Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Nie wiem dlaczego przyczepiliście się akurat do tego testu .
Ja przyjrzałem się tablicom testowym i nachodzą mnie teraz wątpliwości.

Te same efekty widać co na niektórych zdjęciach z K10D :

"ząbkowanie" na skośnych poziomych liniach, mora, mała rozdzielczość...

Pod tym względem wypadł Canon znacznie lepiej.

Na innych stronach podobny test wypada trochę lepiej dla K100 na tle C 400D, ale w porównaniu z D80 to wychodzi już blado.
Co Wy na to ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Asus napisał/a:
Co Wy na to ?
- na co?
Podaj konkrety bo ja moge ci odpowiedziec ze widzialem lepsze foty z K10D niz d80....
inic z tego nie wynika...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Asus napisał/a:
ale w porównaniu z D80 to wychodzi już blado.
Co Wy na to ?

Jak czarny aparat może wypaśc blado?!!!!!!1111
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Asus napisał/a:
ale w porównaniu z D80 to wychodzi już blado.
Co Wy na to ?

Jak czarny aparat może wypaśc blado?!!!!!!1111


Buzke ma czarną !!! Murzyn !!! Jak z kur.... iera wycięty...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
No w końcu się dowartościowałem nie często się zdarza znaleźć mniejszego DSLR-a od kasetki :mrgreen:
http://www.dpreview.com/r.../sidebyside.jpg
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
tomecki napisał/a:
No w końcu się dowartościowałem

spokojnie... mniejsze są także 350d; 400d; e-500 ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
:shock: hamster, trabanty napewno są mniejsze? już lecę sprawdzać ;-)
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
tomecki napisał/a:
No w końcu się dowartościowałem nie często się zdarza znaleźć mniejszego DSLR-a od kasetki :mrgreen:
http://www.dpreview.com/r.../sidebyside.jpg


Tez mi powod do dumy :mrgreen: Porownanie do kastrata - D40 :mrgreen: , ktory wiadomo, ze malutki...
;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
pxm napisał/a:
Tez mi powod do dumy Porownanie do kastrata - D40

wiesz zawsze można być lepszym tylko odpowiedniego przeciwnika trzeba znaleźć ;-)
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
tomecki napisał/a:
pxm napisał/a:
Tez mi powod do dumy Porownanie do kastrata - D40

wiesz zawsze można być lepszym tylko odpowiedniego przeciwnika trzeba znaleźć ;-)


heheheh.. ano :-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Asus, o czym Ty piszesz, jaka mała rozdzielczość? K10D ma słaby filtr AA, a Leica M8 o zgrozo wcale go nie ma. I co?
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Nie piszę o K10D. Nawiązałem tylko do K10D, bo podobne efekty były widoczne na załączanych fotografiach. Pisałem o teście K100D na dpreview. Chodziło mi o to co widać na zdjęciach tablic testowych. Dołożę do tego co napisałem - widoczne wyraźne prążki interferencyjne i chyba problemy z balansem bieli. Chyba, że testowa tablica była taka żółta.
Tu są inne testy. Można porównać.
http://www.imaging-resource.com/
Wypadają jakby trochę korzystniej dla K100D
Czy więc można wierzyć tak do końca tym testom? Czy rzeczywiście są tak do końca obiektywne?
Chciałbym w końcu zobaczyć taki test K10D.
Jeżeli chodzi o K10D, to jak do tej pory żadne zdjęcia porównawcze nie przekonały mnie, że ten aparat charakteryzuje się faktycznie większą rozdzielczością. Pokazane zdjęcia na tym forum nie są obiektywne. Nawet nie użyto obiektywów o podobnych właściwościach. Do tej pory byłem przekonany, że System Pentaxa charakteryzuje się brakiem FF/BF na firmowych szkłach. Muszę przyznać, że był to dla mnie jeden z głównych argumentów przemawiających za tym systemem - brak informacji o podobnych zjawiskach.
Przepraszam za śmiałość i krytyczne (być może nie uzasadnione uwagi), ale nie czuję się związany w tej chwili z żadnym systemem i bardzo krytycznie (może za bardzo) patrzę na załączane materiały. Stoję jednak przed trudnym wyborem kolejnego systemu (być może znowu na lata).
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Alek, olej test Phila. To nie wynik rozczarowuje, tylko sam test. Ciekawe jak znormalizował "drgania ręki", heh. Tym bardziej że w takim samym teście a100 wynik po włączeniu stabilizacji wyszedł taki sam, ale bez stabilizacji a100 "psuła" znacznie więcej zdjęć. Wniosek dla czytelników? AS w a100 stabilizuje o 2 stopnie, a w K100D o 1. :lol:

Bronek, masz na pewno sporo racji, akurat ocena SR to subiektywna sprawa ale cos w tym jest ze jednak aparat nie poradzil sobie...inna sprawa ze w przypoadku tej funkcji pewnei trzeba dobrze ja poznac, szkoda ze nie pokazal jak dziala vs np szkiel z IS[/b]

[ Dodano: 2006-12-05, 09:45 ]
Fafniak napisał/a:
taki test SR-a jest dla debili...widomo ze najwiecej od reki zalezy
trzeba samemu sobie przetestowac....
jezeli wsieci sa przyklady na +3 to mamy w to nie wierzyc??? Bo uPhila tak nie wyszlo ?

Pytanie jak go zrobic formalnie, kjazdy z nas inaczej zrobi ale wiesz tak czy owak powinien zadzialac lepiej....no chyba ze matryca sie tam jakos tabilizuje wolniej, kwestia wprawy itd ale na moje powinno byc tak ze robiac np z 1/ogn - 1 czas to bez pudla, a nawet dla -2 czasy bez wzgledu na warunki, w koncu ma dzialac a tak to tylko woda na mlyn anty fiemie ze SR to tylko gadzet...
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
tomecki napisał/a:
No w końcu się dowartościowałem nie często się zdarza znaleźć mniejszego DSLR-a od kasetki :mrgreen:

Do niedawna małe wymiary aparatów Pentaksa, przy jednoczesnym dobrym ich trzymaniu, były ich zaletą w porównaniu z konkurencją, więc nie wiem gdzie tu powód do dowartościowania? :-/ :roll:
Wstydzisz się małych wymiarów Pentaksa? Zaraz zostaniesz wyklęty! ;-) :mrgreen:
K10D już nie jest taki mały w porównaniu z konkurencją jeśli o to Ci chodzi, więc możesz kupić sobie dziesiątaka, żeby nie mieć kompleksów.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Alek, a moze nie poradzil sobie bo tablica testowa byla w odleglosci tylko 1.2m? SR nie dziala dobrze dla malych odleglosci, jest to nawet napisane w instrukcji. Phil nie trudzi sie czytaniem instrukcji, bo objechal aparat za tryb "bright", ale Ty moglbys sie zainteresowac ...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Odnoszę wrazenie (z całokształtu), że Alek szuka argumentów (a wręcz je wynajduje) aby tylko wykazać wyższość analoga nad cyfrą. Ale to jego prawo.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Asus, nie mam zamiaru sie angazowac w dyskusje o wiarygodnosci lub nie testow, ale to chyba oczywiste ze jezeli aparat ma slaby filtr AA to bedzie widac interferencje, more itd. Takie rzeczy mozna usuwac w PP (sprawdzales jak to wyglada w Leica M8 ? Juz o tym aparacie pisalem). Wlasnie do tego sluzy filtr AA aby ich nie bylo widac, kosztem zmiekczenia calego obrazu. Im filtr AA slabszy, tym lepiej jest wykorzystana rozdzielczosc matrycy i szkla. Co do WB - Pentaxy tradycyjnie maja slaby automatyczny balans bieli, jezeli ustawiasz go recznie to nie ma problemu. Co do testow K10D - rozumiem ze zadowolil by Cie test na 17-40/4 L Canona ? :lol: No co my biedni poradzimy ze Pentax robi bardzo dobre stalki i z nich jest najwiecej "zdjec testowych", a jakos nikt sie nie pofatygowal zeby do kadyszki zalozyc "topowe" szklo Canona czy Nikona :lol:
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Zadowoliłby mnie test na porównywalnie jakościowo szkłach i najlepiej gdyby to we wszystkich przypadkach były właśnie stałki.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
A inne sytemy DSLR maja porownywalne jakosciowo stalki? Hm .... moze, jakby dobrze poszukac ... tylko jakos malo zdjec "testowych" z takimi szklami, ale to chyba pytanie na inne forum :?:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
i myliliście się :>, minęły dwa dni i co? .... i nic. Na Fotopolis test nadal zagubiony ;)
Pewnie jest na tyle długi, że autotłumacz się pogubił. Hihihi

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach