Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
[Markus1985] Moje początki z k200d
Witam Serdecznie

Wreszcie postanowiłem zamieścić kilka fotek na forum publicznym :) z prośbą o opinie i słowa krytyki jak również rady :)

Pozdrawiam

1.

Pentax K200d + DA-SMC 18-55mm AL II
(F/13; 1/350s; ISO 100)
2.

Pentax K200d + DA-SMC 18-55mm AL II
(F/4,5; 1/125s; ISO 200)
3.

Pentax K200d + Helios MC 44M/4
(F/8; 1/125s; ISO 100)
4.

Pentax K200d + Helios MC 44M/4
(F/5,6; 1/500s; ISO 100)

5.

Pentax K200d + Helios MC 44M/4
(F/5,6; 1/45s; ISO 400)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Na razie jeszcze kiepsko niestety.

1. Nieciekawa, wszystko w czerni, nie przyciąga wzroku
2. Nienajlepszy kadr i obciete nogi pieska
3. Chyba najlepsze ale też nie przyciąga wzroku, przy zdjęciach typu makro (chociaż to trochę chyba za male zblizenie zeby nazwac makro) nauzcylem się jednej rzeczy, zeby nie fotografowac wszelakich robali od góry, bo w większosci zdjecia są nieciekawe.
4. Nieostre, jeżeli samochód w tle mial stanowic kontrast dla kwiatka, to pomysl nie zostal dobrze zrealizowany i zwyczajnie przeszkadza.
5. Też nieostre i jakieś mdłe. Jakbyś przesunął trochę aparat w prawo to pozbył byś się resztek drugiego kwiatka z lewej, a i kadr bylby lepszy.

A teraz aparat do ręki i wrzucaj nowe fotki ;-)
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
1. ciemna i mało ciekawa;
2. pies jak pies, szkoda uciętych nóg psa;
3. no już lepiej;
4. mało ostra, (ostrość chyba się przesunęła na liście kwiatka);
5. też mało ostre, kadrowanie nieciekawe,
Początki są zawsze trudne, ale nie rezygnuj i fotografuj dalej a na pewno coś z tego będzie;)
i zapraszam do mojego wątku - ja też dopiero zaczynam;)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Poza 3jką to typowe zdjęcia kogoś kto kupił lustrzankę i pokazuje pierwsze pstryki. Popatrz jak fotografują inni i staraj się podążać ich drogą.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Masz rację kulten kwiatek z 3-ki cięty w poziomie przez połowę wyglądał by fajnie ... jak wschodzące słoneczko :-)
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
Od czegoś trzeba zacząć :) Co prawda nie jest to mój pierwszy aparat, moim pierwszy aparatem był Zenit :) drugim Fuji S5700 a teraz Pentax K200d.

Dołożę wszelkich starań aby się podszkolić :)

Pozdrawiam!
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
Markus1985 napisał/a:


Dołożę wszelkich starań aby się podszkolić :)



Tak trzymac

3 najlepsza z całej serii
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
Jak kolega "kenzo" rzekł: "A teraz aparat do ręki i wrzucaj nowe fotki ;-) "

Tak też czynię:

A.

Pentax K200d + DA-SMC 18-55mm AL II
(F/9; 1/180s; ISO 100)

B.

Pentax K200d + DA-SMC 18-55mm AL II
(F/8; 1/60s; ISO 200)

C.

Pentax K200d + DA-SMC 18-55mm AL II
(F/8; 1/350s; ISO 100)
 

fosgen  Dołączył: 25 Lis 2008
1 generalnie fajna
2-5 mnie pocieszają, bo nie tylko ja gubię ostrość
Pozdrawiam i powodzenia
 

foxikos  Dołączył: 29 Gru 2008
Łańcut, kolega z moich rejonow. Przyjemne fotki
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
:) Ogólnie mieszkam w Poznaniu :) To Ojczulek jest z tych Rejonów (Kańczuga) i co wakacje tam jadę jak jest możliwość
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ostatnie 3 zdjęcia to kolejny przykład bardzo przypadkowych pstryków z mdławymi kolorami. Porównaj np do zdjęc tego pana: http://www.j-stryjewski.wroclaw.pl/ , to tylko przykład, w necie jest dużo więcej przykładów poprawnych fotografii .
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
kulten - wytłumaczyć mi proszę :) co konkretnie znaczy termin przypadkowe pstryki :)

Ja nie chodzę z aparatem dzień w dzień ;) i nie kręce głową na wszystkie strony i nie mówię, a tu se walnę fotę i jeszcze tu i jeszcze tutaj :)

To są foty z pobytu z wakacji w Łańcucie (Zamek Łańcucki) i poprostu starałem się uchwycić coś co było interesujące :)
Rozumiem że nie są DOSKONAŁE (bodajrze NIC nie jest doskonałe) :)ale żeby mdławe :)??

Proszę o radę :)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Markus1985 napisał/a:
Rozumiem że nie są DOSKONAŁE (bodajrze NIC nie jest doskonałe) :)ale żeby mdławe :)??

Proszę o radę :)


Odpowiesz sam sobie na to pytanie za 2-3 lata (może wcześniej, może później). Wejdź na http://www.pentaxphotogallery.com/ - oni też takich fotek nie robili od razu. Kolega kulten, który robi świetne krajobrazy (z tym go kojarzę) też nie robił takich fotek na początku.
Nie patrz na krytykę tylko pracuj nad sobą. Głowa do góry!
Takie fotki jak robiłeś, to lądują w domowej szufladzie z datą i napisem - Wyjazd do Łańcuta. Spójrz na nie - chciałbym powiesić je sobie na ścianie ?
Za rok, dwa - będziesz miał takie fotki. Ale jeszcze widocznie nie teraz. :-B
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
Dziękuję :)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Mdłość powoduje zły balans bieli który wymaga korekty, za dużo czerni w cieniach, Twoje oczy tego nie widziały, aparat nie potrafił zmierzyć prawidłowo światła i to Tobie jako fotografowi winno na tym zależeć (zakładając, ze chcesz doskonalić warsztat).

Jeśli przyjąć zgodnie z tym co powiedziałeś, że te zdjęcia mają stanowić pamiątkę z jakiegoś miejsca to winny one dobrze oddać to miejsce,w charakterystyczny dlań sposób, czyli tak by dla tego miejsca były rozpoznawalne lub na tyle ciekawe by tym zainteresować kogoś, kto jeszcze tam nie był.

Spójrz co się stało z trawą na A, zdecydowanie jest przesaturowana.
A zdjęcie B dla mnie jest wręcz brzydkie, przepraszam za określenie, na tym zdjęciu jest wszystko i nic, rzadzi chaos z figurą po środku.
Na C kadr jest ciasny i sprawia wrażenie czegoś wyciętego z czego jeszcze czyli crop, tylko taki nieudany niestety.

Wg mojej skromnej oceny powinieneś mocno zaprzyjaźnić się z PSem lub czymś podobnym ale to ciągle zaznaczam jeżeli Ci zależy na doskonaleniu sztuki fotografii.

pozdrawiam

[ Dodano: 2009-02-25, 21:48 ]
ps
ja też zaczynałem od gniotów :-B
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
Zależy mi :)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Markus1985 napisał/a:
Zależy mi :)

To bierz garściami dobre rady kolegi kultena, książka i aparat w dłoń i ćwicz. Fotografia to mozolna sztuka - ale daje duuuuużo radości. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. ;-) :-B
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
Wstawiam kolejne fotki dla spostrzegawczych par oczu :)

6.


7.


8.


9.


10.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ostatnia seria to znów przypadkowe zdjęcia, o których w przyszłości (jeśli dalej będziesz się pasjonował fotografią), powiesz: "o w mordę, i pomyśleć, że kiedyś mi się to podobało" :mrgreen: . Zdjęcia te są pełne błędów typowych dla początkującego. Dalej się ucz i czytaj.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach