mops  Dołączył: 23 Gru 2007
Fotografia reklamowa - biżuteria... Ktoś to przerabiał ??
Witam,

Kroi się zlecenia na fotografowanie "pierścionków".. Jak do tego podejść? Stół bezcieniowy? jakieś oświetlenie? Może podpowiecie coś w miarę sensownego za tanie pieniążki bom w fotografii studyjnej zupełnie zielony....
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Mam koleżkę, który zajmował się takimi rzeczami: www.ihil.pl

Po wejściu na stronę z jego portfolio: Photography -> Gallery -> Jewellery.

Popatrz, może Cię zainspiruje ;-)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Tu masz trochę porad.
http://www.tabletopstudio...photography.htm
Na pewno stół bezcieniowy, ze 2 lampy - niekoniecznie Quantuum za 2k, parę pleksi: matowa, czarna, lustro i kombinowanie...
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Napisz jakim sprzętem dysponujesz. Robiłem zdjęcia wyrobów jubilerskich przez kilkanaście lat, rocznie kilka katalogów.
 
mops  Dołączył: 23 Gru 2007
Jurek napisał/a:
Napisz jakim sprzętem dysponujesz. Robiłem zdjęcia wyrobów jubilerskich przez kilkanaście lat, rocznie kilka katalogów.


Hej,

Na dzien dobry to co w stopce.... Czyli bieda.. Nie bardzo mogę na dzien dobry wywalic kilka kafli... Na szybko wiem, ze chodzi i robienie fotek bizuterii do sprzedaży w necie chyba.
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Potrzebny jest jeszcze dobry,stabilny statyw i głowica do niego. Lampę, jeżeli masz jedną to sobie odpuść, korzystaj ze światła zastanego, które możesz modyfikować ekranami i zastawkami.
Kup stało ogniskowy obiektyw, nawet heliosa a najlepiej makro-obiektyw 100 mm, jest taki na forumowej giełdzie, niedrogo. Jeżeli będą to pierścionki fotografowane pojedynczo dokup kilka pierścieni pośrednich.
Na początek można takim zestawem już coś zrobić mając pewne umiejętności.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Robiłem zdjęcia kolczyków robionych przez siostrę: http://nauszko.blogspot.com/search/label/nusydnas

Zestaw maksymalnie budżetowy:
- okno od zachodniej strony (bo akurat takie miałem w pokoju)
- aparat na statywie
- blok techniczny A2, rozłożony na krześle
- obiektywy różne, czasem kit
- najważniejsze: balans bieli na kartkę bloku technicznego, dopasowanie ekspozycji "na histogram" tzn. żeby histogram był bardziej z prawej strony

Potem tą samą metodą siostra zdjęcia robiła sama.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Ijon, fajnie wyszły, tylko IMHO czasem za mała głębia ostrości. Przydałyby się wyższe przysłony.
Super wygląda jak jeden kolczyk jest w polu ostrości a drugi całkiem za, jak tu: http://1.bp.blogspot.com/...00-h/crazy2.JPG
Ale czasem pojedyńcze elementy wychodzą z głębi i już nie jest tak fajnie. Ale to tylko taka mała dygresja.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
szczypiorrr, z tego co pamiętam to robiłem przy f/8 do f/11 - wydaje mi się że nawet przymknięcie do f/22 nie zwiększyłoby GO wystarczająco żeby drugi kolczyk w podanym przez Ciebie zdjęciu był ostry.
Poza tym powyżej f/11 to już wychodzą syfy na matrycy (przynajmniej na tak mało zadbanej jak moja) :)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
To które przytoczyłem, z Exifu wynika, f/3.5 :-)
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
szczypiorrr, widocznie było już ciemnawo i trzeba było bardziej otworzyć przysłonę. Ewentualnie zrobiłem to celowo żeby uzyskać efekt artystyczny ;-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Kiedyś robiłem, może było tego kilkaset, wszystko szło do jakiś katalogów. Trzeba było uchwycić "technicznie" - było to dla odbiorcy hurtowego. Najbardziej przydało się: obiektyw makro (o czym Koledzy wspomnieli, lecz ja preferowałem akurat krótszą ogniskową, rzecz gustu) oraz stół bezcieniowy - prosta konstrukcja, trochę mlecznego tworzywa i szkielet oraz lampki po bokach. Dawało to komfort pracy i powtarzalność wyników. Najbardziej napracowałem się nad uchwytem przy stoliku do aparatu (taki mikrostatyw) ale się opłaciło, było (i jest) wygodnie. Acha, niektóre kamienie i ogólnie wyroby bardzo zyskały, gdy stosowałem lampę diodową. I to tyle...
 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
Obraz biżuterii w świetle komory bezcieniowej,
czy obraz pięknej kobiety.... która ma na sobie biżuterie,.... zrobiony podczas Magic Light?


Jak myślicie? Kiedy będzie "ostrzejszy przekaz"?

Ps.
Przeciesz jak byś wkręcił taki tekst jakieś lasce,
mówiąc jej jeszcze, że jesteś PROFESIONALNYM fotografem,
to nie wiem czy masz na tyle wyobraźni, aby pomyśleć, co było by potem?....
;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach