tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Modelki
Pytanie jest krótkie, a odpowiedzi miliony i własnie ze względu na mnogość rozwiązań postanowiłem je zadać:
Jak ubrać modelkę na sesję w pomieszczeniu?
Info dodatkowe:
- pomieszczenie jest przestrzenią publiczną (suknie i wyrafinowane materiałowe okrycia spinane na nagim ciele odpadają)
- światło zastane bez możliwości doświetlenia (z blendą chyba nawet ciężko będzie)

czekam na propozycje
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Hmmm, chyba nie rozumiem założeń projektu. A co właściwie chcesz pokazać? Bo jak to jest specjalnie wybrane miejsce ze względu na jego charakter który będzie komponował się z ubiorem do pokazania to wydawałoby się, że od stroju byś zaczynał. Jeżeli to ma być sesja trochę z zaskoczenia i pod presją czasu to nie wiem gdzie tu miejsce na wybieranie ciuchów. Nie widzę za bardzo powiązania ubioru z podanymi przez ciebie założeniami. Na ten moment chyba mogę zaproponować pełną nagość - trzeba wykorzystać że nie będzie to na dworze ;-)
Zgadując dalej - jeżeli chcesz pokazać dobrze modelkę to może niech ona po prostu wybierze coś w czym się dobrze czuje? Coś w czym wie, że dobrze wygląda?
A przy okazji - "w pomieszczeniu" i "brak możliwości doświetlenia" to brzmi jak dłuuugie czasy nawet jeśli wydaje się dość jasno. Statyw będzie niezbędny ale uważać też trzeba będzie na ruchy modelki.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
1 doświetlanie - może załatwię to lampą z sanek, pisząc o braku możliwości doświetlania miałem na myśli studyjne lampy i parasolki...
2 założenia sesji - cos na szybko, miejsce-miasto (pasaż) - ruch, ludzie, otoczenie dynamiczne.
3 modelka w ujęciach planu amerykańskiego (czasem szersze, żeby pokazać więcej tła) na razie nie planuję całej postaci (kiedyś tak) więc problem butów odpada



P.S. pełna nagość - chętnie, ale nie mam modelki ekshibicjonistki - swoją drogą byłby to świetny projekt
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
doświetlanie - może załatwię to lampą z sanek

Ubierz ją ciepło...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
między innymi dlatego, że zima idzie sesja nie będzie na ulicy - nie o takie jednak sanki mi chodziło - śniegu u nas niet
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Re: Modelki
tref napisał/a:
Pytanie jest krótkie
Jak ubrać modelkę na sesję w pomieszczeniu?


Odpowiedz rowniez krotka - wcale Jej nie ubierac :-P
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
To albo ubierz ją stosownie do ulicy/ulicznego image albo wręcz przeciwnie dla kontrastu w coś z zupełnie innej bajki. Ja bym wolał to drugie - jakieś lekko lub bardzo ekstrawaganckie ciuchy zamiast wszechobecnych jeansów 3/4 bez szlufek i przykrótkich bluzek na jedno kopyto. Ale to twoja sesja i twoje pomysły. Jak by panią ubrać lekko staroświecko a z tyłu przelewałby się rozmazany tłum to byłby taki lekki klimat zjawy. Z drugiej strony jestem niewyspany i lekko chory więc może bredzę ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Maciek napisał/a:
ubrać lekko staroświecko a z tyłu przelewałby się rozmazany tłum to byłby taki lekki klimat zjawy.
diaboliczny makijaż... wiem, super efekt, myślałem już o tym

jakieś inne propozycje?
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
a tak szczerze to o co chodzi?
pytasz nas jakie zdjecie chcesz zrobic czy co? :shock:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Aleś Tref rzucił temat. Sprawa wbrew pozorom jest dość prosta:
Nie masz wpływu na oświetlenie. Więc już stoisz na pozycji przegranej. Ale spróbujmy powalczyć.
Osobiście wziąwszy notatnik, ołówek i cyfrę poszedłbym na plac boju na zwiady. Po pierwsze ustaliłbym konkretne miejsca w zależności od efektu, który chcę uzyskać. Po rozrysowaniu danej sceny strzeliłbym kilka ujęć z MF z wyimagowaną modelką, by zorientować się w jakości tła (rozmycie, kolorystyka). Oblukałbym, w jaki sposób rozkłada się światło (np. szklany dach inaczej będzie dostarczał fotony w zalezności od pory dnia). Zorientowałbym się, kiedy przechodnie będą najmniej przeszkadzać (lub ewentualnie starałbym się ich obecność kreatywnie wykorzystać).
Po takim rekonesansie przyszedłbym do chaty, usiadł wygodnie w fotelu i wziąwszy notatnik i browar zaczął szczegółowo analizować plan focenia do całkowitego upojenia alkoholowego. Garderobę modelki dobrałbym w zależności od tła (np. zabawa z kolorami dopełniającymi) ale też i pod urodę modelki (np. pod kolor oczu).
W dniu sesji pewnie i tak część ustawień poszłoby w pi...du ale improwizacja nie byłaby totalną amatorszczyzną.
Pamiętaj, że na foty w np. centrach handlowych potrzebujesz zgody zarządcy.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
mily, chyba ująłeś sens moich wątpliwości!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu, jesteś wielki, ale potrzedłeś do odpowiedzi zbyt profesjonalnie (ej może ja nie potrafiłem wytłumaczyć o co mi chodzi). Napisałeś wszystko to, co należy wiedzieć (wielkie dzięki), choć już to wiem :-) Chodziło mi o rzucenie hasła typu: ubierz w luźny dres i postaw kołnierz albo coś w stylu czarny płaszcz a pod nim jasna kamizelka z dekoltem i wielki bursztyn na szyi. Kolory oczywiście tu nie były istotne, bo zależą od otoczenia... Nie udało się (pewnie dlatego, że lepiej o ubiorach gadać na forum stylistów i projektantów-czyli odlotów, a nie praktykantów foto). Mimo wszystko czytając Twój post nasunął mi się super pomysł, więc dzięki wielkie. Chyba to:
Michu napisał/a:
do chaty, usiadł wygodnie w fotelu i wziąwszy notatnik i browar zaczął szczegółowo analizować plan focenia do całkowitego upojenia alkoholowego.
spowodowało odblokowanie moich komórek - wyobraziłem sobie to miejsce i już mam koncepcję :!:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref, -
wez modelke powiedz jej ze bedzie pozowala w centrum handlowym nago....nie bedziesz mial kloptu z ubiorem :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
co Wy dzisiaj z tą nagością! Głodnemu chleb na myśli, nie ma co! Co drugi post o gołych babach piszą!
Chcielibyście pewnie takie fotki, a ja mysle o normalnych, ubranych :-P :
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
Chcielibyście pewnie takie fotki, a ja mysle o normalnych, ubranych
- ale fotkach nie modelkach :mrgreen: :-P ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach