Panfield
[Usunięty]
matryca w Pentax K10D - jaka?
Cześć,
jaka jest matryca w Pentaxie K10D - pełno czy nie pełnoklatkowa?
Dzięki.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Niepełnoklatkowa z cropem 1.5. Pełnoklatkową matrycę małoobrazkową ma tylko jeden aparat: Canon EOS 1Ds.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bEEf, a 5dy?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
5D też ma pełną klatkę CMOS 12.8 Mpix. To jedyny aparat Canona, który chciałbym mieć [oczywiście mówiąc o racjonalnych pieniądzach, bo po co mi 1D/Ds?]
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A Kodak DCS Pro SLR?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
A Kodak DCS Pro SLR?
_________________
chyba juuz nie istnieje....
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Tia, zapomniałem o 5dy :oops: Michu, ten kodak to aktualny temat czy jakaś staroć?
 
witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
Ten Kodak nie jest produkowany od 2004r.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale był FF.
 
witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
A tak wyglądał z mocowaniem Nikona.
http://www.dpreview.com/reviews/kodakdcs14n/
Była tez wersja pod obiektywy Canona.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
ależ nieprawda. K10D ma matrycę w rozmiarze pełnej klatki formatu APS. Podobnie jak wszystkie Hasselblady mają matrycę z cropem około 1.1 formatu 120.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak Hassel sciemnia na maxa: "Full-Frame 48mm DSLR’s using the sensor format 36×48mm" :lol: I przy tym crop bedzie 1.3x, jak w nadchodzacym nie wiadomo kiedy Pentaxie 645D ;-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
wcale nie sciemnia, po prostu podaje "full frame" jakiego rozmiaru. Bez podania rozmiaru caly ten "full frame" jest tyle wart co "samochod o pelnej pojemnosci cylindrow", :lol: i wypadnie z uzycia wtedy gdy marketing Canona uzna ze jednak lepszy jest np. crop 1.3 albo 1.1 .
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No tak, w ten sposob moj Optio 33WR tez jest "full frame", tylko 1/1.8" :-D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
sylwiusz, alez oczywiscie :mrgreen: bo dokladnie tyle (czyli nic) znaczy "full frame" :mrgreen: :lol: A na powaznie, to nie jest termin techniczny, terminem technicznym jest nazwa formatu np. 135 , APS itd. . A "full frame" to termin marketingowy majacy odniesienie tylko do aparatow jednego producenta. O ktorego "szacunku" dla nazw formatow swiadczy stosowanie nazwy APS-H do czegos co wcale nie ma tego formatu :lol: . Mozliwe ze za 10 lat przyjmie sie nazwa "FF" np. dla formatu 21x33mm w aparatach roznych producentow, wtedy bedzie mozna go stosowac jako nazwe formatu.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
witsu napisał/a:
A tak wyglądał z mocowaniem Nikona.
http://www.dpreview.com/reviews/kodakdcs14n/
Była tez wersja pod obiektywy Canona.

Tylko, ze to w zasadzie były dwa rózne aparaty, bo ten canonowski był oparty bodajże na Sigmie
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
djack napisał/a:
Tylko, ze to w zasadzie były dwa rózne aparaty, bo ten canonowski był oparty bodajże na Sigmie

Ale najwazniejsze - matryca - byla w zasadzie ta sama ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dla mnie FF = klatka filmu 35mm. Nie widze nic nielogicznego w tym terminie. Jest calkiem wygodny.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
dan, ja sie wychowałem na Pentacon SIX TTL, dla mnie logicznie FF to byłaby klatka 6x6cm. I co? :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Bronek napisał/a:
dla mnie logicznie FF to byłaby klatka 6x6cm

Tak naprawdę trzeba by zacząć od formatu 6x9 :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach