opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Samp napisał/a:
1/4 to nie jest f/1.4

szkoda, bo myślałem że mam ekstra jasnego zooma 16-45 :-|
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
Cytat
czy Sigma 50 1.4 DG HSM


A skąd kolega ma informację, że takowy istnieje. Odkąd jest ta Sigma (prawie rok) regularnie zapytuję o mocowanie Pentaxa. I łoś, ni ma i nie wiadomo kiedy będzie. To jak to porównać?
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Dobrze że powstał taki wątek, mam podobny dylemat..
Też się głowię co wybrać...

FA 1.4, Sigmę 50 1.4 lub Zeissa T* 50 ZK :-/
Chyba wybiorę opcję mniej walącą po kieszeni ale dobrą jakościowo czyli... Sigmę :roll: Sam jeszcze nie wiem... :->
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
"SIGMA objectif 1.4/50 mm DC EX HSM pour Pentax" - to tytuł aukcji z francuskiego ebaya. Kosztuje jedyne 449,00 euro (plus 19 euro za przesyłkę).
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
sigma 50/1.4 posiada specjalne powłoki antyodblaskowe redukujące refleksy. czy warto więc tutaj inwestować w UV?
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
UV-ka to najczęściej po prostu ochrona przed mechanicznym uszkodzeniem szkła, a w "bonusie" dostaje się dodatkową powierzchnię, która może zwiększyć podatność na flary, bliki oraz pogorszyć ostrość (co przecież bardzo ważne na pełnej dziurze) i wydłużyć czas. Możesz więc uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Premislaus napisał/a:
sigma 50/1.4 posiada specjalne powłoki antyodblaskowe redukujące refleksy. czy warto więc tutaj inwestować w UV?
Jeśli kupisz w Sigma Pro Centrum albo jakimś innym dobrym sklepie to prawdopodobnie i tak dostaniesz do niego porządny wielopowłokowy filtr UV, ja do 30/1.4 dostałem (kupowałem w pro centrum właśnie).
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
A no jak dodają to tylko brać... i wystawić na allegro :-)
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
to że UV jest swoistym zabezpieczeniem przed upadkiem to wiem, jednakże czasami się przydaje. Jeżelibym kupował filtr, to z wyższej półki. ale czy w tym przypadku warto?

Niestety do tego szkła nie dodają gratis filtra- nawet w Pro Centrum

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Premislaus napisał/a:
UV jest swoistym zabezpieczeniem przed upadkiem

Osłona przeciwsłoneczna lepiej chroni
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
plwk napisał/a:

Osłona przeciwsłoneczna lepiej chroni


co fakt, to fakt :-)
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
Ale przecież tego obiektywu (sigma 50 1.4 dla ptx) NIE MA!. Różne sklepy mają je w ofercie, ale jak się przyjrzeć to czas dostawy do potwierdzenia,stan magazynowy brak itd. zresztą pytałem u dystrybutora.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
plwk napisał/a:
Premislaus napisał/a:
UV jest swoistym zabezpieczeniem przed upadkiem

Osłona przeciwsłoneczna lepiej chroni

Z drugie strony osłona nie chroni przed uderzeniem np. gałęzi , czy czegokolwiek o małym przekroju.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Raven napisał/a:
plwk napisał/a:
Premislaus napisał/a:
UV jest swoistym zabezpieczeniem przed upadkiem

Osłona przeciwsłoneczna lepiej chroni

Z drugie strony osłona nie chroni przed uderzeniem np. gałęzi , czy czegokolwiek o małym przekroju.

ale jak dobrze trafić kamieniem, to i filtr nie pomoże :-D
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
rbucz napisał/a:

ale jak dobrze trafić kamieniem, to i filtr nie pomoże :-D


faktycznie. Ale odbiegamy już od tematu ...

Graf_Zeppelin napisał/a:
Ale przecież tego obiektywu (sigma 50 1.4 dla ptx) NIE MA!. Różne sklepy mają je w ofercie, ale jak się przyjrzeć to czas dostawy do potwierdzenia,stan magazynowy brak itd. zresztą pytałem u dystrybutora.


niestety to prawda :evil: dzwoniłem nawet do jednego sklepu w Trójmieście - oficjalny sprzedawca Sigmy - pytam się o to szkło - Pan na to : To Sigma sprzedaje takie z mocowaniem do Pentaxa? I tu mnie wgięło w fotel :roll: Sprawdza, nie mają. Ale na stronie jak byk jest że maja w magazynie. Panowie, to jakaś masakra jest
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
mori0220 napisał/a:
FA 1.4, Sigmę 50 1.4 lub Zeissa T* 50 ZK :-/

miałem podobny problem... kupiłem w niemieckim sklepie DA* 55 w cenie Zeissa (2000,00 zł). Jestem baaardzo zadowolony. Polecam.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Z ciekawości przeglądałem niedawno test Canona 50d na dpreview. Po porównaniu zdjęć w RAW-ach z K20d, okazuje się że na obrazie z Pentaksa jest więcej szczegółów, co wynika zdaniem testujących z większej rozdzielczości FA 50/1.4 (Canonowska 50/1.4 nie wyrabia na 15 mln pikseli). Taka w sumie ciekawostka, ale świadczy to dobrze o naszej 50-tce.

[ Dodano: 2009-04-16, 12:56 ]
Premislaus napisał/a:
Pan na to : To Sigma sprzedaje takie z mocowaniem do Pentaxa? I tu mnie wgięło w fotel Sprawdza, nie mają. Ale na stronie jak byk jest że maja w magazynie. Panowie, to jakaś masakra jest

Biorą przykład z polityki samego Pentaksa, jeżeli chodzi o wypuszczanie nowych szkiełek :lol: .
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
Eldred napisał/a:
Możliwe też że Sigma stosuje tańsze szkło i musi dawać ogromne soczewy żeby zbierały tyle światła


Droższe stałki C/N też są niewielkie. Może coś jest na rzeczy?
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
MacRayers napisał/a:
miałem podobny problem... kupiłem w niemieckim sklepie DA* 55 w cenie Zeissa (2000,00 zł). Jestem baaardzo zadowolony. Polecam.

Tak.. Wiemy.. Wiemy... ;-) Noś go dzielnie i z honorem :-P ;-)
I się ciesz, bo to niezłe szkiełko, tylko wg nie tylko mnie sporo za drogie :-/
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
specmisiek napisał/a:
Tak.. Wiemy.. Wiemy... ;-) Noś go dzielnie i z honorem :-P ;-)

...też odniosłem wrażenie, że za dużo o nim piszę...

specmisiek napisał/a:
I się ciesz, bo to niezłe szkiełko, tylko wg nie tylko mnie sporo za drogie :-/

cena 2 tysiące jest akceptowalna:
- wysoka jakość wykonania
- bardzo dobra ostrość
- uszczelnienia
- AF (ciut wolny ale za to dość pewny)
W porównaniu z Zeissem czy niewiele tańszą Sigmą - jest to moim zdaniem właściwy wybór.

P.S.
specmisiek, dawno się nie odzywałeś. :-B

[ Dodano: 2009-04-20, 23:19 ]
...no to jeszcze jedna fotka z DA* 55 1.4 :

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach