rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
menu K100d - jak to usprawnić?
Mimo, że K100D jest świetnym aparatem, to sposób ułożenia menu wyprowadza mnie z równowagi. Istotne sprawy - wybór punktu AF i sposób pomiaru światła - na drugiej stronie - za to na pierwszej - rzeczy które (ja przynajmniej) ustawiam raz "na zawsze": kontrast, nasycenie, ostrość... Może ktoś wie, czy nie dało by się tego zamienić? Poprawiłoby to ergonomię tego aparatu dziesięciokrotnie.... Może ktoś wie o jakimś sofcie z poprawkami? tak jak kiedyś "poprawiono" canona 300d? A może ktoś wie, jak zabrać się za taką poprawkę? jestem elektronikiem, gdyby stworzyć jakiś zespół, to może by się udało??
Tylko proszę nie pisać, że można "guziczkiem do góry", to oczywiste ale i tak upierdliwe. Pozdrawiam:)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Trzeba zgłosić problem Rosjanom. Jak potrafia RAW do kompaktów dorabiać, to zmiana menu to będzie mały problem :-)
Żeby to było takie proste. Chyba w Pentaksie lepiej pilnują kodów źródłowych i dlatego nikt jeszcze nie stworzył takich poprawek.

RAW-y w kompaktach Canona
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Moze i pilnuja kodow zrodlowych, ale skoro do Canona napisano taki kawalek kodu:
http://wiki.alexbernstein.com/FirmwareDecrypter
i SDK do Canona tez http://wiki.alexbernstein.com/AccessingFirmware

...to wiem, ze sa na tym forum ludzie, co maja cale szafy ksiazek o C++ i hackingu, mieszkaja za granica i tylko z zawodowego lenistwa tylko im sie tylko nie chce :mrgreen:

Np.: kolega Bronek z Londynu... Ja widzialem u niego szafe 1.5 m/2m samych najlepszych perelek ksiazkowych...i tam takie tematy z C++ i programowania, hackingu, ze firmware do Pentax'a to maly Pikus przy tym :lol: Tylko - zeby sie komus chcialo... i chcialo ryzykowac aparatem na testy :mrgreen:

W kazdym razie - fajnie by bylo wyciagnac algorytmy ostrzenia AF z K10D i zamienic w modelach starszych. O polonizacji menu - ze nie wspomne...
No, w ostatecznosci - by mozna bylo sobie w Snake'a czy w Knight Lore zagrac - a co ! :mrgreen:
http://digita.mame.net/download.htm

Koledzy - pokazcie Canoniarzom, ze Pentax tez moze... :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Szybsze ostrzenie w K10D to podobnoż spora zasługa zmienionego zasilania. Tu by się oprócz hakiera jakiś elektryk przydał.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Tok'Ra, to szafę którą widać na zdjęciach napchałem starociami, dobre książki są na innej, bardziej schowanej :-P A na poważnie - ostatni raz reverse-engineering zajmowałem się gdy byłem dzieckiem (na komputerze nazywanym Amstrad), i od tej pory mi się nie chciało. I raczej się nie zechce :-P
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Bronek napisał/a:
Tok'Ra, ostatni raz reverse-engineering zajmowałem się gdy byłem dzieckiem (na komputerze nazywanym Amstrad), i od tej pory mi się nie chciało. I raczej się nie zechce :-P


No ja wiem, ze po Amstradzie to moze byc traumatyczne :mrgreen: - ale dla dobra spolecznosci, tak zacisnac zeby....Przeciez to Pentax jest :mrgreen: czyli sama przyjemnosc... :-B :lol:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tok'Ra, - nawet nie osmielaj sie pisnac zlego slowa o amstradzie.....
6128 (o ile pamietam :roll: ) byl swietnym komputerem.....(pomijajac durny format dyskietek)
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
Tok'Ra, - nawet nie osmielaj się pisnac zlego slowa o amstradzie.....
6128 (o ile pamietam :roll: ) byl swietnym komputerem.....(pomijajac durny format dyskietek)


ehhh...piekne czasy, ja co prawda jestem z obozu Commodore, ale sentyment do 8 bit (i pozniej 16) pozostał... :-)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
ehhh....ZX Spectrum - to byla maszynka, podpieta do Rubina High Radiation :mrgreen:
Moze by tak taki emulator do Pentax'ow dorobic, gdyby w firmware pogrzebac ...
Oto silna motywacja, by wziasc do pracy, drodzy programisci z forum ... :-D
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
ehhh....ZX Spectrum - to byla maszynka,

miałem plusa 8-) podpinanego pod czarno-biały jakiś polski TV, chyba pierwszy albo drugi w mieście byłem 8-)
BTW co do usprawniania menu, ja to bym wywiercił kilka dziurek w body, w elektromarkecie kupił kilka przełączników, podlutował gdzie trzeba i puszka full wypas jak się patrzy :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach