Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
hmm
mam pytanie
czy możecie coś polecić?
nie znam się zupełnie na zegarkach ale chyba mi to nie przeszkadza.
zawsze służył mi do pokazywania godziny. niestety mój ostatni Timex który przetrwał dość długo - padł, i próby zastąpienia go czymś innym niestety ciągle nie przynoszą efektów :-(
potrzebuje jakiś prosty nie za duży zegarek na rękę, wskazówkowy - to na pewno ale może też mieć drugi wyświetlacz.
musi byc wodoszczelny (tak żebym nie musiał zdejmować na basen)
no i podświetlana tarcza.
niestety nie przetrwa u mnie żaden automat czy mechaniczny - już się o tym przekonałem niestety
wszelkie możliwe wodotryski owszem mile widziane ale nie konieczne :)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rivelv, może takie coś:
https://www.youtube.com/watch?v=Gj9YFB_9n4E ?

Albo dwa pierwsze z tego:
https://www.youtube.com/watch?v=4Kbx7R54JNc
Gdyby nie potrzeba wskazówek, to bym powiedział: bierz trzeciego (CASIO G-SHOCK GW-M5610) - mam go już rok.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
szpajchel, dzięki
jak na to patrzę to chyba faktycznie zostanie mi ten GW-M5610
a swoją drogą - ale gaduła z tego gościa z 2 filmiku
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv, obadaj serię Edifice w Casio. Duża rodzina solidnych wskazówkowych zegarków. Nie wiem, jak z podświetleniem tarczy. Mój nie ma, za to posiada "oldskulowe" fosforyzujące wskazówki :-)

[ Dodano: 2019-08-20, 06:53 ]
Rivelv napisał/a:
nie znam się zupełnie na zegarkach ale chyba mi to nie przeszkadza
No i dobrze, Casio chyba nie jest kultowe ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no dobra mogę sobie dopisać kolejną rzecz do listy
nie chcę bransolety - wolę pasek i to najlepiej parciany :-) - ale jestem w stanie sam sobie go wymienić

po za tym jak sobie przeglądam i wykopuje różne rzeczy i chyba podoba mi się Casio Oceanus OCW-500DE
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Wybór już bardzo mały bo wyprzedają kolekcję, ale rabat zacny
https://www.chronoline.pl...aser?horizontal
Ciekawy patent z podświetlaniem [tryt, nie żadna tam fluorescencja], chyba tylko Traser go stosuje [pewnie patent]. No i do Straszyna masz blisko.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rivelv, jeszcze rzuć okiem na tego:
https://youtu.be/wc_h1ffFIPk
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
greentrek, z traserow to chyba tylko mi się podoba jeden zielony -tylko bałbym się że jak zgubię (a spadanie zegarka to u mnie jakaś taka przypadłość) to nie zauważę że mi spadł :) - ale może faktycznie wybiorę się do Straszyna - to akurat nie dość że blisko to i tak tam bywam (a zapomniałem że tam sklep jest taki)

szpajchel, Diver - całkiem ładny ale co ja mam z nurkowaniem? jakoś takoś mi nie pasuje - no chyba że nurkować się nauczę :)

a dzisiaj mi pokazał się jeszcze CITIZEN AW7047-54H - tylko bransoleta na pasek trzeba by zamienić
albo zupełnie bez stresowo zobaczyć jak się polubię z casio AQ-S810W - (przynajmniej względnie tani jest - w porównaniu do innych)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rivelv, do lansu na pływalni.
Żartowałem :-D
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Rivelv, hmmm... Nie podałeś ważnej informacji, przedział cenowy ;)
Chyba szukałbym coś z Citizenow Eco Drive

 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja mam Timex Ironman, teraz mają dopisek Triatlon (mój jeszcze nie ma, ale wygląda praktycznie tak samo).
Mają wskazówki a jako cyferblat wyświetlacz LCD, który można wygasić.
Niestety dostępna jest tylko bransoleta albo pasek gumowy.

 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Gwiazdor, bo w sumie to jakoś nie określiłem przedziału jakoś specjalnie.
trochę nad tym walczę ale doszedłem do wniosku, że jak stary zegarek wytrzymał tyle czasu to mogę kupić kolejny na te naście przynajmniej lat za trochę większe pieniądze, jednak wiem że nie bardzo chcę wydawać nie wiadomo ile. ot takie rozważania nawet ciekawie ten Timex wygląda - i podświetlenie ma akurat z lewej - nie będę wciskał rękawiczką jak poprzednim :)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Zerknij na propozycje Maro66 kilka stron wcześniej :)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Rivelv napisał/a:
nawet ciekawie ten Timex wygląda

Mój Timex niewiele miał wspólnego z Ironmanem, chociaż tak na nim pisało, i o Triathlonie też coś było... :-P
Od ładnych paru lat niestarzejący się Suunto Vector, ale już widać na nim "przejścia", dlatego też następny [ostatni?] będzie raczej full metal
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
eh no i masz teraz od nadmiaru jeszcze większy problem się zrobił
eh że też stary się zepsuł a seiko automat nie wytrzymał (taki ładny był)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jeżeli chodzi o zegarki to warto sprawdzać czy się coś atrakcyjnego nie pokazuje na https://www.pepper.pl/grupa/sikor
Ja tak kupiłem 5 zegarków w 2 lata ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
opiszon, juz sie wystraszyłem :-)
jeden mi wystarczy, byle by działał
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ech , żeby ten suunto był mniejszy ;) opiszon, dlaczego to robisz? ;)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
suunto nie ma wskazówek ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Rivelv, pszczołowaty, ja te 5 zegarków w 2 lata kupiłem. Z czego 2 dla żony i 1 dla córki. Więc nie ma tragedii. Ale fakt że wszystkie były inspirowane tą stroną ;-)
Jeden to był nawet zakup impulsywny po pijaku - szukałem od kilku tygodni zegarka z prostą kremową tarczą trochę w stylu bauhaus i nie mogłem się zdecydować na konkretny model. Po imprezie integracyjnej odpalam w łóżeczku telefon wchodzę od niechcenia na pepper i widzę taki model że aż mi się helikopter w głowie zatrzymał ;-) . Szast prast i zakup dokonany.
To tylko Casio ale mi się podoba (i był tani w opór)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach