tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Jak to Sigmę kupowałem
Jako że czasem mnie nachodzi jakiś onanizm sprzętowy, to postanowiłem sobie spacer zuma kupić. Padło na Sigmę 17-70 z OS i HSM.

Ceneo pokazało, że najtaniej jest w electromarket.pl - 1569 zł.
Jako, że do Sigma Pro Centrum na Bielanach (default city) mam bliżej, więc zadzwoniłem do nich zapytać czy nie zejdą ze swojej ceny (1699 zł - z oferty na allegro), skoro inni mają taniej. Nie, nie zejdą - dają "gratis" filtr UV (dołączył by do kolekcji na dnie szuflady) i pseudo-statyw (dołączyłby do kolekcji puszek po piwie na dnie kosza). Ale przy okazji zapytali któż to ma tak tanio. No i podałem im nazwę sklepu.
Jakieś dwie godziny później wszedłem na stronę electromarket.pl, żeby sprawdzić adres i numer telefonu. No i zdziwienie - cena obiektywu już o 80 zł wyższa - 1.649 zł :shock:

Domyślam się, że zadziałała "niewidzialna ręka ryku" i electromarket zebrał opierduchę od większego. W końcu o dobro klienta trzeba dbać - ma płacić dobrą marżę :evil:

Sigmie Pro Centrum gratuluję postawy "frontem do klienta" i zaczynam szukać DA17-70/4 :mrgreen:
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
A co jest jakaś jedynie słuszna?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
tomekz, a widzisz.. trzeba bylo brac jak dawali....
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Przypuszczalnie nie dawali. Mieli cenę bez obiektywu na stanie.
 

krzpob  Dołączył: 17 Lis 2009
Albo dali niższą niż mogli zgodnie z umową z Sigmą, i albo podwyższą cenę, albo koniec współpracy.

 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
też miałem przygodę z cyklu zakupy w Sigma Pro Centrum w Poznaniu, telefonicznie od faceta dostałem info, że jest ostatnia sztuka z marketu jakiś zwrot dostali (nówka sztuka, oryginalnie zapakowana, etc) i miał kosztować 529 zł, czyli de facto o 100 zł taniej - imię jej Sigma 70 - 300 DG - na miejscu okazało się, że owszem może mi sprzedać za te pięćset z hakiem, ale tylko da wtedy rok gwarancji, a jeśli chce 2 lata (czyli standardowo) to muszę zapłacić standardowo sześć stów...
 
tadeuszd2  Dołączył: 06 Gru 2009
Kto mi podgrandził Sigmę 100-300 f/4 na Ebayu.de za 2800.Jak ktoś z forum-wybaczam ze łzą w oku.A niech ta....
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
krzpob napisał/a:
Albo dali niższą niż mogli zgodnie z umową z Sigmą, i albo podwyższą cenę, albo koniec współpracy.

To jest najbardziej prawdopodobne, ale tomekz ich zakapował :-)
O ile wiem to sklepy w przypadku takiego handlu mają brać marżę nie mniejszą niż ca 15%, ale dużo sklepów "po cichu" stosuje niższe marże żeby mieć jakiś obrót, bo często zwrot do dilera jest prawie niemożliwy. Tak przynajmniej jest w branży RTV, myślę że w FOTO podobnie.
Jak by ktoś nie wiedział to się nazywa "wolny rynek " :-(
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
Yeti napisał/a:
O ile wiem to sklepy w przypadku takiego handlu mają brać marżę nie mniejszą niż ca 15%, ale dużo sklepów "po cichu" stosuje niższe marże żeby mieć jakiś obrót, bo często zwrot do dilera jest prawie niemożliwy. Tak przynajmniej jest w branży RTV, myślę że w FOTO podobnie.

Praktycznie w kazdej branży jest podobnie, znajomy prowadzi internetowy sklep ze sprzętem turystycznym, miał niższą cenę na plecaki pewnej firmy. po kilku dniach dostał maila od przdstawiciela tej firmy, że jak nie podniesie ceny to koniec wspólpracy.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Ja swoje Sigmy kupowałem tak:
-poszedłem udając leszcza całkowitego
-sprzedawca pobadał mnie pytaniami
-uzgodniliśmy stanowisko,termin
-oddzwonione-odebrano
miło,sympatycznie
Sigma Szczecin
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Jasiek Matacz napisał/a:
bo jak w takim razie mały sklep na peryferii ma konkurować z galeriami handlowymi?

bo ma właśnie nie konkurować ! Dlatego w hitermarketach i tym podobnych kolosach ceny są inne, bo oni często narzucają politykę handlowo - cenową Pomimo niższych na ogół cen mają wysokie marże bo przy dużym zakupie wymuszają na producencie niższą cenę.
Dlatego odpowiedzią na to są zakupy grupowe, ale to nie jest niestety wygodna forma.
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Yeti napisał/a:

To jest najbardziej prawdopodobne, ale tomekz ich zakapował :-)


No kurczę, właśnie tak się czuję jakbym doniósł do Straży Miejskiej, że pudel sąsiada narobił na chodniku :oops:
Do głowy mi nie przyszło, że ofertę widoczną w Ceneo w taki sposób "obsłużą".
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z ofertami w Ceneo to jest różnie. Kupowałem u kolegi w sklepie dużej sieci skaner za 850 zł, najniższa cena na Ceneo to było 680 a pokazał mi, że cena za którą bierze go w hurtowni to 821.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach