Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
dany napisał/a:
Wolna przestrzeń powinna być po drugiej stronie kaczki.Słaba konwersja do BW,za mało czerni i kontrastu.Generalnie to zdjęcia ptactwa wyglądają lepiej w kolorze.


A co za różnica czy wolne miejsce jest po prawej czy po lewej to kwestia gustu ... poza tym nie było możliwości zrobienia inaczej bo po lewej był dotleniacz wody bodaj.
A co do BW, czerni i kontrastu - to już wizja autora – ktoś chce mieć kontrast albo nie – ja uważałem, że tak jak jest ok.
Generalnie każdy robi jak woli jedni w BW drudzy w kolorze - i wcale nie zawsze kolor jest lepszy :)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Nightcom, imo przestrzeń też nie z tej strony co być "powinna". Wiesz.. my nie wiemy czy się dało czy nie, bo coś tam było :-) Z tą przestrzenią przy kaczce to tak jak z portretem. Jak model/modelka patrzy się w prawo to zostawiasz miejsce z lewej?
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
matth, nie robię portretów wiec się nie znam :P poza tym dlaczego mam robić tak jak wszyscy xD ja jestem oryginalny hehehe
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Nightcom, nie znam się to kiepska wymówka, to są podstawy kompozycji. Zwyczajnie więcej przestrzeni ze strony w którą patrzą oczy wygląda lepiej (w 99% przypadków, bo zawsze się znajdzie ktoś kto zrobi teoretycznie źle i będzie klasa).
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
No dobrze tyle że modelkę możesz sobie ustawić jak chcesz i wymyślać godzinę kompozycje jaka Ci będzie pasować a ze zwierzętami jest trochę inaczej :) one przecież nie stoją tam gdzie ty chcesz i nie robią tego co im powiesz
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli to nie jest gatunek unikalny można poczekać aż się lepiej ustawi albo zrezygnować z robienia zdjęcia.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Podoba mi się że Nightcom, ma własne zdanie :-B
Jednak fotografia powinna sama się bronić,obraz ma przekonać że tak powinno być jeżeli łamiesz zasady.Tutaj są jakieś wątpliwości.
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
:) Wiesz jednym się podoba innym nie - wrzuciłem w kilka miejsc to zdjęcie i różni ludzie mieli różne zdania :mrgreen: trudno dogodzić wszystkim
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Nightcom napisał/a:
A co za różnica czy wolne miejsce jest po prawej czy po lewej to kwestia gustu
Różnica jest zasadnicza,wytłumaczyli to przedmówcy.Kwestia gustu może dotyczyć np.urody kobiet i to raczej nie podlega dyskusji.Natomiast........Jeżeli dziób jest zwrócony konkretnie w jedną stronę to przed dziobem,twarzą zostawiasz więcej miejsca.To się nazywa podstawa dobrej kompozycji i kadrowania.I w taki sposób starasz się robić zdjęcia dopóki nie okrzykną Cię jakimś geniuszem-fotografikiem.Wtedy możesz umieścić sam dziób kaczki w lewym górnym rogu kadru i wszyscy będą się zachwycać Twoim stylem.
Żebyś nie pomyślał,że to co piszemy jest wyssane z palca: http://www.horazy.republika.pl/4_2.htm
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli kaczka wychodzi z kadru, tak jest na tym zdjęciu, to powinno być na nim również uzasadnienie dlaczego to robi.
 

baldek  Dołączył: 22 Mar 2009
moim zdaniem kaczka jest zalana...kadr się broni
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Jeśli kaczka wychodzi z kadru

baldek napisał/a:
moim zdaniem kaczka jest zalana

Co zrobić, żeby "zalana kaczka wyszła z kadru"?
;-)
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
Trochę zdjęć z dzisiejszego wypadu do ZOOooooo :)

57. Małpka


58. Ptak


59. Ptak 2.0


60. Małpka z kijkiem


61. Zamyślenie
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
co jest ? Miales cala karte i tylko tyle umiesciles? :)
57 jakies obwodki ci wyszly ale fajne
Ptaki moim zdaniem ciemne
Malpa z baseballem tez ok :)
61 w BW zlewa sie z tlem.
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
62. I na co oni się tak gapią ?

 

LukaszKo  Dołączył: 08 Wrz 2009
61. przypomina mi kogoś, podoba się bardzo
62. może być, oponkę bym całą zostawił, nie ucinał jej
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
co do 62. mnie się bardziej taki wąski kadr podobał :)
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
47 baardzo ladna :-)
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
A teraz coś z ostatniego zlotu :) czyli ... Kolorowe Roztocze !

63. Jesień


64. Jesień 2.0


65. Samotność


66. Chyba widziałem kotecka
Tak, na pewno widziałem kotecka.
Chociaż kotecek nie wygląda na zbyt zadowolonego z tego faktu


67. Grzybki
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Ładne! :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach