Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 004
O co chodzi?
Wszystko jest w tym wątku:
http://manufactura.home.p...pic.php?p=21430
i tam proszę zadawać ewentualne pytania, dzielić się wątpliwościami i takie tam.

RAW do ściągnięcia: http://prc.dojarek.com/raw/rc004.pef - tym razem możemy użyć też PPLa.

Pentaksiarze, śmielej proszę! Nadsyłajcie swoje rawy, nie wierzę, że tutaj są sami jpg-shooters.

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 10.12.2006, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Kolejna prośba - o pakowanie jpgów w zipa - nie chodzi mi o wielkość, która będzie praktycznie taka sama, ale o to, że nie chcę widzieć, co mi przysyłacie - a gmail w swoim interfejsie www pokazuje mi miniaturki załączników.

Miłej zabawy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kobieta zmienną jest.
Szczegóły poniżej i tu, w większej rozdzielczości: http://jarekdabrowski.net/prc/rc004.html

1. ^mmm^


2. Amas


3. Cotti


4. Jarek Dabrowski


5. Michu


6. Tref


7. Zdano


8. Zorzyk

 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Potwierdzam. Natalia jest bardzo zmienna : )

Najbardziej podoba mi się wersja Trefa oraz Zorzyka.

Trochę mi głupio, że nie pokazałem mojej wizji tego zdjęcia.. a w końcu to moja dziewczyna, ale byłem strasznie zapracowany przez cały tydzień....
poprawię się przy rc005 ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakiego koloru kurtkę miała na sobie Natalia?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Zorzyk, jak dla mnie, trafil w 10!

:-B :-B :-B
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
:oops: :-B :-D
Korygując chciałem pozbyć się nadmiernej dominanty żółto-czerwonej, mimo, że wychodzi na to, że zdjęcie było w przedwieczornej porze.
- Temperaturę barwową w ACR zmniejszyłem (ująłem żółtego).
- Ekspozycję w ACR ustawiłem tak, aby nie stracić faktury białego sweterka (czyli nieco niedoświetliłem).
- Następnie w PS zmniejszyłem kontrast, wyciągając światła ("Shadows & Highlits").
- Nastepnie ruszyłem trochę kolory (w PS-ie Ctrl-B / Shadows / Cyjan +3, Blue +2.
- Na koniec (ale bez przesady) podciągnąłem ekspozycję.
- zmniejszanie jpga + unsharp mask, i koniec.

Dzięki za budujące opinie :-D
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
dan napisał/a:
Zorzyk, jak dla mnie, trafil w 10!

A nawet w trzy!
Pierwsza za temat główny, aczkolwiek podoba mi się również praca Trefa oraz Amasa. (Zastrzeżenie: oglądam na służbowym, starym CTXie).
Kolejne dwie trafił, wg mnie, podając opis!
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
No, teraz to widzę, że mi za żółte wyszło :-?
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Kolor kurtki - ciemniejszy brąz.

Ze zdjęciemi miałem problem... Była to godzina 11:00..... W parku była strasznie mocna mgła oraz świeciło straszne mocne słońce. Sporo zdjęć mam lekko przeżółconych.

Jak dobrze jest strzelać w RAWach...... dużo z nimi roboty, ale czasami można uratować cenne zdjęcie ; )
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dłubanina:

-PPL3 - wyostrzenie i konwersja do jpg, edycja w pesie
-chciałem poprawić przepalenie na czole - podciągnąłem ekspozycję
-wyrównałem kontrast
-poprawiałem selective colors (strasznie mnie drażniła przebarwiona skóra)
-resize and send to Jarek
-więcej nie pamiętam, dopiero dziś włączyłem logi (na pewno nie ostrzyłem powtórnie)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
tref napisał/a:
dłubanina:

Celny strzał - 10!
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
zorzyk, to jest to :-B
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A dla mnie u Trefa - zbyt jasno, trochę mdło. Ode mnie głos na Żorża, choć trochę po oczach bije ta "idealność" kolorów. Ja celowo zostawiłem ciepłą dominantę, i tej wersji będe się trzymać.

Cotti, a Ty nie masz coś przypadkiem z monitorem? Zielono wyszło jakoś.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest istne przekleństwo - zawsze chcę otrzymać "idealne kolory" :evil: Potem te same zdjęcia maltretuję co jakiś czas, i mówiąc szczerze, to jest jak w nieskończoność.... Muszę jakoś sobie dopracować zasadę, że w pewnym momencie trzeba powiedzieć stop - koniec zabawy z tym zdjęciem .... ale na razie walczę z sobą, z kolorami, z monitorem itd...itp... ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Żorż, kup sobie klepsydrę i rób na czas.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zorzyk, podoba mi się. Ładniej ode mnie sweterek zrobiłeś.Jarek Dabrowski, mydło troche jest, bo nie doostrzałem na końcu - wiem powinienem.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie, tref, nie chodzi mi o ostrość, tylo o to, że brakuje mi głębokich cieni. Za szaro jest po prostu dla mnie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Za szaro jest po prostu dla mnie.
nie mówię nie :-D
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
a moje się nie wyświetla...
nie mam nic z monitorem, a chciałabym obejrzeć w porównaniu z innymi, jak to wygląda... :(
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
odśwież stronę, mi przeważnie pomaga (w tej chwili mam wyświetlone tylko Twoje :))

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach