sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wydaje mi sie Zorzyku, ze jednak w Dl-u JPEGi prosto z puszki sa ciutke lepsze niz te z Ds-a, choc nadal nie tak ostre jak te z K100D. Oczywiscie RAW rozwiazuje te problemy.

[ Dodano: 2006-12-05, 10:38 ]
pxm napisał/a:
Ciekawą alternatywą dla K10D moze byc wlasnei GX-10, mniejsza ilosc RAWow w serii i jakies programy tematyczne - to roznice w por. do K10D.

Niestety, ale te roznice NIE ISTNIEJA :-) Ilosc RAWow w serii jest identyczna jak w K10D (9) i nie ma programow tematycznych w Samsungu.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Mam pytanie do użytkowników K10D, jak oceniacie pracę wycieraczki na matrycy? czy to zbędny gadżet czy wręcz odwrotnie?
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Do tego pytanka tomeckiego to i ja sie dopisuje. Pomijajac wielkosc matrycy, ergonomie i uszczelnienie w K10D, to odkurzacz jest dla mnie argumentem, ktory rozwazam przy decyzji kupna puszencji czyli K10D/GX-10 v. K100D
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
Dabrow napisał/a:
- K100, brak gripa? Zapytaj Maruchę jak za 40zeta można sobie z tym problemem poradzić


Oooo, ciekawe! Można o linkę prosić? Szukałem, ale znalazłem ponad 1500 wyników i jeszcze się nie przebiłem przez wszystko...
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
zorzyk, wyluzuj, tu nie szkoła, mamy demokrację :)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
valdi99, tak się nie podniecaj :-P to są gripy od jakiegoś analogowego canona zakupione w FJ chyba po jakieś dwie dychy, coś tam chłopaki poprzycianli i mają, ale powyższe coś od biedy można nazwać trzymaczem a nie gripem ;-) Poszukaj dobrze na forum był topic traktujący o tym.

A w temacie
Jeszce o jednej żeczy zapomniałem napisać, o wrażeniu z kożystania z puszki, mój znajomy (z mojego cynku 8-) ) kupił sobię kasetkę, jak po kilku dniach zapytałem go o odczucia, to powiedział że wszystko naprawdę ok, duża przepaść pomiędzy kompaktem a lustrem tylko właśnie K100D jest tak kompaktowy w obsłudze (nie wiem może taki z założenia miał być) A ja bym chciał poczuć coś takiego jak się bierze D70s do reki, łał jest kawałek aparatu i właśnie za te "łał" skory jestem na chlebie i wodzie przesiedzieć kilka miesięcy (ciekawe tylko co rodzina na to :mrgreen: ) Gdy macałem kasetkę to odniosłem pozytywne wrażenia, porządny sprzęt, taki normalny aparat ale nie było tego błysku w oku, tego bum, co spodziewam się przeżyć przy pierwszym kontakcie z kadyszką. Powiem tak małżeństwo z kasetką z rozsądku a z miłości to kadyszka z gripem i szkłami SDM 8-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Demokracji TAK. Anarchii NIE. :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
valdi99 napisał/a:
Oooo, ciekawe! Można o linkę prosić?
Jeśli chodzi o ten grip od Canona, to poszukaj sobie w Fotojokerach. Moge zrobić fotkę, jak wrócę do domu, Jak całość wygląda.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen, są już fotki na forum tylko trzeba znaleźć wątek, w którym to było poruszane
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Znaleźć właściwy wątek na tym forum - dobre.
Mam ów "grip" i właśnie się zastanawiam, czy nie zrobić z niego:
a) wycieraczki do traktora Ursus
b) przekazać gminnemu muzeum szybownictwa
c) przeznaczyć jako "nagrodę" w kolejnym beznadziejnym konkursie.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
PENTAXOWSKI!!!
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, żeby nie być gołosłownym klikonłem "szukaj", wpisałem "grip" wybrałem "Przeszukaj tylko tytuł wiadomości" i poszukiwany wątek pojawił się na pierwszej pozycji :-P ... no ale wiem, że nie wszystko można tutaj tak łatwo znaleźć :-| mnie jest może łatwiej, bo przesiadując tyle na forum mam niemal baze wątków w głowie i wiem mniej więcej czy coś już było (i ewentualnie mniej więcej gdzie) czy nie było ;-)
 
kik-a  Dołączył: 17 Lis 2006
Witam wszytskich hej. Czytuje sobie Wasza grupe (jako potencjalny posiadacz eeee chyba klona kadyszki :)) i postanowilem dorzucic dwa grosze od siebie. Jestem exposiadaczem d70 i nie bagatelizowalbym dwoch rzeczy 1.brak drugiego kółka 2.brak podświetlania górnego wyświetlacza.

Poszedlem do MM pomacac k100 i pierwsze co mnie uderzylo to brak drugiego kolka :); Wiem ,wiem sa to przyzwyczajenia ale rzecz jest naprawde bardzo wygodna (nie doceni tego ktos kto nigdy z tego nie korzystal). Podswietlane lcd oj wygodne - nie raz podswietlalem wyswetlacz bo nie widzialem parametrow. Oczywiscie bez jednego i drugiego da sie zyc ale ... no wlasnie ale. Juz to podswietlenie mozna sobie odpuscic ale drugie kolko oj ciezko by mi bylo.

--
pozdrawiam
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
valdi99 napisał/a:
Oooo, ciekawe! Można o linkę prosić? Szukałem, ale znalazłem ponad 1500 wyników i jeszcze się nie przebiłem przez wszystko...

Nie był to mój pomysł :-/ . Zajrzyj tu:
http://manufactura.home.p...&highlight=grip
i wszystko będzie jasne :mrgreen:
Dodam tylko, że napis łatwo zedrzeć za pomoca żyletki...

Pozdrówka
Marucha
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sołtys - grupie trzymającą władzę wszystko przychodzi łątwiej. Bo Wy tacy piękni i mądrzy jesteście.
Kik-a, vitaj w naszym gronie. Wiesz - pewnie, że lepiej mieć, niż nie mieć. Ale to nie jest ta klasa sprzętu. Kasetka to odpowiednik D50/40. Zaś Kadyszka właśnie D70/80. I przy tego typu pozycjonowaniu wady/zalety poszczególnych puszek nabierają innej perspektywy.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
argawen, są już fotki na forum tylko trzeba znaleźć wątek, w którym to było poruszane
Niby wziąłem udział w tej dyskusji, ale fotki przeoczyłem :-P .
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen, jak tam przypalanie backfocusa światłem dziennym?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
argawen, jak tam przypalanie backfocusa światłem dziennym?
Zaraz się za to wezme, na obiad czekam :-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Zaraz się za to wezme, na obiad czekam

zostaw ten obiad testy ważniejsze ;-) , a jeśli dobrzę kojarzę fotki z waszego spotu w stodole z twoją osobą, to i tak biedy nie widać :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
to i tak biedy nie widać :mrgreen:
Ano nie widać, ale to wina siedzacego trybu pracy :mrgreen: :mrgreen: :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach