dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Myślę o ciągłości widma i jajach z analizą tejże przez software.

Ciesz sie, ze nie masz jaj z bandingiem (u mnie czasem sie pojawiaja, jak przyjrzysz sie zdjeciom z beemka, to na dole zobaczysz zielone pasy). Pojawia sie i znika :-/

alkos napisał/a:
Aha - jeszcze jedno: ja sam wołam, w zlewie. I nie robie control stripów

Ja myslalem, ze C41 zawsze wychodzi tak samo. Moze oddaj testowo do jakiegos dobrego labu i zobacz, czy bedziesz mial mniejsze kontrasty.

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Ciesz sie, ze nie masz jaj z bandingiem


Nie mam? A widzisz żółty pas przez sam środek? Wystarczy gesty negatyw...





dan napisał/a:
Ja myslalem, ze C41 zawsze wychodzi tak samo.


Nie, kiedy sie przewola, niedowola albo zanieczysci wywolywacz piwem :-P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzisiaj poradziłem sobie z bandingiem (który jest przypadłościa skanera/ów a nie vuescana tak btw) - po prostu obróciłem pasek z filmem i zniknął. Na tym samym zdjęciu, które zamiast 1sze zrobiło się 6ste nie ma po nim śladu - a cała klatka była wypełniona niebem, taki sam kolor i taka sama gęstość przy obu krawędziach ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
dzisiaj poradziłem sobie z bandingiem


Mowisz o takim jak mój? Czyli zasikana 1/3 w srodku?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
guerilla napisał/a:
dzisiaj poradziłem sobie z bandingiem


Mowisz o takim jak mój? Czyli zasikana 1/3 w srodku?


nie, ja mówię o tym z minolt III'jek i IV'rek, czyli pasek u góry klatki ca.1-2cm szerokości..

ale sprawdź czy zeskanowanie tej samej klatki w innym miejscu ramki nie zmieni sytuacji.

Swoją drogą to patrzę i patrzę i jakikolwiek pasek wypatrzyć na zdjęciu twoim jest dosyć trudno - nawet jeśli jest, to wygląda jak element krajobrazu ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
wypatrzyć na zdjęciu twoim jest dosyć trudno - nawet jeśli jest, to wygląda jak element krajobrazu


gorzej na zdjeciach z niebem :-/
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
czy da się zmusić vuescana żeby wyprodukował RAWa wyczyszczonego przez ice?
Bo jak zaznaczam RAW to zawsze dostaje skan z paprochami.

[ Dodano: 2009-03-02, 01:17 ]
alkos,
a tak u mnie wychodzi pro400h zrobiony twoją metodą.
skan jako slajd 48bit HDR z silverfasta.

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bardzo ładnie :-) Ale widze ze przydaloby sie - jak na moj gust - tak samo jak moim wszystkim +5 dla żółtego w Color Balance, ale tylko na Highlights.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
jeszcze jedno pro400h


[ Dodano: 2009-03-02, 01:44 ]
i fuji color 100 przeterminowany, kupiony za 2 zeta
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
guerilla, dzieki za wczesniejsz info o tym myku. Sprawdzilem i dziala. Moze to cholera kwestia kalibracji?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
guerilla, dzieki za wczesniejsz info o tym myku. Sprawdzilem i dziala. Moze to cholera kwestia kalibracji?


Nie mam pojęcia, ale co ciekawsze - obróciłem, zniknął banding, obróciłem z powrotem (do pozycji w jakiej b. był) - i też już go nie było..
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, nie mogles tego tutka opublikowac "3 filmy temu" :evilsmile: ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
alkos, nie mogles tego tutka opublikowac "3 filmy temu" :evilsmile: ?


Trzy fimy temu dopiero zaczynalem o tym myslec ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, jak ogladam to co mi wypuscial vuescan to mi raczki opadaja :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ciesze sie :evilsmile:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
alkos, nie mogles tego tutka opublikowac "3 filmy temu" :evilsmile: ?


e tam, ja zeskanowałem w czwartek 8 rolek, dzień potem skasowałem i zeskanowałem jeszcze raz 5 sztuk, po czym skasowałem i zacząłem od nowa korzystając z akcji Alkosa ;-)

(i zrobiłem dopiero 2 - odechciało mi się)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
moze dzis wieczorem pokaze akcik z ktorym nie moglem dac sobie rady :evilsmile:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Aha - update - w wiekszosci zdjec mozna przyspieszyc ustawianie kanalow przez uzycie pipetek w oknie levels -> RGB - dla swiatel na skrajnych swiatlach i dla cieni na masce filmu. Nie dziala w 100% zdjec, ale przyspiesza skanowanie rolki o 50% :-)
 

blazejs  Dołączył: 24 Wrz 2008
Alkos - jestes moim bogiem! Cz-b juz od dawna skanuje twoja metoda i jestem bardzo zadowolony a teraz przetestowalem metode na kolor. W sumie to po prostu moj Silver Fast czasami swiruje i zaczyna ni z tego ni z owego skanowac z niebieskim zafarbem. Za jakis czas to znika, ale najczesciej pojawia sie kiedy akurat cos musze skanowac. Twoim sposobem ten problem przestaje istniec (bo skanuje jako slajd 48-bit). Dodatkowo zauwazylem (moze to kwestia skanowania jako slajd), ze skany sa duzo ostrzejsze niz z Negafixa (nic nie jest z wyostrzaniem wlaczone). Skaner to plaszczak Canon 8600F.. Coz, jest to nieco upierdliwe w uzyciu, ale juz mialem sobie dawac spokoj z kolorem i chyba jednak nie bede musial ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
blazejs napisał/a:
W sumie to po prostu moj Silver Fast czasami swiruje i zaczyna ni z tego ni z owego skanowac z niebieskim zafarbem.


No wlasnie z podobnych powodów musiałem wymyślić własną metodę ;-)

blazejs napisał/a:
Dodatkowo zauwazylem (moze to kwestia skanowania jako slajd), ze skany sa duzo ostrzejsze niz z Negafixa


To dziwne/ciekawe. Ja nie zauważyłem ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach