pepe96  Dołączył: 28 Lis 2006
RAW
Witam Zaczynam się bawić w fotografię. Doradźcie, jakim programem poprawiać zdjęcia robione w RAW. Oczywiście zależy mi na tym by był prosty a dobry. Wiem dużo wymagam może tak by się dało po Polsku byłbym szczęśliwy. Pozdrawiam :roll:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
W ostatnim Elementsie dodali krzywe. Jak dla mnie rewelacyjny stosunek jakości do ceny. W dodatku dostajesz RAW konwerter inny od PPLa.
 

pepe96  Dołączył: 28 Lis 2006
ok. ostatnio czytałem o programie PPL3 co to jest bo nikt nie pisze pełnej nazwy. ale opisy pochlebne
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To, co zapewne otrzymałeś wraz z cyfrą soft Pentaksa.
 

pepe96  Dołączył: 28 Lis 2006
a zielony jestem dzięki. Noto nie jestem zbytnio z tego zadowolony :-/
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
z trójki? całkeim niezła, ja przeważnie w niej zaczynam, ale kończę juz gdzie indzie, zresztą nie mówmy jak kończy prawdziwy mężczyzna, bo to... śliski temat ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pepe96, masz rację, pod względem ergonomii to taka mała Sodoma. Ale za to jeżeli chcesz mieć możliwie najwierniej oddane kolory - PPL (podobno jeszcze SilkyPil i Aperture radzą sobie przyzwoicie z kolorami - zwłaszcza czerwonym - Pentaksa, ale te wieści znam tylko ze słyszenia).
A!
Którą wersję PPLa masz?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Subiektywnie najbardziej mi pasuje Adobe Camera RAW - z Photoshop Elements 5 dostępne tylko podstawowe funkcje i brak Bridge'a ( :evil: ) - trzy powody, dlaczego zrezygnowałem z zakupu Elementów:
- ograniczenia ACR,
- brak Adobe Bridge (lub raczej brak funkcjonalności Bridge'a w tym, co jest dołączone do Photoshop Elements),
- dość ślamazarne działanie na moim sprzęcie.

Z darmowych mogę polecić SilkyPix 3 Free, pod warunkiem, że końcowa obróbka będzie np w PS Elements.

Z płatnych (ale relatywnie niedrogich) polecam:
1. Bibble Light, cena $69,
2. SilkyPix 3, cena 16000 jenów.

Wszystkie wspomniane wyzej programy mają swoje wersje 30- albo 14-dniowe, więc najlepiej, jak sprawdzisz sam.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
A czy bawil sie ktos Zoner'em w wersji PL? Do obrobki jpg wyglada fajnie - podobno wciaga pef-y.

http://www.zoner.pl/photo-studio/default.asp

Tu jest jakas free wersja okrojona ale nie testowalem ...
http://www.zoner.com/binary/zps8_en_free.exe
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
pytanie- zainstalowałem updejcik PPL do wersji 3.10. Przeglądam fotki, w exif niektórych mam zaznaczone na czerwono niektóre pola typu przysłona, czasem AF (zamiast normalnie wyswietlac na czarno pogdubia i wali czerwoną czcionkę) Możecie mnie oświecic czemu to słuzy?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
Przeglądam fotki, w exif niektórych mam zaznaczone na czerwono niektóre pola typu przysłona, czasem AF (zamiast normalnie wyswietlac na czarno pogdubia i wali czerwoną czcionkę)
Ja to miałem nawet w wersji 3.02. Nie mam pojecia dlaczego tak wyświetla :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
widocznie podkresla wam gdzie daliscie ciala :mrgreen: :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
widocznie podkresla wam gdzie daliscie ciala
ale nazwę modelu aparatu tez podswietla :-) DS
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mnie to czasami datę nawet podświetla :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Znaczy zdjęcie wykonane w niewłaściwym czasie - to kiedy się robi widac też trzeba przemyśleć :-P
 
Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
Juz wiem - podswietla parametry zmienione w stosunku do ostatnio ogladanego zdjecia.
Czyli umozliwia wygodna analize zmiany parametrow na wykonane zdjecie - dla poczatkujacych cudowne narzedzie ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Andreas napisał/a:
Juz wiem - podswietla parametry zmienione w stosunku do ostatnio ogladanego zdjecia.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Andreas, proszę jaki człowiek się znalazł, patrzący ze zrozumieniem! Ja już dziś nie myślę - dzięki za info!
 

pepe96  Dołączył: 28 Lis 2006
Witam mam wersję "nową" PPL3 i PPB3 bo dopiero co kupiłem aparat :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
pepe96 napisał/a:
Witam mam wersję "nową" PPL3 i PPB3 bo dopiero co kupiłem aparat
tak jak napisałem, ja się PPL3 nie czepiam (po przesiadce z 1 na 2 i z 2 na 3 ciągle zeń korzystam). Oczywiście większą część poprawiam później jeszcze w innych narzędziach, ale jako start-kit jest ok. IMHO oczywiście, nie trzeba się ze mną zgadzać i nie zamierzam bronić tej opinii jak lew, bo produkt jednak wart tego nie jest :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach