kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Spójrz na lewy policzek, ewidentnie przybrał żółty kolor
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dany, Twoje zdjęcia ogląda się bez bólu. Rzekłbym nawet, że z pewną przyjemnością, i to wcale nie wynikającą z jakiejś perwersji. Widać, że kadry przemyślane, poprawnie skomponowane, zdjęcia z treścią. Niby oczywistość, ale jednak :->
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
1a Piesio lepszy w pionie tylko z tego zdjęcia wykroił bym jak napisałem więcej przed psim nosem przestrzeni,
4 tu za dużo liści górą i trochę z prawej bym zdjął (kadr lewo-centralny) no i mniej żółci bardziej wyciągneło by kolor twarzy,
5 minimalnie dół (lód?) do odcięcia,
6 kadr dobry choć ryzykował bym jeszcze ciaśniej (1 cm z prawej i proporcjonalne dół do obcięcia) .
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Dzięki za wszystkie komentarze,zwłaszcza te pokazując wady:-B
Jako autorowi zdjęć trudno mi zachować krytyczny dystans,dopiero po wskazaniu błędu staje się on oczywisty ;-)
Kolejne:
7.

8.

9.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
7 niezłe płonące niebo.
8 podoba mi się kadr i światło na drzewie. Minimalistycznie. Maleńka sprawa to ten słup w oddali na lewo od drzewa troszkę mi przeszkadza. Horyzont jest krzywy, ale drzewo proste, chyba wybierałeś co ma większą wagę, albo jest lekka górka. Jakoś to zdjęcie przyciąga uwagę mz.
9 nie robi wrażenia.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
7 w tym wypadku kadr centralny mi nie przeszkadza choć brakuje nieco góry. Nie lubię za bardzo konturowych zdjęć, za dużo tej czerni.
8 tu z kolei centralny kadr zdecydowanie nie służy. Przez takie kadrowanie wręcz praca sigmy została zniweczona. Kolorystycznie góra bardzo dobrze ale dół za ciepły.
9 tego kadru za cholerę nie rozumiem :evilsmile: .
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Najfajniesza 9-tka, ale faktycznie ciekawiej mogłoby być bez centralnego kadru.....ale i tak mi się podoba
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Podobają mi się Twoje zdjęcia. Każde ma swój urok i dobrze skomponowany kadr. Bardzo przypadł mi do gustu portret na fotce 4 - ładne światło i otoczka z liści, piękna kolorystyka. Pies na 1 też bardzo przyjemny, odpowiada mi ten kadr (bardziej niż poziomy). Co do obróbki zdjęcia 3 to faktycznie mogłaby być bardziej agresywna (tak jak sugerował to kulten, ale nieco łagodniej). Na zdjęciu 5 to taka klasyka, ale świetnie uchwycona :) Mistrzowsko uchwycony moment, jak dla mnie. Co do momentów to 2 też niczego sobie, ale troszkę jakby ciemnawo, choć bez przesady (bardzo dobrze widać rozbryzg kropelek na tle ciemnej wody). 7 i 8 - bardzo ładne, piękna kolorystyka, świetny kadr. Jeśli to jest to samo drzewo, to kusiłoby mnie żeby zrobić go w czterech porach roku z tego samego ujęcia i pokazać takie cztery zestawione fotki. 9 - mogła być porażka (ze względu na bardzo dużą ilość gałęzi), ale wyszło dobrze, moim zdaniem :)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
kndr, z tymi czterema porami roku to fajny pomysł :-) .Do tego drzewa mam blisko,jest to chyba jabłoń(zakwitnie)rośnie na miedzy a w odległości kilkuset metrów pola.Ciekawe co zasadzą chłopi,mam nadzieję że nie kartofle ;-) Wszystkim :-B za komentarze,dają do myślenia.
Próby z widokami zimowo-wiosennymi.
10.

11.

12.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
12 bardzo fajne - wręcz "szkolny" rozkład planów - klarowne w tonacji miło się ogląda, 11 ładna wstęga tego potoku - podobnie klarowne - też fajne w odbiorze pomimo zakrzaczenia w dalszych planach ... wiosną musi tam być ładnie, 10 tu to bym przeszedł na kadr pionowy od lewej ...
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Z ostatniej serii najbardziej podoba mi się 12 - dobrze widoczne wszystkie trzy plany. Na 11 dla mnie zbyt dużo krzaków i gałęzi, które odciągają wzrok od strumienia. 10 - widok OK, ale nie wciąga mnie. Co do kolorystyki to na 11 i 12 wyszła trochę taka pocztówka i raczej wolałbym coś bardziej utrzymanego w kolorach 10 a kadr z 12 :)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
12 podoba mi się kadrowanie, 10 atmosfera, czuć wiosenne roztopy na tych zdjęciach.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
11 :!:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
10, 11 i 12 - jak dla mnie pstryki, z których najlepszy jest 11, ale to nadal pstryki.
Jakiś inny jestem chyba. :-?
 
MichalR
[Usunięty]
ja mam podobne odczucia co Pawelek-79, tyle tylko ze zwracam jeszcze uwage na inne aspekty zdjecia, poza sama tematyka obrazka. I tak z ostatniej trojki najbardziej 10, szczegolnie za ostrosc, choc generalnie kadr leci w lewo. 11 - balagan krzaczorow zupelnie do mnie nie przemawia, 12 juz lepsza choc zbyt bura, nawet niebo tej burowatosci nie ratuje.

pozdrawiam,
Michal
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Z ostatnich najbardziej pasuje mi 10 za klimat.Trudno jest zrobić ciekawy widok na przedwiośniu,szarość jest wszechobecna.Teraz eksperyment makro,skapująca woda z okapu na trawnik.
13.

14.

15.
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
szczęśliwa 13!! najlepsza z serii : )
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Najlepsza ... 13-tka sprawia wrażenie jak by miała eksplodować, z resztą pozostałe też świetnie zrobione...
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
Po obejrzeniu zdjęć uważam , iż najlepsze zdjęcia dla mnie to 2 za całokształt a 12 za kadr. O innej porze dnia przy ciekawszym oświetleniu można by z tego zrobić bardzo ładny widok.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Moim zdaniem 13 wyróżnia się (choć 14 i 15 też bardzo fajne) - widać efektowny rozbryzg i ładnie doświetlone tło. Poza tym jest tu ładna perspektywa i odbicie w tafli wody. Świetna ostrość, światło i kolory.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach