Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wrzucanie "portretow" ptaszkow pieskow koni mrowek i innego talatajstwa - to nie przejdzie
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak, to Twoj konkurs, wiec moderuj jak chcesz - jesli 80% sie nie nadaje, bo nie o to chodzilo, to wywalaj. Tylko ze ja tez odnioslem wrazenie, ze padly zdania zachecajace do wrzucania portretow w sloncu itp
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przypomniałem sobie o jeszcze jednym zdjęciu.. ale kurcze nie wiem czy to się da zakwalifikować pod jedno źródło, a no i czy do 28 włącznie? Fafniak, ja wrzucę i proszę, żebyś sam, wszechwładnie, zdecydował, czy to się kwalifikuje. Jak nie, usuń. Mogę taką prośbę mieć?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no wedlug mnie to jednak sa juz 2 zrodla swiatla :-P
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak, no właśnie tak się zastanawiałem, na ile to drugie jest źródłem a ile elementem. Dlatego prosiłem o rzucenie okiem. Przyjmuję Twoje zdanie bezdyskusyjnie. Dzięki! :-D
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
Podesłałem coś z ostatnich - Dan, mam nadzieję, że się nie obrazisz? ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
PRzypominam ze dosylanie zdjec zakonczone !!!

1 tygodzien na glosowanie jeszcze
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Wiecie co - brakuje mi w tym konkursie jednej rzeczy...

Komentarzy.

Może byś Fafniaczku, jako poniekąd osoba bardzo zorientowana w dziedzinie portretu oraz światła pokusił bys się o skomentowanie np. 3 pierwszych fotek? Albo np. 3, których skomentowanie najbardziej by byłło wartościowe dla nas?

Sądzę, że duzo by nam to dało...


Ps.
Aha. Czyli głosujemy jeszcze raz? Czy tamte stare głosy się liczą?
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
Ja myslac, ze mozna wrzucic portrety w sloncu takie tez dalem, bo tak odebralem poprzednie wpisy :roll: , mysle, ze gdyby miala wyjsc kolejna edycja tego konkursu to trzeba bardziej sprecyzowac co i jak... ;->
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
SQ6GIT napisał/a:
Fafniak napisał/a:
ciekaw jestem dlaczego wiele osob "olało" problem/temat i zafundowalo proste portrety ze swiatlem dziennym - czesto nawet ladne/fajne/przyjemne - tyle że ze "jedno zrodlo swiatla potraktowane na zasadzie "git planeta kopsa żaru" - hurra robimy fote....
no trudno

Arti napisał/a:
Czy okno i słoneczko za nim się kwalifikuje jako jedno źródło?
Fafniak napisał/a:
pewnie

wydawało mi się, że zachęciłeś sam do takiego podejścia.. :-)

Ja mam wrażenie, że słońce wpadające przez okno jest rodzajem reflektora i zupełnie inaczej oświetla obiekt niż w plenerze. :roll: Akceptację Fafniaka odebrałem jako odnoszącą się do takiego "ograniczonego" czy zmodulowanego świecenia słonecznego.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
zbyllu napisał/a:
Ja mam wrażenie, że słońce wpadające przez okno jest rodzajem reflektora i zupełnie inaczej oświetla obiekt niż w plenerze. :roll:
No jasne, okno tak, ale plener w dzień, albo nocny plener gdzie modelka jest oświetlona z przodu i nawet na zdjęciu można się doliczyć w tle kilku innych źródeł światła to już co najmniej baaaardzo luźne potraktowanie tematu, chyba tylko fotografia studyjna z kilkoma lampami w/g niektórych tu nie podpada.
A co ciekawe zdjęcia w zasadzie nie w temacie, zostały przyjęte przez szanownego moderatora, ale także ocenione przez forumowiczów, więc chyba nikt (po za paroma osobami) nie widzi tu żadnych niejasności :roll:
 

Ślimak  Dołączył: 03 Lip 2008
Proponuję wszystkim przejść do Albumu i oddać jak największą ilości przemyślanych głosów - przy odpowiednio dużej liczbie głosów wygra zapewne najlepszy portret przy jednym źródle światła :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zbyllu napisał/a:
Ja mam wrażenie, że słońce wpadające przez okno jest rodzajem reflektora i zupełnie inaczej oświetla obiekt niż w plenerze. :roll: Akceptację Fafniaka odebrałem jako odnoszącą się do takiego "ograniczonego" czy zmodulowanego świecenia słonecznego.
o boszszsz..... dzieki ci - lepiej bym tego nie napisal :-B :-B :-B

mam teraz 2 h przerwy w zdjeciach - wiec bede sobie jadl - moze wieczorkiem cos nabazgram

slowem kluczem jest "swiatlo" ktore dosc jednoznacznie wystepuje w tytule - reszte to sobie samemu trzeba dopowiedziec. Liczylem na ciekawe zabawy ze siwatlem - naszczescie jest kilka prac gdzie ludzie troszke popracowali

[ Dodano: 2009-03-30, 14:39 ]
Ślimak napisał/a:
Proponuję wszystkim przejść do Albumu i oddać jak największą ilości przemyślanych głosów - przy odpowiednio dużej liczbie głosów wygra zapewne najlepszy portret przy jednym źródle światła
dokladnie -tylko prosze zwrocic uwage na slowo "swiatlo"
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
No jasne, okno tak, ale plener w dzień, albo nocny plener gdzie modelka jest oświetlona z przodu i nawet na zdjęciu można się doliczyć w tle kilku innych źródeł światła to już co najmniej baaaardzo luźne potraktowanie tematu, chyba tylko fotografia studyjna z kilkoma lampami w/g niektórych tu nie podpada.

hmmm.. chyba się domyślam o którym zdjęciu myślisz.. ;-)
Tylko, że ja zinterpretowałem i potraktowałem to tak, że ważne jest żródło oświetlające portretowaną osobę, a ta reszta to element tła, ozdobnik, a nie źródło światła. Czy dobrze, czy źle, nie wiem. No faktycznie interpretować to można różnie. Fafniak widział to jako zabawę światłem, ja do tego podszedłem troszkę inaczej, bardziej jako pokazanie, co można uzyskać przy skromnych środkach.
Parę zdjęć faktycznie to zupełnie nie pasuje, częśc jest odległą interpretacją.
Myślę, że trzeba chyba faktycznie bardziej uściślać warunki konkursów. No i zdać się teraz na roztropność oceniających.
A no i mam prośbę. Komentujcie!!! np. dałem jedynkę bo masz kupę innych świateł, albo 1ka bo po prostu słaba ta fota. A 10tka, za fajną zabawę świateł.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Aaaa, wystarczy mieć lekki nawał roboty i odpuścić wchodzenie na forum na parę dni i takie rzeczy się omija :-/
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
malyglod, eh :-/ ja tak samo ....
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
malyglod napisał/a:
na parę dni

równo miesiąc....
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
taaaa. najpierw dodałem zdjęcie a teraz wchodzę na watek i co? do 28 marca, eh
 

Funkyheniek  Dołączył: 08 Paź 2008
Konkurs zakończony albo raczej pogrzebany...
Nie doczekaliśmy się oficjalnego ogłoszenia zwycięscy i rozdania nagród oczywiście :P

Moje spostrzeżenia na temat konkursu są takie, że pomysł, mimo że dobry, nie sprawdził się najlepiej.
Po pierwsze ludzie nie do końca skumali temat więc duża liczba zdjęć powinna pójść do odstrzału już na starcie.
Po drugie, część nadesłanych zdjęć nie nadaje się w ogóle na konkurs, bo są to po prostu bardzo marne fotki. Myślę że to głównie dlatego konkurs się nie rozkręcił.

Wydaje mi się, że warto spróbować z kolejną odsłoną, ponieważ temat daje naprawdę wielkie pole do popisu. Dodatkowo zawsze to jakieś emocje i motywacja do szukania, tworzenia, doskonalenia swoich umiejętności itd.

Pozdrawiam
 

Ślimak  Dołączył: 03 Lip 2008
Proponuje żeby ktoś ze speców od portretu może pomysłodawca konkursu omówił najciekawsze prace jako podsumowanie naszych zmagań. Popieram pomysł drugiej edycji konkursu - może poprawie swoją mierną pozycję, bo 27 miejsce mnie nie satysfakcjonuje :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach