White  Dołączył: 31 Paź 2008
O, 49b jest dla mnie gitesmajones, tylko dopracować górę drzew, trochę wyblakła :-B
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
49b jest ok ale ja bede sie upieral przy ociepleniu. Podciągnij może jeszcze ludka coby równoważył kadr. Dołem też troszę bym przyciemnił + uwagi White'a
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Też jestem za 49b.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
dany napisał/a:
Trzy wersje obróbki,potrzebuję waszej opinii ,jak ją odbieracie
Odpowiadam na pytanie.Zdecydowanie jeśli chodzi o obróbkę to jestem za 48,a to dlatego,że tło w BW najmniej konkuruje z osobą portretowaną.Teraz przejdźmy do kadrowania,tutaj podobnie jak White twierdzę,że centralny kadr jest raczej pomyłką i przede wszystkim to ma być portret osoby a nie jarzębiny. :-| Ja bym zastosował pionowe kadry (no ale to takie moje gdybanie).Światełko-jakaś modyfikacja by się zdała,ewentualnie inne ustawienie osoby względem słoneczka.Na Twoich zdjęciach twarz pani na zdjęciach wyszła za płasko a i miejscami "szop"pokazuje przepalenia.Odpuść sobie raczej priorytet przysłony i włącz przepalenia/niedoświetlenia w body,wtedy łatwiej skorygować ekspozycję w trybie M (zwłaszcza przy ostrym światełku).Masz Falcona-skojarzyłem z ogniskową 85 mm ? Pomęcz jeszcze tą miłą osóbkę i zamieść efekty pracy.Powodzenia.
 

piotrekjj  Dołączył: 14 Maj 2009
Świetne zdjęcia,45 rewelacja.Może zdradzi kolega jakich obiektywów używał?
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Ładne, przyjemne! ;-)
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Mi podoba się jednak bardziej oryginał, jest szary owszem, ale tak właśnie kojarzy mi się mglisty poranek. Na poprawce przesadzony kontrast na drzewach mz. Wybierze to co Tobie podoba się najbardziej bo prawda jest taka, że nawet jeśli zamieścisz idealne zdjęcie to zawsze ktoś skrytykuje to lub tamto. Kwestia gustu i różnicy spojrzenia.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Dla mnie też 49 - ma klimat :-D

dany mógłbym dostać wersję w większej rozdzielczości - wydrukował bym sobie :-)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
andrzejb napisał/a:
Pomęcz jeszcze tą miłą osóbkę i zamieść efekty pracy.

Męczę przy każdej okazji,przekupuję odbitkami jak mogę.Pozuje od niechcenia bo źle wychodzi :shock: Po tej sesji okazjonalnej może się pozbiera i poświęci mi poważniej godzinkę ;-) .Skorzystałem z porady i kupiłem"Światło w fotografii magia i nauka"więc ze z oświetleniem powinno być lepiej.Obiektywy od portretów to N35/1,8 i N85/1,8.





50.


51.


52.


53.


54.

[ Dodano: 2009-10-03, 00:57 ]
andrusz napisał/a:
Dla mnie też 49 - ma klimat :-D

dany mógłbym dostać wersję w większej rozdzielczości - wydrukował bym sobie :-)


Też wolę 49,wersja 49b jest przekombinowana.Dam przy okazji może delikatną korektę.Daj maila na PW,podeślę.
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
Przeglądając Twoje zdjęcia (od 7 strony w tył hehe) :-P najbardziej przykuły moją uwagę zdjęcia 49b 48 45 i 41. Uwielbiam czarno-białe zdjęcia. Piękna obróbka do BW. Jeszcze porównując zdjęcia 39 i 40 - jak dla mnie zdecydowanie 40. Wyraziste kolory i więcej dołu widac na tym zdjęciu :D Wyprostował bym je trochę. Zdaje mi się, że lekko krzywe jest, ale ja się nie znam :-P
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Sądząc po braku komentarzy ostatniej serii wypada mi się zająć krajobrazem :-? Jeszcze jedna próba portretu.


55.


56.


57.


58.


59.


60.


61.


62.


63.


64.


65.

 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
50, 51, 57, 59, 60 fajne
58 nie wyswietla
Ciekawa dziewczyna na 50
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dany z ostatniej serii podoba mi sie 56, widzę na nim jakieś emocje pozostałem imho bez wyrazu
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
z ostatniej seri najbardziej sie podobają BW zwłaszcza to na ławce (57) i 59 :)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Z koloru podoba mi się 55 - głównie za kadr. No i wszystkie w BW pod kątem obróbki ;-)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Dziękuje za komentarze :-B
Dwa portrety w BW, liczę na kolejne wskazówki :-)


66.


67.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Obróbka podoba mi się ale:

66 - przepaliłeś prawą stronę i trochę odwraca to wzrok od postaci....chyba światełko było ostre

67 - niezbyt podoba mi się poza i mina tego Pana. Ręka też wygląda na lekko przepaloną

Na histogramy nie patrzyłem.... ;-)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Ostatnie portretowe.Uwagi mile widziane :-B


68.


69.


70.


71.


72.


73.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
dany, na chwilę obecną,piszę w sensie mojej skromnej wiedzy w tej dziedzinie fotografii nie widzę żadnych uchybień na ostatnich zdjęciach.Kadry wg.mnie poprawne,kolorki świetne,to samo można powiedzieć o konwersji do BW.Jedynie do czego się przyczepię to przeszkadza mi na 71.płot i drzewo.Najładniejsze-najbardziej mi się podoba 69. :-B :-)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Przychylam się do opinii Andrzeja - kadry i kolory udane. Jedynie na ostatnim zdjęciu wydaje mi się że jest za dużo miejsca po prawej stronie....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach