White  Dołączył: 31 Paź 2008
Raczej prolongacja mz.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
w takim razie prosze o uwagi odnosnie obiektywu, jesli ktokolwiek slyszal, ktokolwiek wie, cokolwiek,


tymczasem wrzuce, bo po prostu pekne, jak tego nie zrobie, musze sie pochwalic nowym obiektem do fotografowania, a wlasciwie trzema obiektami :mrgreen: , niestety ze wzgledu na obiektyw w serwisie, zmuszony bylem uzyc coolpixa jakiegos nikonowskiego:
16.


jpg wypluty z malpki przerobilem na bw, i jak?

p.s. dodam, ze kotek na zdjeciu ma mniej wiecej 24 godziny.

 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Kociaki słodziaki aloe bw już nie. W takim ułożeniu bez dobre światła nie sądzę by udało Ci się w ogóle zrobić dobre zdjęcie a tym bardziej bw. C o do szkła to ja niestety nie zdoiłam Ci pomóc, w pentaxowych mam bardzo słabe rozeznanie.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
troche poprawione krzywe i dodane ziarno, ale cos slabo je widac...
16a.


a tutaj -> link <- do wersji prosto z aparatu, nie bede ukrywal, ze licze, moze Koteki skusilby sie na uratowanie zdjecia? :oops:
stawiam :-B , nawet w realu, bo bardzo mi sie kadr podoba i chcialbym miec pamiatke :)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Nie złapałeś dobrej ostrości patrząc na pierwotny plik. Po drugie zbyt dużo futra :) . Brak a właściwie futrzane tło uniemożliwia zrobienie czegokolwiek sensownego z tym zdjęciem moim zdaniem.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Cytat
tymczasem wrzuce, bo po prostu pekne, jak tego nie zrobie, musze sie pochwalic nowym obiektem do fotografowania, a wlasciwie trzema obiektami :mrgreen: , niestety ze wzgledu na obiektyw w serwisie, zmuszony bylem uzyc coolpixa jakiegos nikonowskiego:


A co z nimi zrobisz?
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
kulten, no wiesz, co do ostrosci, to staralem sie ten wysuwany obiektyw obracac dwoma palcami, Nikon Coolpix ale za nic ostrosc sie nie poprawiala, a jak przylozylem aparat do oka, to juz zupelnie w wizjerze ostrosc tracilem, swoja droga cholernie duzy ten wizjer...
a tak na powaznie, to jednak bede sie upieral, ze zdjecie fajne, obetne tylko to jasniejsze futro u dolu (udo matki) i moze jakiegos znajomego na miejscu pomecze, zeby mi pokazal, jak lepiej zrobic bw. poza tym to nie ma byc arcydzielo, tylko fajna fotka, do ktorej nie bede mial oporow wracac, za jakis czas, gdy bede komus pokazywal jak kiedys moje koty wygladaly...
dybon, jesli chodzi Ci o mozliwosc ich eksterminacji badz realizacji jakichkolwiek innych niecnych planow, to nic z tych rzeczy, kociaki to byla nasza (moja i dziewczyny) swiadoma decyzja o powiekszeniu stadka. tzn. dla dwoch mamy juz od poczatku zaklepane domy, takze jak tylko odchowamy do wystarczajacej samodzielnosci, to oddamy w dobre i sprawdzone rece :), a trzeci zostaje z nami, co by nasza Kicia nie byla samotna jak wychodzimy oboje z domu. szczerze powiedziawszy, to bylismy przygotowani na cztery, nawet piec kociat, ale w kazdym razie, zabijanie w ogole nie wchodzilo w gre!
takze na razie ciesze sie z przeslicznych stworzonek, przez ktore odkrywam nieodkryte dotad we mnie przeze mnie poklady ckliwosci i mam nadzieje pocwiczyc wyzwanie fotografowania dzieci, zanim wlasne bede mial, bo juz widze, ze wyzwanie to nie byle jakie, co widac na zdjeciu wyzej, bo nawet chodzic nie moga, a juz ciezko za nimi obiektywem nadazyc :D
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
I tak masz dużego + bo też lubię kociaki i też jednego w UK mam mimo, że łatwo go nie było tutaj dowieźć :) .
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
17.


18.



kotki otworzyly oczy w ostatni poniedzialek :)

19a.


19b.
sa opinie, ze to bw jest niefajne, dlatego zapytam bardziej doswiadczonych: co poprawic?
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Kwiatków nie doostrzyłeś wystarczająco moim zdaniem. Kolorystycznie ładne. Kotek jak to kotek, do rodzinnego albumu. Tak kociaka postaraj się sfocić: link i tak obrobić bw :) .
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
kolejny etap rozwoju kociat - zaczynamy chodzic
20.


[ Dodano: 2009-04-13, 23:40 ]
p.s.
gdybym nie wyrazil sie dosc jasno wpisujac w stopke :evil: , tam jest taki odnosnik do bloga, jakby ktos zostawil z jeden komentarz, to bym chociaz wiedzial, czy pisze dla siebie, czy moze ktos na tym skorzysta? :oops:
bo nawet nie wiem, czy polepszac szate graficzna i dodawac jakies "gadzety" :-P
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Kotki coraz lepiej Ci wychodzą :-D
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
mam nadzieje, ze na zdjeciach, nie z kartonu... :mrgreen:
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
z kartonu też :mrgreen:
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
19a i 20 bardzo mi się podobają
być może 19a wyglądałoby trochę lepiej gdyby Ci ucho kota nie wpadło do cienia, bo to odciąga trochę od kociaka, z drugiej strony chyba jest ucięte więc może w cieniu lepiej ;)
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
bardzo fajne te twoje kociaki.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Kociaki fajne, ale wyjdź z domu...złap trochę słońca...chetnie zobaczę np. kociaki na trawie, lub kociaki na szutrowej drodze albo na jakiejś kłodzie przy fajnym niebie... ;-)
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
fajne kotki tatsuo_ki
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
kotki jak kotki, ale czy zdjecia fajne?!? :lol:
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Hmmm....wydaje mi się że z tymi kotkami to jest tak jak kiedyś kulten napisał - trudno jest uchwycić sierść w czarno-białym wydaniu. Zdjęcia mają to coś ale żeby zwalały z nóg to muszą mieć więcej tego "czegoś". Lepsze światło pewnie pomogłoby zdecydowanie, wyeksponowanie oczek (w zasadzie ślepek :-D ), jakieś kontrastowe tło...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach