weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Metz 48 w sklepach internetowych- pytanie do prawników
Witam
Po długich bojach udało się przekonać moja lepszą połowę, ze jedynym słusznym palnikiem do K200 jest Metz 48. Niestety, pojawił się problem.
Lampa jest w ofercie większości sklepów, na stronach widnieje komunikat, ze jest dostępna. W związku z tym wpadłem na pomysł, żeby podzwonić i popytać. I okazało się, ze nigdzie nie mają Metza 48 z mocowaniem do Pentaxa. Trzeba czekać na dostawę, prawdopodobnie cena wzrośnie, ale nikt nie wie o ile. W związku z tym mam pytanie. Czy jeśli zamówię spawarkę na stronie, powiedzmy za 780 pln (cena uśredniona z kilku ofert), a przy dostawie przyjdzie drożej, to czy sklep musi sprzedać mi w cenie, w której ją zamówiłem, czy może tą cenę podnieść? Czy oferta na stronie jest ofertą handlową czy nie? Wiem, że mogę się wycofać z umowy, ale jednak chcę kupić tą lampę w podanej na stronie cenie. Jakie są w związku z tym moje prawa?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
weiss77, jeżeli przyjmą od ciebie zamówienie i wyślą potwierdzenie że przyjęto, i cośtam cośtam to muszą, ale wątpie żeby wysłali coś takiego, bo zazwyczaj najpierw sprawdzają czy mają na stanie (ja zawsze tak miałem)

swoją drogą - 780zł :?: trochę podrożało, ja za 540 dawałem 1150, a i za 1100 dałoby się wyrwać

[ Dodano: 2009-02-04, 09:11 ]
co to się dzieje z cenami :-|
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Miałem tak dwa razy i za każdym razem wygrany był sklep. Pewnie wynika to z mojej niewiedzy. Pierwszy raz zamówiłem kartę graficzną ze złączem AGP. Nawet zadzwonili do mnie, ze mogę odebrać. Przy odbiorze z magazynu okazało się, ze karta jest na pci-e, a na AGP już nie ma. Nieważne, że wcześniej zapłaciłem w kasie i miałem w ręku paragon. Powiedzieli, że mogą kasę oddać, albo mogę dopłacić do droższej karty.
Druga sytuacja: Zamówiłem Sigmę ef 500 dg st. Dostałem na maila potwierdzenie. A dzień później kolejnego maila, że lampy nie ma i nie będzie, a w zamian proponują Pentaxa 540 jako najbardziej zbliżoną. Oczywiście w cenie 1200 pln. Sigma miała kosztować niecałe 500.
Przecież jak kupuje się na przykład puszkę za powiedzmy 1700, a zanim ję dostarczą cena spada do 1600 to już nikt różnicy nie oddaje. Czemu to nie działa w drugą stronę?
Wczoraj wszedłem na niemieckiego E-Bay. Metz 48 stoi za około 190 ojro, w przeliczeniu na nasze ponad 850 pln. Boję się, ze jak już bedą w polskich magazynach, to znów będę musiał dołożyć "jedyne" 100 pln. A może znacie jakiś sklep, który ma tego metza w magazynie? (U Czesia nie ma)

 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Popytaj się Czesia, za ile by miał :-)
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
No więc zamówiłem palnik w takim jednym dużym sklepie. Przysłali potwierdzenie, ze przyjęte, potem kolejnego maila, że przekazano zamówienie do realizacji. Obiecano, ze przyślą kolejnego maila, kiedy mogę spodziewać się przesyłki, tylko muszą skonsultować się z dystrybutorem i od tej pory cisza, która trwa już 4 dni. Mam zamiar zadzwonić do nich w poniedziałek. Wydaje mi się, ze cena nie powinna już ulec zmianie, tylko nie wiem, ile będę musiał czekać.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Co to się porobiło z cenami... ja za swojego Metza 48 kupiłem w czerwcu za 666 PLN + wysyłka...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
weiss77, aleś ty niecierpliwy. Ja czekam już od miesiąca na realizację zamówienia z Jessopsa. Była promocja na długie kity Pentaksa i kupiłem 2. Od tego czasu nawet na moje monity na maila nie odpowiadają. Pewnie liczą, że zażądam zwrotu pieniędzy. O, nie! Co to to nie! Zbyt atrakcyjna była to oferta. Niech się wywiążą. Niedługo będę mógł osobiście wybrać się do jakiegoś sklepu Jessopsa z numerem zamówienia i zapytać się, co się dzieje. Skoro to sieć, to niech ustalą, dlaczego centrala tak się zachowuje.
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Wiecie, na stronie napisali, że wysyłka w 24 godziny, więc niech się wywiążą. Mam pełną świadomość, że z ta lampą są problemy, bo nie ma ich nawet dystrybutor. Tylko dlaczego sklepy internetowe podają błędne informacje? Bo nie chce im się aktualizować strony? Jedyna strona, na której jest info, ze na Metza 48 trzeba dłużej czekać, to fotozakupy. Mam dziwne wrażenie, że jak się uprę, że chcę palnik już, to dostane info ze sklepu, w którym wykażą swoja dbałość o klienta i zaproponują coś w zamian. I najpewniej będzie to inna lampa w cenie około 1000. Bo o sprzedaniu w niższej cenie nikt nie pomyśli. W końcu co ich obchodzi jeden klient, który chce wydać "tylko" 800 pln. Nie jestem niecierpliwy, mogę poczekać. Tylko strasznie nie lubię, jak ktoś wprowadza mnie w błąd.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
weiss77 napisał/a:
Jedyna strona, na której jest info, ze na Metza 48 trzeba dłużej czekać, to fotozakupy

U mnie też wisi info, że tymczasowy brak na magazynie ;-)
Większość sklepów ma w regulaminie zapis, że ceny mogą ulec zmianie a klient zostanie w takim wypadku o tym powiadomiony. Zmiany takie z reguły nie są spowodowane złymi chęciami właścicieli a dynamicznymi zmianami cen u dystrybutorów. Szczególnie ostatnio, w związku z sytuacją na rynku i kursami walut, zmiany cen są dość częste i wprowadzane bez wcześniejszych zapowiedzi. Sam musiałem ostatnio odwoływać kilka zamówień chociaż bardzo nie lubię tego robić bo zawsze mam wrażenie, że klient odnosi wrażenie, że ma do czynienia z niepoważną firmą... ale co zrobić?
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Wiesz, nie chciałem generalizować, ze każdy tak robi. Fakt, jest kilka sklepów, które informują o brakach. Jednak są tez takie, które tego nie robią. Nie wiem, czy wynika to z faktu, że nie mieli czasu aktualizować strony, czy może liczą na to, że jak klient się znalazł, to i tak sprzeda mu się sprzęt, niekoniecznie ten, którym był zainteresowany. Mam pełną świadomość, że kursy walut szaleją i rozumiem, ze nowe dostawy mogą być droższe. Tylko czy zamówienie towaru w "starej" cenie zobowiązuje sprzedawcę do sprzedania właśnie w tej cenie, czy może policzyć więcej? W końcu dostałem potwierdzenie, więc jest to swego rodzaju umowa, która według mnie nie powinna podlegać negocjacji.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
No i właśnie wtedy sklep powołuje się na punkt regulaminu mówiący,
Cześ napisał/a:
że ceny mogą ulec zmianie a klient zostanie w takim wypadku o tym powiadomiony


Oczywiście, może gdybyś się uparł i założył sprawę cywilną w sądzi to byś wygrał... policz ile by Cię to kosztowało, nawet nie pieniędzy a straconego czasu i nerwów, i zastanów się czy się opłaca. Powodzenia :-|
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Mam pełną świadomość, że się nie opłaca. Pozostaje tylko liczyć na dobrą wolę sprzedawcy. :-(
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Na pocieszenie powiem Ci, że jest szansa, iż lampy pojawią się jeszcze w tym tygodniu.
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
:mrgreen: No tego mi było trzeba. Dystrybutor się ruszył? A nie wiesz czasem, co z ceną?
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
http://jabbafoto.pl/opis/...-do-pentax.html
na razie jest taka
raczej nie powinna się zmienić
oczywiście dla forumowiczów jak zawsze niżej ;-)
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Jak będzie lipa w tym sklepie, co zamówiłem, to się uśmiechnę do Ciebie. Dzięki, ze mnie pocieszyłeś. W każdym razie zapewniali mnie, że nie podniosą ceny. Zamówiłem u nich, bo twierdzili ze mają. A potem okazało się, ze jednak nie mają. Wypada czekać.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
weiss77 napisał/a:
to się uśmiechnę do Ciebie.
Chyba od tego powinieneś zacząć moim zdaniem
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Wiesz, wstydliwy jestem. Mam nadzieję, ze Cześ się nie obrazi, że zwróciłem się do konkurencji. Moja wina. Dałem się zwieść zapewnieniom, ze mają palnik. A wiecie, jak się czeka na nowa zabawke ;-)
 
czaras6
[Usunięty]
opiszon napisał/a:
co to się dzieje z cenami :-|


waluta w górę idzie...
 
Jaroslavus  Dołączył: 26 Kwi 2008
Jeśli ktoś jest zainteresowany to mam używaną w bardzo dobrym stanie. Gwarancja PL do 09.10.2010r. Nie wystawiam na giełdzie bo się mocno waham. Ewentualne propozycje na pw chyba ze regulamin zabrania.

Tyle że oferta ważna przez 23 godziny ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach