moonwalker_lw  Dołączył: 11 Mar 2009
32 rewelacyjne
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
32 i 33 bardzo fajne. I nawet "smukły gotyk" się załapał ;-) ..
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
32 moim zdaniem najlepsze. :-)
33 już mniej, ale też przyjemnie się patrzy.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
32. rewelacja!
33. też fajne;)
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
:) bardzo się cieszę że się zdjęcia podobają

34. Mgła nad 100licą
 

popi74  Dołączyła: 20 Kwi 2009
Oglądam i ogladam i powiem tak: podziwiam Twoją twórczość :-)
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
Uroczyste obchody 218. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja - Warszawa

35. Uśmiechnięte wojsko polskie


36. Idź tam !
 

popi74  Dołączyła: 20 Kwi 2009
35 :mrgreen: podoba mi się.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Czy 22 i 32 nie ma przypadkiem tego samego nieba ?? ;-) Troche przekombinowane. Powyższe portrety dość zwyczajne - przepalone w niektórych miejscach i średnie BW jak dla mnie
 

Krasio1  Dołączył: 06 Lip 2008
35. Jak dla mnie twarz zbytnio zszarzała.No ale fakt oświetlenie tego dnia było fatalne, a poza tym miło Cię było poznać :D
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
BartekKw napisał/a:
Czy 22 i 32 nie ma przypadkiem tego samego nieba ?? ;-) Troche przekombinowane. Powyższe portrety dość zwyczajne - przepalone w niektórych miejscach i średnie BW jak dla mnie


No ma to samo niebo :) i się z tym nigdy nie kryłem :)
A co do portretów :P trudno coś naprawdę dobrego zrobić w samo południe :P nie ja ustalałem godziny obchodów :)

37. Marynarka Wojenna



35b. Chyba tak wygląda lepiej :)

 

popi74  Dołączyła: 20 Kwi 2009
Na mój gust poprzednie jest lepsze :-)
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
38.


Krzyżtopór (dawniej Krzysztopór) - zamek w miejscowości Ujazd (województwo świętokrzyskie), gmina Iwaniska.

Budowany w latach 1627-1644 przez Krzysztofa Ossolińskiego, nigdy w pełni nie został ukończony. Jest to obszerny pałac w stylu włoskim typu palazzo in fortezza. Budowniczym, który sporządził plany i nadzorował wznoszenie zamku był Wawrzyniec Senes. Od strony północnej przylegały niegdyś piękne ogrody w stylu włoskim.

Historia powstania zamku i jego świetności pozostaje wciąż nie do końca poznana. Jest to powodem do narastania wokół niego legend. Jedną z nich jest opowieść o zastosowaniu na zamku symboliki liczb nawiązującej do kalendarza: okien miał tyle, ile dni w roku, pokoi tyle, ile tygodni; sal wielkich tyle, ile miesięcy, a 4 narożne jego baszty odpowiadały liczbie kwartałów. Brak zachowanych planów budowy oraz sztychów sprzed przebudowy w XVIII wieku uniemożliwia dziś faktyczne odtworzenie wizerunku zamku z połowy XVII wieku.

Jego fundator cieszył się nim krótko. Krzysztof Ossoliński zmarł nagle w rok po ukończeniu budowy. Pozostawił on po sobie bardzo zadłużony majątek, który odziedziczył jego syn Krzysztof Baldwin Ossoliński. Po śmierci Krzysztofa Baldwina Ossolińskiego (1649) zamek odziedziczyła spokrewniona z nim rodzina Kalinowskich. Zamek został ograbiony w czasie potopu przez Szwedów (1655). Zamieszkany do roku 1770, kiedy został zniszczony przez wojska rosyjskie w czasie obrony wojsk konfederacji barskiej.

Obecnie zamek ma status trwałej ruiny. W dawnej klasyfikacji zabytków był zaliczony do klasy zerowej. Budowla jest ruiną o znacznym stopniu zachowania, stąd interesującą do zwiedzania. W jej skład wchodzą obszerne fortyfikacje: bastiony, fosa, ślady umocnień i mostów.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
fajne zdjecie i historia. Wrzuc wiecej z tego zamku
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
BartekKw, zdjęcia nr 1,2,3 są właśnie z Krzyżtoporu :)

39. But !


40. Może spoczniesz?
 

teh4esz  Dołączył: 27 Sty 2009
32 jest moim Twoim ulubionym... czy jakoś tak...

w każdym bądź razie miażdży jaja
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Kolory jak z jakiegoś filmu amerykańskiego.
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
41. do wyjścia !

 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Jak dla mnie to 39 i 40 bardzo fajne.
Swiatelko tam mi sie podoba
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
grabber napisał/a:
Jak dla mnie to 39 i 40 bardzo fajne.
Swiatelko tam mi sie podoba
Myślę podobnie.Bucior prima sort,a pomieszczenie po sanitariacie wspaniałe.Brakuje mi tam jeszcze na tym fotelu śpiącego jegomościa z pustą butelką najszlachetniejszego wina za 5 zł.Brawo te 2 kadry są wspaniałe. :-B :-B :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach