tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
na oczka trzeba poczekac ze wzgledow biologicznych, gdyż koty rodza sie z bardzo ciemnymi calymi oczkami i dopiero w okolicach pierwszego miesiaca zaczaynaja miec te slynne kocie oczy, dlatego czuje sie usprawiedliwiony, bo z pustego i Salomon...
lepsze swiatlo, to manualny ze swiatlem 2 juz do mnie jedzie :D
co do tla, no to wplyw mam znikomy, moze sie cos ciekawego zdarzy.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
tatsuo_ki - tez lubię koty, zdjęcia- co do zdjęć to te ostatnie mi się podobają w porównaniu do 1 serii są dużo lepsze:), ktoś może się nie zgodzić ze mną - ok.
ekspertem nie jestem ale to czy sie podobają czy nie to ocena subiektywna więc powiem to tak mi się podobają i nie chcę się rozpisywać na ten temat.
kotki są fajne i widać na twoich zdjęciach poprawę, czekam na fotki z nowym obiektywem :)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
ze tak Shreka sparafrazuje:
no to sobie poczekasz...

:) musze sobie przypomniec obsluge manualnego szkla, tabelki ekspozycji, krecenie pierscieniami i te sprawy. juz nie popelnie tego samego bledu i zanim cos pokaze, porzadnie pocwicze z nowym szklem:), a w miedzyczasie moze cos wpadnie z systemowego kita.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
ja popełniłem błąd i dałem zdjęcie do albumu i nie wiem jak skasować
pewnie zostane zlinczowany za nie. :D
 
MichalR
[Usunięty]
kotki milutkie, ale zdjecia takie sobie, przez problemy z ostroscia przede wszystkim. zwiedle kwiaty za bardzo zwiedle jak dla mnie a poniewaz sam robilem ostatnio tego typu foty to wydaje mi sie ze nie zlapales dobrego moementu, czyli przejscia od zycia do zwiedniecia, gdy kwiat nie jest jeszcze oklaply ale tez nie jest juz piekny i powabny.

pozdrawiam
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
MichalR napisał/a:
ale zdjecia takie sobie, przez problemy z ostroscia przede wszystkim

oczywiscie biore pod uwage rozne gusta, ale jednak o ile w 16. rzeczywiscie ostrosci nie znajdziesz (tylko czego oczekujesz po małpce w tragicznym swietle?), poza tym zdjecie wrzucilem, bo musialem sie pochwalic powiekszeniem stadka, wiec mozna jezdzic po tym zdjeciu jak po lysej kobyle! :P, o tyle w 19. mz to juz szukanie dziury w calym, no ale rozne sa gusta, mi nie zalezy na zdjeciach, zebym mogl policzyc wlosy na glowie kotkow z dokladnoscia do 10, wiec ortodoksów ostrosci zawiodlem, zawodze i zawodzic bede :P
natomiast w 20. no to juz w ogole strzelilem sobie w stope, bo specjalnie dodalem ziarno, w dodatku najgrubsze, jakie znalazlem w sieci ze skanu oryginalnego filmu :P:P:P:P:P
sa wazniejsze rzeczy niz ostrosc :P
MichalR napisał/a:
zwiedle kwiaty za bardzo zwiedle jak dla mnie a poniewaz sam robilem ostatnio tego typu foty to wydaje mi sie ze nie zlapales dobrego moementu, czyli przejscia od zycia do zwiedniecia, gdy kwiat nie jest jeszcze oklaply ale tez nie jest juz piekny i powabny

nie bede sie sprzeczal, rozne sa gusta i definicje piekna. tym bardziej, ze kwiatki nie byly zwiedniete, lecz ususzone. wyschly zanim zdazyly oklapnac :P
swoja droga wrzuc np. do swojego tematu z jedno zdjecie, gdzie twoim zdaniem lepiej uchwycony jest ten odpowiedni moment. pytam bynajmniej ze zlosliwosci, a ze zdrowo rozumianej ciekawosci.
:-B , ze chcialo Ci sie zajrzec i ocenic.
 
MichalR
[Usunięty]
no to wrzucilem kwatki;) a ortodoskem nie jestem, choc z jeden maly punkt ostrosci zawsze sie przyda;)

pozdrawiam
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
juz u Ciebie skomentowalem, wiec dla jasnosci wywodu, powtorze jedynie:
niestety, jest sie z kim scigac na zdechle kwiaty i koty (zywe) :)
 
MichalR
[Usunięty]
rywalizacji nigdy dosc, ale zeby od razu wyscigi? zreszta, ja strzelam jak mam jakies pomysly, jak nie widze kadru to nie wyjmuje sprzetu;) akurat byl kot, fotel retro i pomieszczenie z niezlym swiatlem, ale np od razu mialem zamysl zeby zdjecia zrobic w starym stylu. jakbym mial tylko strzelac kota i jakby nie bylo fotela to bym sobie darowal:)

pozdrawiam
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
o! i o to sie wlasnie zawsze rozchodzi - trzeba miec pomysl na zdjecie, moze to byc ulamek sekundy, gdy sie zobaczy jakis ruch, a moga to byc godziny obserwacji, jak na przyklad w fotografii architektury :)
zawsze najwazniejszy jest pomysl!
no i z tym sciganiem sie, to tak humorystycznie, raczej chcialbym, by bylo interpretowane w sensie, ze jest motywacja do nauki i rozmyslan! :)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Co tam u kotow? :)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
kolokwia, projekty, sprawozdania,...
a jak bardzo ciekaw, to w miare aktualna galeria pod adresem:
http://s129.photobucket.c...tatsuoKI/kotki/
na poczatku zawsze najnowsze, a propos, te na zlotym tle, to taka wymuszona sesja, zeby kolezankom miala co dziewczyna pokazac :)
mam jeszcze pare fajnych, ale do obrobki, bo prosto z puszki mi nie wyszly, chociaz sie staram, zeby wychodzily :/
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
T :-B atsuo ale masz zajefajne sierściuchy, niezłe z nich modele, ten rudawy jest po prostu super, a zdjęcia widać że są coraz lepsze, przez ciebie coraz bardziej zbliżam się do zakupu kota :D
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
nawet nie zauwazylem, jak ponad miesiac minal od ostatniego wklejania...

21.


22.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Widzę, że kociaki ładnie rosną i zdjęcia też lepsze :mrgreen:
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
21 byłoby bardzo ok, gdyby lewa strona kadru była lepiej oświetlona.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Janusz Gdula napisał/a:
gdyby lewa strona kadru była lepiej oświetlona

no i wlasnie jest :-x , tylko po wrzuceniu na photobucket zdjecie robi sie ciut ciemniejsze i juz policzek ginie, a u mnie dopiero ucho wpada w czernie... ale rozumiem i przyjmuje uwage jako cenna! moze jak bede mial czas i wystarczajace samozaparcie, to jeszcze raz "wywolam" i powyciagam troche cienie :-D
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Może ładuj na flickra tam nic się nie dzieje ze zdjęciami.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
22. bardzo fajna; mz dobry kadr;
Kotki też fajniutkie;)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mnie to zawsze inetersuje czy poluja na nogi pod koldra :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach