andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
[andrzejb] Wypociny
Moje zdjęcia do oceny.
1.

2.

3.

4.

5.
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
z tych wszystkich ostatnie jeszcze ujdzie w tłumie reszta jakoś nie zachwyciła mnie
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Hm... każdy kiedyś zaczynał :) Powiedz czego oczekujesz w odpowiedzi ;) komentarzy co można poprawić/ co jest nie tak, czy oceny które zdjęcie się podoba?
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
1. i 2 w ogóle mi się niepodobają.
3. fajna ale bez rewelacji.
4. grzyb jak grzyb nic ciekawego.
5. nawet mi się podoba.
Ogólnie pstryki jak każdy początkujący, ale się nie martw i cierpliwie próbuj dalej.
 

anex  Dołączyła: 07 Sty 2009
1 - fajne go i nic pozatym
2 - drugi plan troche nie bardzo (ta kurtka na wieszaku) a tak by bylo bardzo fajne
3 - ładnie ale bez rewelki
4 - to mi sie podoba
5 - cos tak szaro, moze za duzo tak tej ziemi z lewej strony

Ale ogólnie nie jest źle :)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
negocjatorek napisał/a:
Powiedz czego oczekujesz w odpowiedzi ;) komentarzy co można poprawić/ co jest nie tak, czy oceny które zdjęcie się podoba?
Proszę o odpowiedź kompleksową.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
andrzejb napisał/a:
Proszę o odpowiedź kompleksową.

No skoro chcesz..... :evilsmile:
1. Nie wiem co Ci ta pani uczyniła i za co się tak na niej mścisz... Naprawdę uważasz, że jest to fotografia, którą trzeba się pochwalić? Co mamy w niej ocenić? Walnąłeś lampą po oczach, pani zrobiła głupią minę i? Pokaż jej to zdjęcie, pośmiejcie się razem i schowaj to zdjęcie gdzieś głęboko. A już na pewno nie pokazuj go na forum fotograficznym!
2. Generalnie to podobnie jak 1ka, no może z tą różnicą, że tej pani aż tak nie skrzywdziłeś, a oczy zrobiła ciekawe. I znowu do rodzinego archiwum, bo nawet chyba nie do albumu.
3. No liść. I co dalej z tym liściem? Czemu uznałeś, że on nas zaineresuje?
4. No grzyb. W lesie pewnie rósł. Mieszanym. I co z tym grzybem? Jadalny chociaż?
5. No woda i drzewa i ziemia. Ani to urzekający krajobraz, ani ciekawy, ani ładny?

Ja wiem, że to początki, ale naprawdę uważam, że ten dział to powinno być jednak coś więcej niż pokazywanie pstryków. No bo zdjęcia są poprawnie naświetlone pewnie, i ostrość trafiona ale co z tego? To za mało, żeby to była fotografia.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Nie sądziłem, że kiedyś to napiszę... 1 jest tragiczna. Tragiczna. Nawet ja bym jej nie pokazał, Arti napisał dlaczego.

2 gdyby nie drugi plan jeszcze by uszła.

Reszta nie jest zła, są poprawne, chociaż na liściu chyba brakuje trochę ostrości.

Pozdrawiam
Buczo
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Arti napisał/a:
No skoro chcesz..... :evilsmile:
Dzięki za szczerą i precyzyjną ocenę,nie pozostawiłeś na mnie "suchej nitki".No cóż początki są trudne,będę się starał ale co z tego wyjdzie????
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
andrzejb, staraj się, każdy kiedyś zaczynał. Zrobiłem na początku koło 20 tysięcy zdjęć kompaktem i w każdym szukałem czegoś lepszego i teraz już jest całkiem dobrze, najważniejsze zeby robienie zdjęć sprawiało ci przyjemność ;) pozdrawiam
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Najbardziej podoba mi się 5 - porządek w kadrze, pierwszy drugi i trzeci plan, wyraziste. Wyprostowałbym jednak lekko horyzont. 1 i 2 - centralne kadry do rodzinnego albumu. 1 jest zbyt ciemna, na 2 jest zbyt dużo elementów w tle. 3 i 4 to dla mnie banalne kadry, dobre do ćwiczeń.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
1 to taki żart - dobre do rodzinnego albumu,
2 podobnie jak 1 ale po przekadrowaniu na pion była by nawet fajna (najbardziej mi się podoba),
3 widać jakieś poszukiwania ale tu bym pochylił w prawo aparat by łodyżka liścia była w pionie,
4 to do ... atlasu grzybów...
5 przekadrował bym - przyciął bym do podstawy tej "wyspy" z prawej.

 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
kndr napisał/a:
1 i 2 - centralne kadry do rodzinnego albumu.

seele napisał/a:
1 to taki żart - dobre do rodzinnego albumu,

Ciekawy byłby to album..... :evilsmile:
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
tolka last one

reszta niemrawitsa
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Arti napisał/a:
Ja wiem, że to początki, ale naprawdę uważam, że ten dział to powinno być jednak coś więcej niż pokazywanie pstryków. No bo zdjęcia są poprawnie naświetlone pewnie, i ostrość trafiona ale co z tego? To za mało, żeby to była fotografia.


Arti - ja też zacząłem podobnymi zdjęciami, albo nawet gorszymi. Dopiero komentarze innych i zdjęcia innych otworzyły mi oczy. Niestety w moim domu nie robiło się zdjęć, brak takiej tradycji i zainteresowań rodziców, to i nie miałem jak nabyć ogłady w tej kwestii.

Co do zdjęć. Zwykłe pstryki, ale 2 z potencjałem. Niestety tło psuje. Pozwoliłem sobie to przerobić. Po pozbyciu się bałaganu z tła wydaje mi się bardzo fajnym zdjęciem:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Arti - ja też zacząłem podobnymi zdjęciami, albo nawet gorszymi. Dopiero komentarze innych i zdjęcia innych otworzyły mi oczy

Niech będzie, że robię za czarny charakter tutaj...
Ja też tak zaczynałem, Zenitem z lampą, która się nie odchylała. Robiłem zdjęcia dzieciom, żonie, rodzinie. Do łba mi nie przyszło pokazywać tych zdjęć na forum fotograficznym. Oglądałem galerie, czytałem, szukałem i dość szybko zorientowałem się, że moim zdjęciom daleko, ok daleko do tych zdjęć, które mi się podobały. I nikt mi tego nie musiał mówić. I sam zacząłem szukać czemu te zdjęcia się różnią. Jak inni to robią. Kurde, trochę czasu mi to zajęło. Dalej robię masę gniotów.
Ludzie, to nie jest nasza-klasa, gdzie się pokazuje zdjęcie cioci Krysi, bo zrobiła śmieszną minę... To jest forum fotograficzne! Miejmy jakieś aspiracje, trzymajmy poziom! Czy to naprawdę jest takie trudne, porównać zdjęcia, poczytać jakieś ksiażki, pouczyć się? Czy tylko trzeba czekać na gotowe recepty?
pawelek-79 napisał/a:
Pozwoliłem sobie to przerobić. Po pozbyciu się bałaganu z tła wydaje mi się bardzo fajnym zdjęciem:

A guzik prawda. Nadal kiepskie technicznie zdjęcie do domowego albumu i nawet jak zrobisz z niego "stylowe BW" to takie będzie. A to nie ma być domowy album!
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Arti napisał/a:
I nikt mi tego nie musiał mówić.

No widzisz, a nam trzeba powiedzieć, i tyle :-D
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
pawelek-79 napisał/a:
No widzisz, a nam trzeba powiedzieć, i tyle

Każdy jest inny. Zgadzam się z Twoim zdaniem.

Arti napisał/a:
Miejmy jakieś aspiracje, trzymajmy poziom!

Zgadzam się. No i właśnie po to są komentarze, żeby naprowadzić na cel.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
A weźcie mi powiedzcie, kto i dlaczego zabrania przeczytania komentarzy w innych wątkach? Przejrzenia galerii, zdjęć, zastanowienia. Czy naprawdę każdemu nowemu logującemu się będziecie powtarzać: "wspaniale, wreszcie trafiłeś z ekspozycją, teraz zrób tak, żeby oczki misia były tak gdzie mocne punkty.. a mocne punkty to...".
Czy naprawdę nie możemy założyć, że osoba wystawiająca tu zdjęcia odrobiła zadanie domowe z przedszkola i jest gotowa na to, żeby pokazywać zdjęcia? A może zrobimy dział "Moje pierwsze zdjęcia z Pentaksa?" i wtedy będę cicho siedział...
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Arti - do zdjęć z "zachwytami" nie potrzeba forum wystarczy ... galeria.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach