Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
irma napisał/a:
http://www.pbase.com/gefo...663629/original
...dziwny czerwony...

taka czerwien dostaniesz gdy zostanie ona oswietlona swiatlem sztucznym o temp.bliskiej 3000K a aparat jest nastawiony na jakies 5600K
Na potwierdzenie tego - obejrzyj srebrne felgi....sa mocno zazolcone
irma napisał/a:
D80 nie szumi - fakt , ale kosztem, jak napisałeś, szczegółów co powoduje mydlenie.
D200 szumi- z kolei daje szczegóły.
Ciekawe czy K10D wypośrodkuje?

na forum byl link do testu na tym samym obrazku d80/c30/k10d/sony 100/k100d - poszukaj
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
irma napisał/a:
http://www.pbase.com/geforcemx/image/70663629/original
...dziwny czerwony...



A jaki chciales odcien czerwieni? Bydleca krew, Dziewicy, czy jakie jeszcze? Dla mnie szczerze powiem, kolor czerwony wyszedl normalnie, to ze felgi sa zazolcone, to odbite od lamp, ktore sa widoczne na odbiciu karoserii. Jesli swiatlo bylo zolte, to powinno na zdjeciu tez wyjsc zolte. Chyba ze ja sie myle, to mnie poprawcie. Samochod stojacy dalej, ciemny, nie ma juz tak zazolconych felg. :-P To jak to jest???? :-P :mrgreen:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
irma napisał/a:
http://www.pbase.com/geforcemx/image/70663629/original
...dziwny czerwony...

:shock: :-D
Szczerze mówiąc nie podejmuję się oceny koloru karoserii nie widząc samochodu na żywo.
Z tego co widzę to samochód jest oświetlony światłem naturalnym, a prawy bok jakimiś żółtymi lampami, dlatego ma zmieniony odcień.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
a, mydlo na tym zdjeciu - wystarczy spojrzec w EXIFa, to jest zoom (16-45/4 ?) na pelnej dziurze. Nie znam zooma ktory na pelnej dziurze nie mydli.
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
irma napisał/a:
...
Po wielkim medialnym szumie o 22 bitach...

Wiesz, nie mam k10d, raczej nieprędko zmienię aparat... Zresztą nie znam się na tym, co w środku siedzi. Ale "wielki medialny szum" w kontekscie Pentaxa... No dla mnie to brzmi jak woda w proszku.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ta fota jest dla was mydlana? to chyba lekka przesada.....widizlaem toche fot duzo bardziej miekkich :mrgreen:

[ Dodano: 2006-12-08, 11:22 ]
acha ten zoom powyzej 35mm jest miekki.....to jest fakt -a tu ostrosc chyba poszla na to dalsze lusterko....
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
z tą wodą w proszku to nie przesadzałbym, zdarza się, nawet często. Jak zetrze się lód na proszek jest woda w proszku. Prawda jest taka, że woda w proszku w przyrodzie występuje, a "wielki medialny szum" Pentaxa nie. ;-) i tradycyjnie pozdrawaiam wszystkich.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Pentagram, Pentax ma marketing ... w Japonii. I chyba tylko tam :-(

[ Dodano: 2006-12-08, 10:49 ]
Tu sa fajne zdjecia, z kadyszki i z konkurencji. http://www.iwh12.net/blog/
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Tu sa fajne zdjecia
:mrgreen: :mrgreen:
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Wszystkie zdjęcia są fajne. :lol:
Pomiędzy nimi są tak subtelne róznice w jakości, że trzeba sobie postawić pytanie czy trzeba wydawać aż tyle pieniędzy na k10 by robić ładne zdjęcia....
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
przyjrzałem się rzęsom modelki i rzeczywiście Nikon d80 oddaje najmniej szczegółów.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Asus, no nie? Po co wydawac tyle, skoro mozna wydac wiecej na D80 :oops:

[ Dodano: 2006-12-08, 13:11 ]
a nie, przepraszam, D80 jest pare stow tanszy.
 
irma  Dołączył: 14 Lis 2006
Do wiosny K10D też stanieje. Tylko o ile?
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Na pewno więcej niż 20 franków szwajcarskich i z pewnością mniej niż 50 dolarów :-P
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Ciekawe czy ktoś trafił na egzemplarz bez tej przypadłości z ostrzeniem. Jakoś nikt się jeszcze do tej pory nie pochwalił.
 
martini  Dołączył: 20 Lis 2006
nie wiem czy to ten 22 bitowy przetwornik, ale mi sie zdaje ze tak.
zdjecia sa inne, nie jestem w stanie tego ocenic, maja o wiele wieksza ilosc szczegolow i nie sa takie "plaskie" dla mnie zastosowanie tego przetwornika jest widoczne.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Zbigniew napisał/a:
Na pewno więcej niż 20 franków szwajcarskich i z pewnością mniej niż 50 dolarów


W tej chwili tylko jedna firma szwajcarska z zestawienia toppreise.ch ma na stanie K10D (w zestawie z 16-45). Cena jest o drobiazg - ponad 430 CHF wyższa od najniższej z tego zestawienia. Czyli ok.1000zł - co czyni podróż do Szwajcu nieopłacalną. Ciekawe, czy po pojawieniu się towaru również w innych sklepach CH cena będzie taka, jaką zapowiadają?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
emigrant napisał/a:
Ciekawe, czy po pojawieniu się towaru również w innych sklepach CH cena będzie taka, jaką zapowiadają?

Wychodzi na to, że jedynie amerykanie podają prawdziwe ceny.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
ja jestem pewien że w swoim sklepie zapłacę tyle za ile zamówiłem , £599 http://www.srsmicrosystem...asp?id=48&set=3
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Bronek napisał/a:
ja jestem pewien że w swoim sklepie zapłacę tyle za ile zamówiłem , £59

Czyli jakieś 3.500,- PLN, jakiś podatek do tego doliczają?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach