pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
wenping1970 zobacz Deberty ;)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Uniwersalny i skórzany pasek to się nawzajem wyklucza.
Skórzane elementy stroju powinny współgrać kolorystycznie. Jak buty są czarne (np. do garnituru wieczorowego), to pasek od spodni i pasek zegarka też powinny być czarne. Jak buty brązowe, to i reszta skórzanych dodatków w brązie...
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
pszczołowaty, niektóre bardzo ;-)
PiotrR, tylko brąz 8-)
 

Maro66  Dołączył: 30 Lip 2017
CB0010-02E można wyrwać za 1060 pln. I wszytko na temat. Nic tego zegarka nie przebije. Oczywiście pod warunkiem, ze się podoba.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Maro66 napisał/a:
CB0010-02E

Właśnie miałem to napisać :-P
A subtelniejszy AS2050-10E też jest w takiej cenie.
 

Maro66  Dołączył: 30 Lip 2017
Dokładnie i nie ma co rozważać modowych potworków :-D
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
szpajchel napisał/a:
A subtelniejszy AS2050-10E też jest w takiej cenie.
Ten zegarek ma sporo zalet. W zasadzie decyzja zapadła, jednakowoż pasek do zmiany :-)
Dzięki za pomoc :-B :-B
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
może jakiś lorus z mechanizmem seiko 5. Mają tylko jedną wadę - brak dokręcania koronką. W seiko częściej spotyka sieten sam mechanizm, ale bogatszy o dokręcanie.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
radek_m, pewne względy użytkowe przechyliły jednak szalę w stronę AS2050 ...

P.S. Czy ktoś korzystał z usług https://pattini.pl ?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
rysiekll, przecież kolega Spinner robi piękne paski. ;-) Pisz do niego na PW

P.S.
W tym wątku jest pokazane trochę jego "dzieł".
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner powinien robić komplety - paski do zegarków i paski do spodni :-P

A tak w ogóle, to ja bym chciał takiego Radio Controlled z prostą tarczą i cyframi arabskimi, do noszenia na parcianym, tzn. nylonowym pasku.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Ładniutki.

Ja od paru lat noszę lorusa RL427AX9G. Też prosty design. Tylko musiałem go poddać naprawie po uderzeniu i ukruszeniu się szkła - okruszek wpadł w mechanizm.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
radek_m, podobny design ... zastanawiam się właśnie czy tarcza czarna czy biała ...
powalos napisał/a:
rysiekll, przecież kolega Spinner robi piękne paski. ;-) Pisz do niego na PW
pisałem na profilu fb ;-)

[ Dodano: 2018-08-15, 20:26 ]
szpajchel napisał/a:
Spinner powinien robić komplety - paski do zegarków i paski do spodni :-P
też sobie o tym pomyślałem :mrgreen: :-B

[ Dodano: 2018-08-15, 20:28 ]
szpajchel napisał/a:
A tak w ogóle, to ja bym chciał takiego Radio Controlled z prostą tarczą i cyframi arabskimi, do noszenia na parcianym, tzn. nylonowym pasku.
Na co dzień, od święta pasek od Spinner'a (jak się uda) :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Co Wy z tym noszeniem automatu codziennie? Przecież ustawienie godziny w zegarku to jakieś 20 sekund! Serio, taka oszczędność w życiu, że lepiej mieć bateryjki? Zegarki na baterie są fuj i nie mają płynnej sekundy. Poza jakąś Bulową i czymś jeszcze, rzecz jasna.
Z tanich zegarków, które dają radę to Seiko, Orient, Citizen. Może jeszcze Seagull i mikrobrandy. Choć do 1000 to w mikrobrandach raczej się nic nie znajdzie. Za 1550 to już można coś takiego np.:
 

Maro66  Dołączył: 30 Lip 2017
Sam lubię automaty, mam kilka, ale powiedzmy sobie szczerze... Z logicznego punktu widzenia zegarki automatyczne/mechaniczne nie mają żadnego sensu i uzasadnienia. To zabawki, kaprys dla dużych i często bogatych chłopców. Zegarki kwarcowe są znacznie dokładniejsze i bardziej niezawodne. Oczywiście trochę uogólniam, ale takie Citizeny zasilane akumulatorem ładowanym przez panel słoneczny, do wymiany akumulatora mogą pracować nawet 30 lat. W tym czasie szwajcarski zegarek mechaniczny powinien przejść co najmniej sześć przeglądów, a japoński trzy. Koszt wymiany takiego akumulatora w autoryzowanym serwisie + uszczelki, sprawdzenie szczelności, to +/- 200 pln. Przegląd mechanika w serwisie (nie u pana Zenka przy stacji) to od 450 do 750 przy mechanizmach prostych, znaczy takich co pokazują sekundy, minuty, godziny i datę. Dla przykładu ustawienie wiecznego kalendarza w IWC, w serwisie to tylko 4500 euro..., o przeglądzie takowego nawet nie mówię.
Wróćmy do dokładności. Tyle ile może się pomylić zegarek mechaniczny na dobę, to kwarcowy nie może na miesiąc. A chronometr mechaniczny może mieć odchyłkę na dwie doby taką, jak odpowiednik kwarcowy na rok... Citizen ostatnio wykonał limitowaną serię zegarków kieszonkowych z okazji stulecia marki , kwarcowych, których dokładność wynosi jedną sekundę na rok! Czyli dziesięciokrotnie przewyższa parametry chronometru kwarcowego.
Wiadomo, że można wyregulować zegarek mechaniczny tak, żeby jego odchyłka mieściła się w dwóch, trzech minutach na miesiąc, ale znam takich, dla których jest to niedopuszczalne.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Maro66, tylko traktowanie zegarka naręcznego jako instrumentu do dokładnego sprawdzania czasu jest zasadniczym nieporozumieniem. DO tego służą znacznie lepsze urządzenia, ot - choćby telefon, który nosi się w kieszeni ;-) Współcześnie zegarek to "tylko" gadżet statusowy :evilsmile: Funkcje użyteczności praktycznej są drugo, a nawet trzeciorzędne.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
matb napisał/a:
Za 1550 to już można coś takiego np.:
Klasyczny ... może się podobać, do tego patriotyczny ...

[ Dodano: 2018-08-16, 08:08 ]
Do tego rzecz kolekcjonerska, nietuzinkowa ....
Cholernie mi się podoba i spełnia wszystkie warunki moich pierwszych założeń ... Do tego z Wrocławia, ehhh ...

[ Dodano: 2018-08-16, 08:12 ]
No dobra, ale jak to w takim razie jest z automatami? Rzadkie noszenie im szkodzi czy nie, a jeżeli nie to po co powstały rotomaty?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
matb, trochę masz rację, a trochę nie do końca. Oczywiście aspekt ozdobno-statusowy w dzisiejszych czasach dominuje jeśli chodzi o noszenie zegarków, ale jest jeszcze jednak trochę osób noszących zegarki, żeby sprawdzać na nich godzinę. Łatwiej spojrzeć na zegarek niż wyciągać komórkę z kieszeni. Jeśli komórka jest w bocznej kieszeni spodni, a ja siedzę, to już w ogóle spojrzenie na zegarek bije na głowę wyciąganie komórki z kieszeni ;). Do tego czasami człowiek chciałby sprawdzić godzinę dyskretnie. Dyskretne wyciągnięcie komórki z kieszeni celem sprawdzenia godziny jest znacznie trudniejsze od dyskretnego zerknięcia na zegarek (że nie wspomnę o sytuacji, gdy owa komórka jest w bocznej kieszeni spodni a właściciel w pozycji siedzącej...)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
jest jeszcze jednak trochę osób noszących zegarki, żeby sprawdzać na nich godzinę

1. szpajchel
:-P
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Maro66 napisał/a:
Oczywiście trochę uogólniam, ale takie Citizeny zasilane akumulatorem ładowanym przez panel słoneczny, do wymiany akumulatora mogą pracować nawet 30 lat. W tym czasie szwajcarski zegarek mechaniczny powinien przejść co najmniej sześć przeglądów, a japoński trzy.

Faktycznie uogólniasz. Pięćdziesięcioletni ATLANTIC Worldmaster bez żadnej naprawy i przeglądu w formie doskonałej (wspomniane Citizeny mogą jedynie pomarzyć o takiej kondycji). :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach