quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Cytat
dany, ma być białe jak kartka papieru tak? Bez sarkazmu proszę dany. będę niezmiernie wdzięczny ze względu na to że nie tylko użytkownicy zarejestrowani na forum tutaj zaglądają.
I co z tego :?:
Markus1985, chcesz pochwalić się zdjęciami, czy jednak poczytać o tym, co myślą o w/w fotografiach "postronni" użytkownicy tego forum :?: Odnoszę wrażenie, że nie chcesz czytać.
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
No i w tym momencie dziękuję za krytykę co do ostatniej fotografii - więc teraz moja prośba bo tutaj prawie wszyscy (NAWET JA do czego się przyznaję bez bicia) uwielbiają krytykować ale z krytyką nie przychodzi żadna rada np. jak zniwelować efekt jednolitości , braku tonalności - wszystko ładnie pięknie ale nikt chyba nie jest chodzącą encyklopedią PS więc ja wszystkiego nie wiem i wszystkiego nigdy się nie dowiem. Więc będę Ci niezmiernie wdzięczny tatsuo_ki, jak np. podpowiesz jakim suwaczkiem mam pogrzebać aby uzyskać jak to piszesz tonalność... :-)

Krytyka jest łatwa ale mam nadzieję że krytyka plus pomoc da większą przyjemność :-)

[ Dodano: 2009-10-31, 22:09 ]
quasi, czytam czytam :-)
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
juz nie pitolcie o dupie tylko Markus wrzucaj kolejne do oceny :mrgreen:
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
crash85, wrzucę wersje w kolorze - chociaż nie będzie szara skóra :-)

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
quasi napisał/a:
Markus1985, chcesz pochwalić się zdjęciami, czy jednak poczytać o tym, co myślą o w/w fotografiach "postronni" użytkownicy tego forum Odnoszę wrażenie, że nie chcesz czytać.


Markus1985 napisał/a:
quasi, czytam czytam

ale
Markus1985 napisał/a:
Skończyłem wyciągać wnioski od 12 strony mojego wątku


;-)
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
opiszon, No sorry ale kurka przez wszystkie strony mojego wątku mogę policzyć na palcach jednej ręki użytkowników którzy wraz z krytyką napisali rady jak poprawić zdjęcie.

Jak nie zdam jakiegoś egzaminu to pytam profesora co robię źle i kurcze jakoś nie smęci pod nosem tylko po prostu tłumaczy mi jakie czynności wykonać aby było dobrze lub do jakich materiałów dydaktycznych przysiąść aby dowiedzieć się więcej.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Markus1985 napisał/a:
jakim suwaczkiem

ja bym przede wszystkim pogrzebal tym suwaczkiem odpowiedzialnym za ustawienie lampy w studio i zmieniajacym koncowke lampy. podejrzewam, ze uzyles softboxa, moze warto by bylo sprobowac z szerokim dishem i byc moze nawet plastrem miodu, ale na to wszystko zalozyc tzw. szmate (czyli po prostu materialowy dyfuzor). chodzi o to, by uzyskac swiatlo kierunkowe, ale miekkie. wtedy ladnie tworza sie cienie i przy odpowiedniej kombinacji z jednej strony postaci mozesz dostac bardzo jasne tony, a po drugiej bardzo ciemne.
jestem zwolennikiem kombinowania przed zwolnieniem migawki, ale jesli juz trzeba w PS poprawiac, no to moze zwyczajnie krzywe pomeczyc? najpierw poziomy, zeby obciac niepotrzebne koncowki, a potem pobawic sie z krzywymi. cos tam z jpg powyciagane:

tak tylko pogladowo. zaraz usune z serwera.
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
tatsuo_ki, Dziękuję :-) :-B
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
i w kolorze:

no i nie musze chyba dodawac, ze moznaby znacznie wiecej i lepiej... :-/
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
tatsuo_ki, no ale w tym momencie (bez urazy) serio moja wersja lepiej mi się podoba gdyż jest jakby to ująć mroczniejsza :-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
w obu przypadkach tylko
1. poziomy - z prawej strony obciete, bo swiatel praktycznie nie ma, srodkowy suwaczek troche przesuniety
2. krzywe - w plaska litere s w cieniach, potem lagodnie do samego konca

w kolorowej moznaby jeszcze popracowac nad kolorami, bo po obrabianiu krzywych wyszedl skopany ;-) bo przez to rzeczywiscie wyglada troche malo ciekawie :-)

[ Dodano: 2009-10-31, 22:37 ]
Markus1985 napisał/a:
(bez urazy) serio moja wersja lepiej mi się podoba gdyż jest jakby to ująć mroczniejsza :-)

non taken, kwestia gustu :D
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
Rozumiem - popróbuje - Pozdrawiam tatsuo_ki,
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
bo widzicie Panowie to wszystko kwestia gustu, mi oba podobaja sie bardziej w wersji tatsuo ale to jeżeli Markus jest zadowolony ze swoich fot to najwazniejsze ...
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
no, nie ma sprawy, to zaraz zdjecia zdejme, zeby nie bylo, ze cos w internecie krazy bez pozwolenia klienta ;-)
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
Ja tam nie narzekam (ZA BARDZO) :-)

np. Tym zdjęciem:


Wygrałem plecak fotograficzny w konkursie fotopolis.pl :-)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Podstawa wydobycia tonalności BW jest channel mixer,zaznaczenie monochrome i zabawa kanałami.Tam można odpowiednio rozświetlić skórę.Markus1985, może nie otrzymujesz rad jak coś poprawić bo na wstępnie zastrzegasz że tak ma być i już.Prowadzisz putinowską politykę w której po usłyszeniu niet z Twojej strony nie ma sensu dyskutować.To nie sarkazm tylko szczerość z mojej strony :-B
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Markus1985, zauważ, że nikt nie mówi, że te zdjęcia są bardzo złe i be. Mają pewne (już uprzednio wymienione) mankamenty, ale generalnie mogą się podobać.
Propozycja:
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
quasi, w twojej wersji :-) Nos dziwnie (za plastycznie) się uwidocznił :-) Ale odcień skóry fajny ale zbyt gładki mz :-)
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Markus1985, spoczko, to "zboczne" światełko. Dawaj dalej, a będzie o czym pisać :-D
PS
zawsze jestem za miętkim i gładkim :evilsmile:
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
Witam.
quasi, No to dajemy dalej ;-) :-B - Moja PIERWSZA praca z lampami Quantuum 300 (x2) z softboxami. Pierwsza wizyta w studio ogólnie :-) Ale spoko. Proszę o rady :-) :-B

170.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach