Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
test K100D na dpreview
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
:mrgreen: - no z wad .....faktycznie takie p***** pomijajac AF....i ergonomia sterowania z menu...
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
A własnie miałem napisać o tej recenzji :-/ Ubiegłeś mnie Robert ;-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
czekałem na ten test, w sumie i tak już jestem zdecydowany, jedyne co mnie wstrzymywało to oczekiwanie na cenę K10D i brata Samsunga ;-) rok 2007 przywitam z kasetką :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
A mnie dzisiaj naprawdę dzisiaj spodobał się K10D, tylko ta cena :-x . Zupełnie inna, lepsza funkcjonalność.
 

rytmisk  Dołączył: 23 Paź 2006
Takie pytanko dotyczące testu SR ..

podane są czasy , odległość od obiektu , jakie szkło
w porównaniu między włączonym i wyłączonym SR widać różnice ....

ale czy taki test nie ma czasem małej wady ?

Gdzie parametr okreslający "trzęsienie się łap podczas robienia zdjęcia" ?

ok przyznaje ucze się dopiero fotografii ale taki test chyba jest zbyt mało powtarzalny przy tylu próbach. No chyba że możliwe jest trzymanie aparatu tak samo stabilnie za każdym razem.

Prosze o poszerzenie mojej wiedzy na ten temat :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
rytmisk napisał/a:
Gdzie parametr okreslający "trzęsienie się łap podczas robienia zdjęcia" ?
Tego to ci nie powiem. Jedni robią ze 100mm nawet z czasem 1/30, inni nie wyrabiają się z 1/100. Mówię tu oczywiście o foceniu bez SR. Ten system stabilizacji nie jest panaceum na wszystko, po prostu pozwala zejść z czasem migawki o 2-3 działki, czasami nawet o 3,5 działki. Oczywiście nie gwarantuje 100% skuteczności, w dodatku pokazanie się łapki w wizjerze trwa ok 1-2 sek.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Polecam cwiczenia na oddychanie oraz miesnie ramion, obreczy barkowej, grzbietu i posladkowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Taka naturalna stabilizacja 8-)
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
hehe no to jutro w koncu panu z fotopolis, ktory zgubil/stracil dane z hdd, dziwnym trafem odnajdzie/odzyska tenze test do K100D, bo jakos tak dziwnie zawsze jest roznica news'ow i testow wynosi 1 dzien max, teraz w du.. fotopolis moze sobie ten test wsadzic
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
dgim napisał/a:
hehe no to jutro w koncu panu z fotopolis, ktory zgubil/stracil dane z hdd, dziwnym trafem odnajdzie/odzyska tenze test do K100D, bo jakos tak dziwnie zawsze jest roznica news'ow i testow wynosi 1 dzien max, teraz w du.. fotopolis moze sobie ten test wsadzic


buhaahahaah... to samo mi sie skojarzylo :mrgreen:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Ja mam takie same skojarzenie z tym fotopoli.... ;-) Cholera, telepatia, czyco...???? :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najbardziej mi się spodobało zakończenie:

"(...) this is the camera the *ist DS should have been and is a refreshing change from another strong Canon or Nikon."

w wolnym przekładzie:
"ten aparat jest taki, jakim powinien być *ist DS(...)"

Biorąc pod uwage, że DS ma chyba tylko jedną przewagę - wizjer - acha, i TTL lampy jeszcze , to razem dwie - za cenę (obecnie) 2129,- w Pstryku, K100D jest fantastyczną puszką 8-)
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Masz rację Zorzyk, Kseta to fantastyczna puszka. W MM pomacałem kilka puszek i nie tylko w moim przekonaniu to numer jeden wśród popDSLRów. Panowie z obsługi MM którzy maja możliwość praktycznego porównania korpusów bardzo chwalili to pudełko, gdyby kitowy obiektyw był nieco lepszy, matryca 10mpx to Canony, Nikony możecie pocałować mnie w d..ę . W sobotę w plenerze pstryknąłem sobie Nikonem D80/ nie moim, pożyczonym/ niestety, brak rewelacji, niebo przepalał, że głowa boli, własciciel czeka na uaktualnienie które Nikon musi wprowadzić natychmiast, bo coś jest nie tak z balansem bieli automatycznym oczywiście. Na nastawach ręcznych niebo wychodziło już poprawnie. Obok facio ze statywu pstrykał istemDS-ach ten komfort wizjera... Pozdrawiam Piotr.
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Mialem K100 w rekach bardzo krotko (popstrykalem sobie tylko w MM), ale puszka chwyta za serducho :-D Faktycznie moglaby oblugiwac iTTL lampy, ale i tak jest dobrze, a wizjer nie jest taki straszny, jak sadzilem wczesniej :-P
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
zigger napisał/a:
Faktycznie moglaby oblugiwac iTTL lampy


Jak również P-TTL :mrgreen:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
:mrgreen: - no z wad .....faktycznie takie p***** pomijajac AF....i ergonomia sterowania z menu...

No ale test SR to zupelna klapa, przynajmniej w wydaniu Phil'a....zdjecia innych pokazuje ze nawet dziala.....oj nie dobrze ze jedna z najwazniejszych funkcji dziala srednio, moze nie te baterie....ale wynik mocno rozczarowujacy
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Alek, olej test Phila. To nie wynik rozczarowuje, tylko sam test. Ciekawe jak znormalizował "drgania ręki", heh. Tym bardziej że w takim samym teście a100 wynik po włączeniu stabilizacji wyszedł taki sam, ale bez stabilizacji a100 "psuła" znacznie więcej zdjęć. Wniosek dla czytelników? AS w a100 stabilizuje o 2 stopnie, a w K100D o 1. :lol:
 

cadman  Dołączył: 19 Lis 2006
Testy testami. Mnie urzekła jakość sampli z kasetki, zwłaszcza na ISO 1600. Poza tym ocenić można jakość Pentaxowej szklarni. Pięknie się zaprezentował 16-45, 50-200 też jest OK, 18-55 bez rewelacji (porównywalne z moim Fujinonem). To jest moje zdanie, użytkownika Fuji S9500. Jeśli piszę herezje, to mnie zbluzgajcie :mrgreen: .
Pozdrawiam
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
Alek, olej test Phila. To nie wynik rozczarowuje, tylko sam test. Ciekawe jak znormalizował "drgania ręki", heh. Tym bardziej że w takim samym teście a100 wynik po włączeniu stabilizacji wyszedł taki sam, ale bez stabilizacji a100 "psuła" znacznie więcej zdjęć. Wniosek dla czytelników? AS w a100 stabilizuje o 2 stopnie, a w K100D o 1. :lol:
jesteś talib :lol:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
taki test SR-a jest dla debili...widomo ze najwiecej od reki zalezy
trzeba samemu sobie przetestowac....
jezeli wsieci sa przyklady na +3 to mamy w to nie wierzyc??? Bo uPhila tak nie wyszlo ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach