jurekg  Dołączył: 22 Mar 2008
TTomek napisał/a:
jeśli się nie świeci albo świeci bardzo słabo to reklamuj.


Reklamacja wiązałaby sie z koniecznością wysyłki aparatu,nie jest to wada aż tak uciążliwa,żebym chciał sie z nim rozstać na 2-3 tygodnie ;-) Aparat ostrzy na ten punkt,trzeba jedynie pamiętać,że nie informuje,lub też robi to bardzo słabo.
W porównaniu z R1-body jest jednak mniej ergonomiczne,gorzej się go trzyma,a dla kogoś,kto ma dominujace oko lewe-aparat robi się "ciasny" w sensie dostępu do przycisków po prawej stronie.
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
jurekg, Ale jak kupowałeś w ciągu chyba 10 dni to masz rękojmię :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
cacus, a jak załadujesz PEFa? Bo to dziwne, że wszystkim działa, a Tobie nie.
 
cacus  Dołączył: 09 Mar 2008
matb napisał/a:
cacus, a jak załadujesz PEFa? Bo to dziwne, że wszystkim działa, a Tobie nie.


...już się wszystko wyjaśniło...
problem chyba stanowił firmware (1.3 z jez polskim) :-(

wgrałem oficjalny 1.3 i są dane... ;-)
 

PrOmYk  Dołączył: 25 Lut 2008
O Matko! 33.453... Ale jest pocieszająca notka, że przynajmniej w ist D licznik przeskakiwał z 9.700 na 26.000 więc można odjąć teoretycznie ~16.000 ale mimo wszystko trudno mi uwierzyć...
I każdy (nowy) aparat (model *ist DS) zaczyna prawdopodobnie z 84 mrugnięciami migawki.
Powyższe informacje widoczne są w przypadku DSa tylko w exifach robionych ze starym firmwarem, jak się wgra nowy, to program już tych podpowiedzi nie pokazuje (dlatego ich możecie nie widzieć). W starym firmwarze ta pozycja nazywa się zresztą nie shutter count tylko frame number.

A temperatura moim zdaniem jest podawana prawidłowo i jest to temperatura wewnątrz aparatu (mam z lutego zdjęcie na zewnątrz i pokazuje 17 st. C ale aparat chwilę wcześniej został wyjęty z samochodu).

Programik rewelacyjny, wielkie dzięki za info :-B :-B :-B
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Witam ;)

A czy może mi ktoś napisać w której pozycji od góry jest liczba klapnięć?
Bo w PEFie też u mnie nie pokazuje, w DNG to samo...
Albo chociaż pod jakim polem etc., bo mam niektóre pola oznaczone znakami zapytania i posiadają wartości liczbowe, może któreś z tamtych... :roll:
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Przemekbelch http://manufactura.home.p...p=207697#207697
Noise Reduction zawsze pokazuje off niezależnie od stanu faktycznego , też tak macie ?
 

wmorde  Dołączył: 04 Cze 2007
Dla użytkowników nie MS Windows polecam program exiftool
http://owl.phy.queensu.ca/~phil/exiftool/
również odczytuje maker notes of many digital cameras w tym "shutter count"
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
gezeb napisał/a:
Noise Reduction zawsze pokazuje off niezależnie od stanu faktycznego , też tak macie ?

gezeb, a jaki jest stan faktyczny? To jest redukcja szumów termicznych matrycy. Uruchamia się tylko przy długich czasach. Zrób jakąś fotkę z czasem np. 8 sekund i sprawdź.
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
matb napisał/a:
Kurde - kiedy ja 12 tysięcy kłapnięć lustrem zrobiłem? :shock:
Odejmij sobie z 1 tysiąc bo może Twoim aparatem na optyczne.pl robili testy redukcji szumów.
Cytat za optyczne.pl: Wyobraź sobie, że ten partacz, żeby przetestować stabilizację wykonał kilkaset ekspozycji. Co więcej, zdziwiony wynikami poprosił o niezależne
potwierdzenie redaktora naczelnego. Ten imbecyl - nie bójmy się prawdy,
też wykonał kilkaset zdjęć i potwierdził wcześniej uzyskane wyniki.
Razem wykonali prawie tysiąc zdjęć, zmarnowali na test stabilizacji
kilka godzin.

matb Dodaj parę innych testów, które na optycznych i masz odpowiedz kiedy Twoje body zrobiło 12000 zdjęć. Sami napisali że aparaty 3 mieli z oficjalnej dystrybucji.
Może to Twój aparat gdzieś w przestrzeni posłużył komuś do testów, ale to oznaczałoby, że masz demo wersje :-P .
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
dyptam napisał/a:
Może to Twój aparat gdzieś w przestrzeni posłużył komuś do testów, ale to oznaczałoby, że masz demo wersje :-P .

Umiesz pocieszać ludzi... :evilsmile:
 

magik  Dołączył: 16 Kwi 2008
Program jest rzeczywiście wypaśny na maxa... podaje chyba wszystkie możliwe info. Ja mam 193 klapnięcia... nówka sztuka odpalana 1 raz w czw a dziś 2 zdjęcie, więc taka ilość chyba jest ok... tzn powiedzcie czy nie mam jakiegoś używanego nowego aparatu?!

 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Dużo osób pisało o tym, że mają właśnie koło 200 kłapnięć więcej niż zdjęć po zakupie. Może to jakaś procedura testowa przed opuszczeniem zakładu produckyjnego? A może sporo osób ma przestrzelone aparaty przez sprzedawców? :shock: :-D
 

magik  Dołączył: 16 Kwi 2008
dsk napisał/a:
Może to jakaś procedura testowa przed opuszczeniem zakładu produckyjnego? A może sporo osób ma przestrzelone aparaty przez sprzedawców?


Mam nadzieję że to to 1... bo jak 2 to nie wiem czy nie reklamować sprzętu jako używany więc nie zgody z umową?!
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
magik jeżeli wszystko jest sprawne , to chyba nie ma sensu .
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
...szczególnie, że cięzko byłoby udowodnić, że to nie Ty zrobiłeś te 200 klapnięć.
;-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
magik napisał/a:
Ja mam 193 klapnięcia... nówka sztuka
U mnie jest tak samo ok. 200 więcej (ale cóż to jest 200 klapnięć). Przychodzi mi jeszcze do głowy, że może to być fabryczny przebieg, takie wstępne testowanie, czy coś w tym stylu
 

maad11  Dołączył: 28 Lip 2007
ja znalazłem na dysku zdjęcie numer 01 i było to 194 klapnięcie - więc chyba norma.

pozdrawiam
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
U mnie podobnie :)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
No, to nie ma się czym przejmować

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach