adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
[adamszmu] - kilka fotek
Witam
Prosze o ocenę
Nie wiem czy to sa moje najlepsze czy najgorsze fotki wybralem akurat kilka, o ktorych chcialbym uslyszec opine fachowców.
Krytyka, porady na przyszlosc mile widziane
Dzieki za poswiecony czas

1.


2.


3


4


5


6


7


8


9
 
kasylwia  Dołączyła: 07 Lip 2008
1 ot taki portrecik, boli mnie trochę po oczach nasycenie czerwieni (ale może to wina monitora, w pracy siedzę)
2, 4, 5 jakoś mi krzywo to wygląda, a szkoda, spróbuj wyprostować 4 bo sam zamysł mi się podoba
6 nieostra
7 chaos, mikrofon wychodzi spod pachy, dłonie ucięte,
9 nie działa na mnie

Ale z tą 4 bym coś pokombinowała. ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
No dobra, a ja zacznę inaczej...
Czy przeglądałeś inne wątki w tym dziale? Czytałeś co zostało napisane pod innymi zdjęciami? Czy czytałeś jakie tam były prowadzone dyskusje?
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
podpisuje sie pod kasylwia, dodam ze w 7 zmieniłbym perspektywe na i kadr na pionowy no i GO, to taki przykładowy zestaw naprawczy od mnie ;-)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
2 gdyby byla bez cienia na wodzie i prosto kadrowana
8 cyknac fote piratowi bez shake-a czy czegos tam i mala GO

Pozdrawiam
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Arti napisał/a:
No dobra, a ja zacznę inaczej...
Czy przeglądałeś inne wątki w tym dziale? Czytałeś co zostało napisane pod innymi zdjęciami? Czy czytałeś jakie tam były prowadzone dyskusje?


Słusznie.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
adamszmu napisał/a:
chcialbym uslyszec opine fachowców

Ode mnie ich nie dostaniesz bo ze mnie taki sam fachowiec jak i z Ciebie :) Twoje komentarze też są mile widziane w tym dziale.

Moja uwaga na początek - wrzucaj nie więcej niż 5 zdjęć. Idealnie to 3. Daj szansę komentującym.

Generalnie pokazałeś fotki wakacyjne (czyli takie, jakie sam najczęściej robię) i jako takie mogą być do rodzinnego albumu. Jeśli chciałbyś jednak uzyskać coś więcej to musisz się trochę otrzaskać w "Foto do oceny" :) Tak mi się wydaje.

No to po kolei:
1 - portret technicznie raczej dość dobry z rozmytym, nieinwazyjnym tłem i dobrą kolorystyką, brakuje nu nieco ostrości i tematyki, która zainteresowałaby kogoś z boku (spojrzenie w kadr, emocje, niecodzienna poza); 2 - krzywy horyzont do wyprostowania w programie graficznym, bardzo silne światło nie jest sprzymierzeńcem w krajobrazach, najlepiej robić takie fotki na początku lub końcu dnia; 3 - typowo rodzinne cyknięcie, gdzie nie wiadomo co jest ważniejsze - ludzie czy krajobraz, musisz zdecydować się na coś, poza tym wielki cień z prawej mocno przeszkadza; 4 - całkiem przyjemna fotka, ale horyzont tak leci w dół, że aż można dostać mdłości (do wyprostowania w programie graficznym), światła i kadr dość fajne; 5 - nocna fotka z przegiętym horyzontem o niespecjalnie rajcującej tematyce; 6 - dobrze kombinowane, z rozmytym tłem, ale centralny kadr i nieostrość psują odbiór; 6-8 - mocno cierpią na centralne kadrowanie a przez to jest nudno, dodatkowo na 7 trzaśnięte lampą, która odebrała ciekawsze oświetlenie, 9 - miało być ciekawie a wyszło chaotycznie, za dużo na raz, żeby na czymś się skupić
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
dzieki za wypowiedzi
oczywiscie ciagle przegladam inne tematy jednak, bardziej do mnie trafia wypowiedz o zdjeciach ktore sam zrobilem, wtedy latwiej zobaczyc bledy
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
moze ja cos dodam
1 - fajny portret troche nie ostry ale fajny. MZ ładny kadr i wydaje mi sie ze zdjecie oprócz ostrości jest bdb technicznie ale to MZ
2 - fajna fota ale szkoda ze drzewa sa przekzywione
4 - gdyby nie ten horyzont to by było najlepsze
8 - fajne GO
 

julian.s  Dołączył: 18 Kwi 2008
Do mnie przemawia kompozycja na zdjęciu nr 2 choć wyprostowanie zdjęcia wydawałoby się faktycznie nie najgorszym pomysłem ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
adamszmu napisał/a:
oczywiscie ciagle przegladam inne tematy jednak, bardziej do mnie trafia wypowiedz o zdjeciach ktore sam zrobilem, wtedy latwiej zobaczyc bledy

Chcesz mi powiedzieć, że np. na zdjęciu numer 7 sam nie zauważyłeś, że ostrość jest gdzieś z tyłu, a pani ręce amputowane ma? I dopiero teraz to zauważysz?
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Najważniejsze są kokosy-nr.7, miseczka C. Te są na właściwym miejscu ;-)
Poproszę wtrząśnięte, nie mieszane :-P
adamszmu, żartuję i nie przejmuj się moim OT.
Masz tendencję do centralnego kadrowania - sprawdź wewnątrz jakichś budynków.
Pozdr
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
Arti napisał/a:

Chcesz mi powiedzieć, że np. na zdjęciu numer 7 sam nie zauważyłeś, że ostrość jest gdzieś z tyłu, a pani ręce amputowane ma? I dopiero teraz to zauważysz?


Jesli chodzi o ręce to zauwazyłem tylko nie zdawałem sobie z tego sprawy ze ze to faktycznie az tak wplywa na całość. Swoja droga babka tak szybko machala rekami i sie krecila ze ciazko bylo na nia trafic obiektywem:)

Jestem bardzo poczatkujacym amatorem, fotografi dopiero sie ucze.
Krzywe fotki wyprostowalem faktycznie sa o wiele lepsze.


ps. dla wszyskich ktorzy chca zobaczy rece pani z fot7 dolaczam dwie fotki:)
9.


10.

 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Ręce jak ręce :) Niestety błysk lampy na 9 i 10 odbiera tym zdjęciom klimat. Na 9, poza tym, masz znowu obciętą rękę. Na 10 jest pod tym względem o wiele lepiej, ale tło za bardzo rozprasza - jacyś ludzie, jakiś mikrofon sterczący z boku i kawałek postaci za plecami tancerki. Nie jest łatwo ustrzelić dobrą fotę w takich warunkach.
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
kolejne fotki , bardzo proszę o ocenę.
11.


12


pozdrawiam
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
11. Kompozycja całkiem dobra, chociaż sam przesunałbym wszystko w kadrze trochę w prawo i w dół.

12.Ciekawe kolory, fajny klimat
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
Koteki, dzieki za opinie.
jescze jedno zdjecie do oceny
13.

 

tomekl  Dołączył: 25 Maj 2006
Egzotyka! duża palstyczność. drażni mnie drastycznie obcięty łeb osobnikowi po lewej
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
tomekl napisał/a:
drażni mnie drastycznie obcięty łeb osobnikowi po lewej

wiem, mnie tez to drazni, niestety juz czasu nie cofne:(
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Gdyby nie ta ucięta głowa... :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach