Grzegorz66  Dołączył: 21 Lut 2009
Problem z monitorem dotykowym
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z monitorem dotykowym. Ikony na ekranie nie pokrywają się z rzeczywistym miejscem dotykania, tzn. wybieram jakąś ikonę, dotykam ją, a aparat wykonuje to co znajduje się na ekranie dwie ikony w prawo. Elementy znajdujące się na lewym skraju ekranu nie dają się uruchomić. Praktycznie aparat stracił wszystkie swoje funkcje - nie ma do nich dostępu.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Gdzie ten ekran dotykowy? Bo chyba żaden Pentax nie ma czegoś takiego. :shock:
 

krzycho_666  Dołączył: 22 Lip 2008
Gwiazdor napisał/a:
Gdzie ten ekran dotykowy? Bo chyba żaden Pentax nie ma czegoś takiego. :shock:


Hmmm... dobre pytanie :>
A tak od strony technicznej, to wygląda na to, że zwyczajnie część dotykowa uległa dekalibracji. Nie wiem co tam masz, ale wg mnie część dotykowa idzie do wymiany ;)

Edit:
Jedyny sprzęt Pentaxa jaki znalazłem z tego typu innowacjami to kompakty T10 i T20
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może trzeba zresetować soft albo wgrać od nowa.
 
Grzegorz66  Dołączył: 21 Lut 2009
plwk napisał/a:
Może trzeba zresetować soft albo wgrać od nowa.

Co to znaczy i jak to się robi? I oczywiście, czy jest to bezpieczne. Przyznaję, że jestem absolutnym amatorem i potrzebuję wyłożenia bardzo prostego.
PS
Znalazłem w ustawieniach ikonę "Reset", czy to jest to?
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Grzegorz66 napisał/a:
"Reset", czy to jest to?

Moim zdaniem brzmi całkiem jak funkcja, która służy resetowaniu. Ale to może być równie dobrze niecna zasadzka, droga do zostania diehardem.

Poza tym - mało jest użytkowników kompaktowych Pentaksów na forum - radzę samodzielnie przewertować instrukcję obsługi, coś czuję, że znajdziesz tam co nieco na ten temat.
*puf*

 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
W większości sprzętu z ekranami dotykowymi powinna byc funkcja kalibracji ekranu, poszukaj dokladnie w menu albo w instrukcji tego urzadzenia powinno byc napisane
 
Grzegorz66  Dołączył: 21 Lut 2009
Maxi 7 napisał/a:
W większości sprzętu z ekranami dotykowymi powinna byc funkcja kalibracji ekranu, poszukaj dokladnie w menu albo w instrukcji tego urzadzenia powinno byc napisane

W instrukcji do Optio T10 nie ma niestety ani słowa o klibracji ekranu. Instrukcję zna już na pamięć cała rodzina.

[ Dodano: 2009-03-01, 18:42 ]
j+ napisał/a:
Grzegorz66 napisał/a:
"Reset", czy to jest to?

Moim zdaniem brzmi całkiem jak funkcja, która służy resetowaniu. Ale to może być równie dobrze niecna zasadzka, droga do zostania diehardem.

Już byłem gotowy spróbować. Problem polega na tym, że ikona "Reset" jest po lewej stronie ekranu i w żaden sposób nie można na nią "nacisnąć" - uruchamia się tylko "Cancel" znajdujące się po prawej stronie ekranu.
Pewnie nie przystoi takie pytanie, ale co to znaczy "zostać diehardem"?
 

krzycho_666  Dołączył: 22 Lip 2008
Moja pomoc w tym temacie ograniczyła się do znalezienia (w razie czego ;P - odpukać) wyświetlacza na eBayu angielskim (http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=360091656010&_trksid=p2759.l1259). Jeśli będzie trzeba, to mogę kupić go (oczywiście Ty płacisz ;P - ja tylko posłużę za pośrednika na eBayu ;P), albo nawet wynegocjować lepszą cenę itp. ;)
W razie czego proszę pisać ;) Ale miejmy nadzieję, że znajdzie się inne rozwiązanie tego problemu ;)
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
a moze sprubuj do Apollo zadzwonic.. moze oni Ci pomoga,,

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach