carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
[carrie] Moje zdjęcia
1.


2.


3.


4.


Robione jeszcze moją cyfrówką HP;)
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
podoba mi sie 1, takie slonko na ladnym lekko chmurkowym niebie... moze ciut za wasko,2 tez fajna, reszta jakos nie, ale ja nie gustuje w kwiatkach wiec nie miej mi za zle :-)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Jeśli miałbym wybierać to moim zdaniem 1. najlepsza. Nic więcej nie powiem, bo mało się interesuje fotografią przyrodniczą.
Próbuj dalej. :-)
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
1, 2, 3 ładne kwiatki ale 4 zbyt szeroko i centralnie
 
Marvika  Dołączyła: 11 Lut 2009
Witaj
Fotografia przyrodnicza to akurat mój ulubiony temat:D Pod makro podpada nieco tylko pierwsza fotografia, ale nie do końca. Makro ma zwracać uwagę na szczegóły niedostępne z normalnego punktu widzenia, chodzi o szczegóły.
1. Najlepsze, wydaje się ostre, niebo odwraca uwagę, a ta mała pszczółka ni to widoczne ni to wyraźne, zbędne.
2. za dużo wszystkiego, kwiat nie jest jednoznacznie wyciągnięty z tła, nie ma wyraźnego akcentu na niego, za duże GO, natomiast może chodziło Ci o taką łączkę (ja patrzę z perspektywy makro), prześwietlone płatki i ziarno.
3. za duże GO, kwiat powinnien zajmować dużą część kadru a nie 1/4, po co tle tła kiedy to kwiatek jest tematem, ziarno
4. a to to juz w ogóle zajmuje 1/15 i nie ma szczegułów - nic nie ma.

Poczytaj tochę o fotografii makro, nie jest to temat łatwy, ale uroczy. Na razie to zwykłe pstryki. A to co mi się podoba to żywe kolory.

Pozdrawiam i czekam na kolejne makro z niecierpliwością:)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Podobnie jak przedmówcom, najbardziej podoba mi się nr 1. Pozostałe też są dobre. Generalnie wszystkie wyglądają tak schludnie i elegancko, z klasą. Gratuluje i czekam na coś z Pentax'a
 

ederlezi  Dołączył: 21 Mar 2008
http://plfoto.com/65257/autor.html - jedno z lepszych portfolio jakie widziałem, jeśli chodzi o kwiaty.
 
Marvika  Dołączyła: 11 Lut 2009
ederlezi napisał/a:
http://plfoto.com/65257/autor.html - jedno z lepszych portfolio jakie widziałem, jeśli chodzi o kwiaty.


Zgadzam się - genialne, właśnie do tego powinno się dążyć fotografując kwiaty.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
Dzięki za komentarze, no i za linka - zdjęcia naprawdę rewelacyjne.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Dałbym sobie rękę uciąć, że komentowałem już Twoje fotki, ale w innym wątku. Pamiętam fotkę, którą masz w avatarze. Coś mi się pomyliło? Wracając do zdjęć, zdjęcia kwiatów nie są tym co wywołuje we mnie dreszczyk emocji, ale czasem lubię popatrzeć na ciekawe ujęcia. Najciekawsze, moim zdaniem jest zdjęcie numer 1. Wyróżnia się dużą ilość szczegółów, kadrem, kolorystyką i światłem. Fotka 2 też przyciąga wzrok kontrastem płatków i wyrazistością. Też całkiem przyjemny kadr. 3 i 4 raczej nie wzbudzają mojego entuzjazmu. Pomyślałem, że jeśli lubisz kwiaty to możesz spróbować zrobić ujęcia z wysokości kielicha kwiatu a nie z góry. Myślę, że będzie ciekawiej.
 

julian.s  Dołączył: 18 Kwi 2008
Mi przypadło do gustu zdjęcie nr 1 - ostrość, światło i kolory - bardzo ładne. 2 też całkiem całkiem. Aż za wiosną można zatęsknić ;-)
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Kolejność podobania się to 3 - wygląda trochę jak kwiatek w butonierce ale kadr i kolorki dobre, 1 kolorki fajne ale kadr do przemyślenia, 2 trochę ciemna ale za to nie przepalone te płatki no i 4 ładne kolorki ale do przekadrowania (chyba).
 

Macky  Dołączył: 28 Lis 2008
A ja nic nie dam sobie uciąć, bo pewnie już bym był bez ręki;) Przyłączam cię do kndr'a, jeśli chodzi o opinie. Szkoda, że wycięłaś (nomen omen) swoje poprzednie zdjęcia, bo byłby progres jakiś widoczny, a taki zakonotowałem w Twoich fotkach. Chociaż w temacie roślinek, bardziej podobały mi się te na czarnym tle (te wycięte)
 
number2express  Dołączył: 10 Paź 2007
carrie, ja nie będę oceniał bo to nie moja działka fotografii, ale przyszło mi do głowy pytanie dość poważne: dlaczego na wszystkich, ale to na WSZYSTKICH zdjęciach słoneczników widzę je sfotografowane w połowie albo w jednej czwartej? Normalnie w życiu nie widziałem słonecznika sfotografowanego w całości i to mi daje poważnie do myślenia... :roll:
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
tym razem z Pentaxa.;)
5.

6.

7.

8.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
6 ciekawe i mz wyszło najlepiej. Dobre kolory.
 

Macky  Dołączył: 28 Lis 2008
ufff... wróciłaś do poprzedniej konwencji, dzięki ;) 5 i 6 świetne ze wskazaniem na 6 (to lód czy sól?)
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
dzieki za komentarze. Na fotce nr 6. to nie jest ani lód ani sól tylko cukier;)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Jak na kita, to te róże są bardzo, bardzo, a nawet bardzo. :->
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
ze tak podpytam mala tajemnice - oswietlenie, to jakies dodatkowe mialas, czy tylko wbudowany/nakladany flesz?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach