Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Zaskakująco dobrze wygląda ten Parnis na bransoletce. Mój też robił 20 s. a teraz nawet nie wiem ile robi, więc chyba się dotarł, bo koryguję go dość nieczęsto.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Michu, widzi mi się taki gadżet. Może wolałbym w wersji mechanicznej - jakoś tak bardziej by mi się to narzędziowo kojarzyło, ale biorąc pod uwagę, że to taki "g-shock" to można kwarc zaakceptować. Byle był ładowany solarnie :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Czy bardziej doświadczeni mogą coś powiedzieć o marce Azotrin? To chińczyk z Apartu, ale coś więcej - warto, nie warto?
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
tref, z chin nie znaczy zły - przykładem mogą być "mewki", czyli Sea Gulle...
tam nawet tourbillona znajdziesz ;)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Nie lubię Was i tego forum.
Zobaczy człowiek jakiś wątek, poczyta ze 2 strony. Stwierdzi człowiek, że czegoś potrzebuje. Wymyśli mniej więcej co. Naczyta się kilkadziesiąt stron wątku i wybierze. Kupi. A potem w potylicę gniotą inne rady, niż te, z których skorzystał. I zaczyna się wkręt w nowe hobby.

Miałem mieć kafetierę do kawy, mam kafetierę i dripa (mniam!).

Miałem mieć w miarę eleganckiego kwarca, mam kwarca i chińskiego automatycznego nurka do tyrania :mrgreen: (parnis pa6006 - szary z bransoletą)
Próbę kąpieli przetrwał, więc im chyba nawet szczelny wyszedł. Wstępnie idzie na +10s/24h, ale był mało noszony ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
triger, do parzenia kawy brakuje Ci jeszcze tylko areopressa, prasy francuskiej i phina. Bo rozumiem, że klasyczny ekspres odpuszczasz?

U mnie niedawno też się w zbiorze zegarków pojawił klasyczny nuras. Ślepy jestem, to nigdy na basenie nie widzę zegara i nie wiem, ile jeszcze zostało czasu. A teraz zegarek na ręce i wszystko jasne! Na dodatek obracany bezel, żeby wiedzieć czy jajka można już wyjąć z wrzątku podczas gotowania, albo żeby kontrolować czas parzenia kawy w FP i - zwłaszcza - phinie.

Na Rolexa Submarinera (zresztą ten mi się nie podoba) ani na Omegę Seamastera mnie nie stać, a żona mi kupić nie chciała, więc trzeba było iść na jakieś kompromisy. Wybór w diverach przebogaty, więc łatwo nie było. W końcu wyszła opcja mocno budżetowa, ale nader interesująca. In-housowy mechanizm automatyczny, szafirowe szkło, 120 klików bezela, fantastycznie świecąca się luma, wodoodpowrność wg norm 200m, zakręcana koronka (co oczywiste), wskaźnik rezerwy chodu i sam nie wiem co jeszcze. W sumie tylko zaworu helowego brakuje. Ale za to jest piękna żółta tarcza z nakładanymi indeksami.
Zegarek spory (46mm, ale bardzo dobrze leży na ręce - nadgarstek 17,5cm), o wadze niezłego odważnika - czuć, na ręce. To i dobrze, bo trudniej zgubić na basenie ;-) Na gumie, zapinanej klasyczną klamerką. Słowem - dużo radochy i to tylko za (o ile dobrze pamiętam) 235USD! To znaczy 235, a nie 235 silnia.
Orient M-Force Air-Diver 200m SEL03005Y0
fotka z netu: muszę w końcu zmontować namiot bezcieniowy, żeby swoim zegarkom prawdziwą sesję zdjęciową zrobić
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kurde. Po co ja tu zaglądam. A :!: już wiem :idea:
-mam żonę
-jestem ślepy bez okularów
-powinienem pływać na basenie
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
triger napisał/a:
eleganckiego kwarca
Jedyny dopuszczalny kwarc jest w g-shocku. A G nie są eleganckie. Zatem nie ma czegoś takiego jak elegancki kwarc :-P

[ Dodano: 2015-03-13, 15:19 ]
matb, coraz bardziej prześladują mnie kolorowe tarcze, bo u mnie nuda w kolorach zegarkowych. Ledwie, w tym temacie, sytuację ratuje pomarańczowa obwódka minutowej wskazówki w nurkowym parnisie. No i jeszcze czerwony napis 200 m.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ekajana napisał/a:
Jedyny dopuszczalny kwarc jest w g-shocku.
A tam. Seikowe Solary to w sumie też chyba kwarce, nie? A ja w Grand Seiko bym je "dopuścił". Więc nie trzeba być aż tak ortodokcyjnym :-P
Ekajana napisał/a:
coraz bardziej prześladują mnie kolorowe tarcze
No widzisz. Mnie się udało "zaoszczędzić" na diverze kupując Orienta, więc teraz sobie mogę pozwolić na Davosę TrialMaster 161.518.45. :-D
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
co do kolorów :


miał być w użytku czasem dla urozmaicenia, nie schodzi z ręki od co najmniej roku :)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Dopomóżcie, mam Amfę w kolorze ni wypiął, ni przypiął i kompletny brak pomysłu czym ją opaskować (bezel doczeka się poprawek):


Kolejny to Poljot Szturmański (nie wpadłem na pomysł obfocenia przed oddaniem do konserwacji)-
jak tu, na zdjęciu z netu: http://www.friendsoforis....d/image3220.jpg
Tu chciałbym coś ekstra.
Jak do tej pory paski brałem wedle zasady: każdy kolor, byle czarny i działało.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
PK, bransoletę mesh. A jak nie to dwu lub trzykolorowy pasek NATO. Proponowałbym szaro-czarno-czerowny, albo szaro-czarno- taki, co wskazówka godzinowa i minutowa. Ewentualnie zamiast szarego, to taki, co kolor tarczy.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Ograniczenie: oba mają 18 mm w uszach. Mesze rzadko się w tym rozmiarze widzi w naturze.
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
O! Taki czarny mesh dobrałby w ekscentryczne kombo z czarnym (że o czerwonym lub żółtym) g-shockiem :mrgreen:
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Ładnie proszę o poradę w kwestii paska do takiego zegarka:

Wprawdzie nie wiem jeszcze, jaki rozmiar, ale sam zegarek ma 39mm, więc raczej jakiś standard. Generalnie chciałbym skórzany, ale czy koniecznie czarny? Macie jakieś wizje?
 

Havoc  Dołączył: 24 Lip 2009
O a może tu znajdę coś dla siebie. Polecicie coś do chudej łapy? U mnie sama kość i większość standardowych zegarków wygląda kiepsko, nie mówiąc o tym że zawsze trzeba z bransoletą do zegarmistrza biegać bo jakby nie zapiąć to spada z ręki.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Havoc, aby koledzy Ci pomogli myślę , że musiałbyś dokładniej napisać kilka istotnych szczegółów
automat, manualny vs kwarc
sportowy, garnitur
przedział cenowy....
na chudą łapkę szukałbym coś co do 40mm średnicy, tak aby uszy zegarka nie wystawały poza obrys nadgarstka ;) jego kształ też ma znaczenie
Rozumiem Cię bo też mam chudą łapkę (16mm) ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach