Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zobaczcie co mnie się wczoraj przytrafiło. Nie dość, że kościelny z kamerzystą zastawili mi dostęp do młodych to jeszcze przez witraż na młodych padało bardzo silne światło. Na tym zdjęciu twarz panny młodej na szczęście nie jest liźnięta tym cudnym światełkiem ale zwróćcie uwagę na suknię, dłoń i rękaw pana młodego. Na innych owo światełko mam i na twarzy panny młodej! Koszmar! Nie miałem odwagi poprosić widocznych tu na zdjęciu aby przesunęli się o metr w lewo ;-)
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
JackDeJack napisał/a:

BTW - ale wiesz co to jest CMS ? ;-)
przepytujesz mnie zeby sprawdzic wiarygodnosc? ;-) z tym monitorem niestety mam racje za dlugo w tym siedze ale z softem jestem na bakier.... :-( cms to jest cos zwiazanego z zarzadzaniem mediami i musialbym zainstalowac cos (z cyferka 1 w nazwie i jeszcze dwie literki) aby moc cms uzywac pod firefoxem.... wiecej nic nie wiem ale za to na pewno nie wiem co to jest to twoje FF... :oops:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
filorp napisał/a:
ale za to na pewno nie wiem co to jest to twoje FF... :oops:

skrot od front focus
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
tatsuo_ki napisał/a:
filorp napisał/a:
ale za to na pewno nie wiem co to jest to twoje FF... :oops:

skrot od front focus
:mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
filorp napisał/a:
cms to jest cos zwiazanego z zarzadzaniem mediami
Kolorem, kolego.
Wiki
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
filorp, nie żebym cię odpytywał.
Po prostu najlepszy monitor jest tyle wart ile "ustawienia" jakimi został potraktowany :idea:
Ja używam lapka i jest on na tyle dobry na ile to możliwe - wszystko.

Jestem dość wrażliwy na kolory z racji zawodu, niestety np.: moje ciocie nie podzielaja mojego upodobania do grzebania im w telewizorach celem zdjęcia nasycenia by twarze miały bardziej naturalny (nie pijacko-czerwony) kolor.

Biorąc pod uwagę o co pytałem to FF=FireFox
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
to tak z ciekawosci ktorego ze schematow *.icc bys polecal - cokolwiek ja ustawiam to mam to samo albo nie mialem ochoty sprawdzac wszystkich jakie mam w systemie...
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
filorp napisał/a:
ktorego ze schematow *.icc
tego który po pomiarach wygeneruje ci oprogramowanie kalibracyjne :-P
filorp napisał/a:
cokolwiek ja ustawiam to mam to samo albo nie mialem ochoty sprawdzac wszystkich jakie mam w systemie...
- tylko nie mów ile zapłaciłeś za monitor bo chłopaki zaplują swoje :-(
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Marek, współczuję :-( Ale i tak dobrze wybrnąłeś, bo najważniejsze (czyli emocje na twarzy młodej) widać :-)
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Rjan,Marek, HIhi I koronę ma na głowie młoda. Fajne ciepłe zdjęcie tylko młody ma minę jak by mu kajdanki zakładali :)

JackDeJack, Tak FF z cms enabled, kalibracja obu Spyder 3 Pro,Podświetlenie circa na 30 % a banka nie pamiętam ustawień. I jak to mówią lepszy słaby monitor skalibrowany niż najdroższy nie skalibrowany.
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
Mam wrażenie, że w tej dyskusji zapomniano o jednym: O tym ze zdjecie powinno wygladac przyzwoicie na wiekszosci monitorów. Nie wyobrazam sobie sytuacji w ktorej realizujac jakiekolwiek zlecenie foto, zwlaszcza skierowane do osób, ktore nie musza miec nawet kszty pojecia o poprawnosci wyswietlania obrazu, przekazujemy zdjecia, tlumaczac ze powinni sobie przy okazji kupic monitor za 5000 i pojsc na kurs zarzadzania kolorem, bo inaczej to nie dostrzega naszego kunsztu.
Wg mnie dobrze obrobione zdjecie wyglada przyzwoicie na znacznej wiekszosci monitorow. A my jako "obrabiacze" tych fotek musimy być swiadomi ograniczen wiekszosci monitorow i swiadomie korygowac zdjecia.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
mateo_m, robiąc poprawnie zdjęcie na poprawnym i oprofilownym/skalibrowanym monitorze masz pewność, że na większości przyzwoitych monitorów będzie dobrze (zakładając, że skorzystasz z przestrzeni sRGB). To, o czym piszesz, ma większe zastosowanie przy dopasowywaniu zdjęć do papierów - wtedy softproofing pomaga zobrazować końcowy efekt, który może być inny od zamierzonego.

Ja działam w zasadzie na 4 LCDkach, z czego tylko jednemu ufam w kwestii kolorystyki i jasności obrazu, co przekłada się na przewidywalność tego, co zobaczę na odbitkach.
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
rjan, zgadza sie,

Ja jednak chcialem bardziej nawiazac do zdjecia ktore wstawil filorp, twierdzac ze u niego, na jego monitorze zdjecie jest dobre, a po wypowiedziach wyraznie widac ze mamy w wiekszosci inne odczucia. Stad moja uwaga, ze nie mozna ufac na 100% swojemu super hiper monitorowi, tylko zachowac zdrowy rozsadek i koniecznie potrafic wykorzystac dobry sprzet (kalibracja, podstawowe wiadomosci o CMS)
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
panowie wyswiadczcie mi przysluge czy cos wg was z tym zdjeciem nie tak tzn jak wg was prezentuje sie na waszych monitorach
bardzo wdzieczny bede za opinie...
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
mateo_m napisał/a:
Mam wrażenie, że w tej dyskusji zapomniano o jednym: O tym ze zdjecie powinno wygladac przyzwoicie na wiekszosci monitorów.
Wg mnie dobrze obrobione zdjecie wyglada przyzwoicie na znacznej wiekszosci monitorow.
Tego się nie da zrobić :-( - znaczy się znaczna większość monitorów wyśwetli moje fotki przyzwoicie, co nie znaczy dokładnie (podobnie jak mój nie do końca doskonały ekran lapka :cry: )

Robię tak by na przyzwoitym monitorze wyglądało ok. a badziewne mnie nie obchodzą :-/
Na badziewnym i tak nie dostrzegą tego co ma być na fotce (kolory) ale jak oddadzą do labu (powiedzmy takiego który choć trochę dba o jakość) to te fotki będą wyglądały poprawnie.
mateo_m napisał/a:
A my jako "obrabiacze" tych fotek musimy być swiadomi ograniczen wiekszosci monitorow i swiadomie korygowac zdjecia.
świadomie robię tak by u mnie wyglądało ok. i jestem świadom że po oddaniu do labu będzie ok.
I jestem świadom że jak skoryguję by na większości monitorów było ok. to tak będzie - do czasu aż ktoś zechce wydrukować lub odbić te zdjęcia w labie. :idea:

[ Dodano: 2009-08-03, 01:06 ]
I jeszcze jedna ważna rzecz.
Każdy inaczej widzi kolory i każdemu podoba się inna tonacja zdjęcia :!: :idea:
Ja lubię naturalne jak się da nawet czasami podpadające pod zimne, inny lekko ocieplone itd.

[ Dodano: 2009-08-03, 01:08 ]
filorp, daj w większej rozdzielczości bo na takim "avatarze" za dużo nie widać ;-)
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
juz bys chcial za duzo widziec :-P ;-) chodzi mi tylko o kolory jakbyscie to opisali blade rozciagniete w levelach czy jakos tam tak na pierwszy rzut oka i jeszcze jedno dla kontrastu

 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
filorp napisał/a:
panowie wyswiadczcie mi przysluge czy cos wg was z tym zdjeciem nie tak tzn jak wg was prezentuje sie na waszych monitorach

Jest za małe, bukiet przycięty ale Młoda bardzo ładna.... :-P :evilsmile:
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
filorp, wypowiem się po 16:00 bo do tej godziny pracuję na firmowej wiście, nie mam dostępu admina i kolorki takie jak producent założył :evil:
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Na moim pierwsze zdjęcie wpada w niebieskości, ale mam nieskalibrowany monitor więc raczej nie można na mnie polegać.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Mam pytanie do użytkowników K10D.

Jak u was z wyższymi czułościami podczas ceremonii ślubnych no i na sali, tzn od ISO 400? Spokojnie walicie przy tych czułościach jak i ISO 800 wzwyż czy raczej unikacie tych czułości??

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach