plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Łopatologicznie:
1. pobierasz i instalujesz program PhotoME (http://www.photome.de)
2. otwierasz ostatnio zrobiony plik zdjęcia - najlepiej RAW
3. klikasz na górze zakładkę Manufacturer notes
4. przewijasz aż znajdziesz w kolumnie Field pozycje Shutter Count
5. w kolumnie Content odczytujesz poszukiwaną wartość
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Plwk -dziękuję!
I.. Wesołych Świąt! :)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
predoo napisał/a:
Manufacturer notes
marucha napisał/a:
dickkett - Manufacturer notes, sprawdzaj RAW-a, w JPG-u po konwersji nie ma tej informacji

Przyznaję Wam rację ale, żeby to stwierdzić musiałem pobrać RAWa z RC.
Z K10D/Pentaksem? się zgadza.
Z innymi niekoniecznie a taki jeden plik, rodem z WNS*, wczytałem początkowo.
---------
*WNS - wszystkie niesłuszne systemy

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W RAW-ie z DL-a jest informacja o ilości kłapnięć
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Stachu napisał/a:
shutter coutnt

shutter count bo znów bedzie problem :-P
 
Soviniec  Dołączył: 04 Sty 2008
Tenże program pokazuje datę produkcji, numer seryjny i wersję korpusu (nie firmware).
W jednym z plików rc znalazłem K10 z 15.11.06 z wersją 1.1. Mój jest z 15.11.07 i ma wersję 2.1. Ciekawe, co pozmieniali przez ten czas. Mam nadzieję, że nie były to zmiany na gorsze (celem obniżenia kosztów produkcji :-( ) :-o
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Grizley napisał/a:
shutter count bo znów bedzie problem

Frazę kopiowałem z wypowidzi matb :-P .
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
No musze napisac ze super programik.
Pokazuje prawidłowo szklo, ktorym bylo zrobione zdjecie w przeciwienstwie do softu dostarczonego przez Pentaxa.
W jaki sposob mierzy temperature?? (jeszcze nie sprawdzalem czy poprawnie)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
ttb napisał/a:
W jaki sposob mierzy temperature?? (jeszcze nie sprawdzalem czy poprawnie)


Ja sprawdzałem zimą, odczyt w miarę prawidłowy. Choć wydaje mi się że jest to bardziej zabezpieczenie przed przegrzaniem. Co do samej metody pomiaru, pewnie jakiś czujnik temperatury :-D .
 

pls9  Dołączył: 09 Gru 2007
Dobry wieczór. Krzystając z okazji życzę wszystkim forumowiczom Wesołych Świąt i bogatego zajączka. Mam też pytanie: czy jest odpowiednik takiego programu na komputery z jabłkiem? Pozdrawiam postnym toastem :-B :-B :-B
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
ttb napisał/a:
W jaki sposob mierzy temperature?? (jeszcze nie sprawdzalem czy poprawnie)

trzeba wyjąc baterie i wsadzic mu tam termometr no wiesz jak nieee ? :mrgreen: :mrgreen:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
ttb napisał/a:
W jaki sposob mierzy temperature??

Pewnie ma czujnik temperatury baterii. W nokii 5110 taki jest...
 
forestowy
[Usunięty]
U mnie w nowym sprzęcie pokazuje przebieg 312 klapnieć a fota ostatnia ma numer 86. Wniosek: małe filipińskie łapki nastukały 226 fotek :evilsmile:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
forestowy, a ile razy robiłeś podglądy DOF, czyszczenia matrycy, testy bez karty itp? Bo to zlicza otwarcia migawki a nie zrobione zdjęcia.
 
jurekg  Dołączył: 22 Mar 2008
Witam wszystkich miłośników pentaxów,z okazj świąt wielkanocnych życzę Wam wszystkiego co najlepsze.Jestem początkującym adeptem fotografii,proszę wybaczyć mało fachowe określenia mające związek z tematami,które będę się starał poruszyć ;-) Ale do rzeczy..
Czy w samsungu gx10 jest również możliwość odczytania za pomocą tego programu przebiegu tej marki aparatu?Po wczytaniu zdjęcia programem PhotoMe-nie wyświetla się w ogóle zakładka "Manufacturer notes"Dotyczy to zdjęć robionych zarówno w RAW jak i w jpg.
Dodam,że zdjęcia otwieram z poziomu apararatu fotograficznego,jak również z poziomu kompa-wynik jest ten sam,czyli kocia dupka.
Dziś stałem się włascicielem nowego samsunga gx10-i niestety natknąłem się na jedną wadę(póki co,bo dopiero zaczynam się nim bawić).Otóż jeśli ustawiam ostrzenie na dolny prawy punkt-nie wyświetla mi się czerwony punkt sygnalizujacy.A może inaczej-przy skierowaniu obiektywu(kitowy) na jakąś jasną płaszczyznę ten punkt się świeci,ale dużo słabiej,niż pozostałe 10,gdy obiektyw skierowany jest na coś ciemniejszego-punkt w ogóle się nie świeci.
Zdjęcia w porównaniu z tymi,jakie robiłem R1 wychodzą średnio,no,ale tym się jeszcze nie przejmuję :-)
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
jurekg, jeśli się nie świeci albo świeci bardzo słabo to reklamuj.
 
cacus  Dołączył: 09 Mar 2008
plwk napisał/a:
Łopatologicznie:
1. pobierasz i instalujesz program PhotoME (http://www.photome.de)
2. otwierasz ostatnio zrobiony plik zdjęcia - najlepiej RAW
3. klikasz na górze zakładkę Manufacturer notes
4. przewijasz aż znajdziesz w kolumnie Field pozycje Shutter Count
5. w kolumnie Content odczytujesz poszukiwaną wartość


qrcze - nie mam zakładki Manufacturer notes :-(
 
forestowy
[Usunięty]
matb napisał/a:
forestowy, a ile razy robiłeś podglądy DOF, czyszczenia matrycy, testy bez karty itp? Bo to zlicza otwarcia migawki a nie zrobione zdjęcia.

no tak, gapa ze mnie :oops:

cacus --> a załadowałeś RAW'a napewno ?
 
gotiger  Dołączył: 02 Mar 2008
potwierdzam, że można sprawdzic zarówno dla pliku RAW, jak i JPG prosto z aparatu :-)

cacus, jaki aparat masz ?
 
cacus  Dołączył: 09 Mar 2008
gotiger napisał/a:
potwierdzam, że można sprawdzic zarówno dla pliku RAW, jak i JPG prosto z aparatu :-)

cacus, jaki aparat masz ?


załadowałem RAW (DNG) - aparat K10D (ver. 1.30)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach