gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Eldred, oczywiście żartowałem z tą obroną honoru :-) , rozumiem też skąd przygana dla naszego kolegi (brawa za przywiązanie do Pentaksa). Wydaję mi się, że wiele wyrobów tzw. "nie-firmowych" broni się sama, poprzez swoją jakość. A że często ludzie wartościują rózne rzeczy, których może nawet na oczy nie widzieli, no cóż "błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli" :-D .

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
slimaczysko napisał/a:
no i wolałbym jednak w wersji Ltd niż DA* :-D
Nawet tak nie myśl, seria DA LTD jest nastawiona na małe gabaryty zamiast światła :->

Ja marzę o nowej serii Limitedów tym razem nastawionych na światło a nie kieszkonkowość.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Eldred, czy nie myślałeś o zmianie systemu? Nie jest to, broń Panie Boże, pytanie złośliwe. Chodzi mi tylko, że przy Twoich preferencjach odnośnie obiektywów, np. w Canonie miałbyś dużo prościej.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
gin z tonikiem, Miałem już okazję przejścia na 5d + 50/1.8 + 85/1.8, ale jakoś się nie skusiłem. Pasuje mi obecnie to co mam, i nawet 2.4 w 70'tce mnie aż tak już nie wkurza, bo szkiełko ostre, zacne i cudny ma bokeh a do bliskiego portretu GO z f2.4 jest całkiem ok.
Jeśli chodzi o to moje narzekanie na DA LTD, to tylko dla tego że wolę światło od małych gabarytów, żeby jeszcze było do nich jakieś małe cyfrowe ME-podobne body to bym rozumiał, ale 70/2.4 na kadyszce wygląda jak Generał Dajmos z pistoletem gazowym :roll:

[ Dodano: 2009-03-11, 15:14 ]
Aha, w/g użytkownika 5d, szumi nie mniej od kasetki, a nie ma stabilizacji więc pod pewnymi względami wcale nie byłby to krok naprzód. ;-)
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
slimaczysko napisał/a:
ale sęk w tym że fajnie by było w stajni Pentaxa zobaczyć takie szkiełko... no i wolałbym jednak w wersji Ltd niż DA* :-D


Jest przecież FA-31 :-) Nie łudźcie się, że ewentualny następca będzie lepszy, pokazała to *55, no i magiczny SDM też potrafi działać gorzej od zwykłego śrubokręta ;-)
 

slimaczysko  Dołączył: 21 Sie 2008
Diamond32, No jest 31 1.8 ale ja myślałem o extra tanim :-D LTD :) tak w cenie 40 2.8 :-D Oczywiście wiem że to tylko marzenia :)

Eldred, A ja jak bym miał kase na 5d plus 35mm 1.4 , 50mm 1.2, 85mm 1.2 , 135mm 2 To bym się nie zastanawiał hehehe ;-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
slimaczysko napisał/a:
A ja jak bym miał kase na 5d plus 35mm 1.4 , 50mm 1.2, 85mm 1.2 , 135mm 2 To bym się nie zastanawiał hehehe


a pozniej bys dzwigal te kilogramy hehehe :shock:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
slimaczysko napisał/a:
Eldred, A ja jak bym miał kase na 5d plus 35mm 1.4 , 50mm 1.2, 85mm 1.2 , 135mm 2 To bym się nie zastanawiał hehehe ;-)
Ja też nie, ale za asklop'em, na siłownię bym się od razu zapisał. ;-)

[ Dodano: 2009-03-12, 14:46 ]
Aha i zamiast kupować 135/2, dołożyłbym i wziął 5dmkII. :->
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
asklop, hehe :-? Bardzo śmieszne :-?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
ogladalem u znajomego 5D z zoomem bodajze 28-105(135) teraz dokladnie nie pamietam, i po prostu bylem przerazony wielkoscia tego zestawu. Nigdy w zyciu bym czegos takiego nie chcial miec. Pelna klata fajna rzecz ale nie w takim giganckim korpusie.

[ Dodano: 2009-03-12, 14:59 ]
i dodam, ze znajomy po pierwszym zachlysnieciu sie tym korpusem, odstawil go na bok, i teraz zazwyczaj foci hybryda (tez Canon)

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
asklop napisał/a:
ale nie w takim giganckim korpusie
Powiem Ci, że całkiem przyjemnie mi się operuje korpusem tej wielkości, ale ja w ogóle jestem jakiś ... inny. ;-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
Powiem Ci, że całkiem przyjemnie mi się operuje korpusem tej wielkości


nie no kazdemu wedle potrzeb. I gustow.
 

slimaczysko  Dołączył: 21 Sie 2008
asklop, Dla mnie wielkość korpusu to nie przeszkoda :) moge nawet z 1ds III chodzić :mrgreen: jakby mnie było stać...

Eldred, E tam siłownia odrazu :) troche pompek i dajesz rade hehehe a w sumie to wolalbym 135 niż 5D mk II :)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
ale to watek o szkle a nie o 5d.

Nieudolni offtopowicze proszeni sa o opuszczenie forum w celu wypicia szklanki wody mineralnej.

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Powiedział nikoniarz :mrgreen:
 

slimaczysko  Dołączył: 21 Sie 2008
perl, "Nieudolni" ??? Można to uznać za obraźliwe...
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
IMHO 31/1.8 nie ma tu nic do rzeczy.

FA 31/1.8 Ltd [FX] -> 2800 zl ?

DA 30/1.8 [APS-C] -> 899 zł

Kto by nie chcial takiej trzydziechy pod aps-c ?
A wydaje mi sie ze latwo takie cos zrobic. Najlepszy przyklad to Nikon i Sigma :)

ttb napisał/a:
Mysle, ze takie DA30/1.8 SDM za 800zł byłoby wielkim hitem Pentaxa i bardzo duzo uzytkowników by go kupilo.
otoz to.
Szklo, ktore podobnie jak 35/1.8 Nikona, nie kryloby FX.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach