schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Jak jest ciemno to też tą matówkę wiesz co... W kompletnym mroku albo przy minimalnym świetle wyostrzysz sam? To jesteś dobry bo mi się nigdy nie udaje. A łażę dużo po bunkrach gdzie z natury jest kompletnie ciemno.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
proszę proszę po bunkrach sam swoje wyłaziłem pozdrów je ode mnie, nie no do bunkrów to i ta śmieszna lampka nie pomoże za dużo - trzeba używać stary patent znany z filmu - ostrzyć na latarkę w bunkrach działa lepiej niż czerwona kratka lub spawarka,
kiedyś to nawet w kombinezonach op1m i maskach na linach zjeżdżaliśmy do twierdzy w Żabicach (jak jeszcze chemia tam była) http://www.fortyfikacjewp...024_zabice.htm, jak my tam byliśmy to tam były tony bśt :), ale za to można było zobaczyć ją nietkniętą od II wojny :D - teraz już komercja tak jak i 25% mru
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
lechgb napisał/a:
elgreen, Swoją drogą jestem ciekawy czy faktycznie systemowa 50-ka nie będzie miała problemów. Chętnie poznam Twoją opinie jak już nabędziesz.
Pozdrawiam.

Statystyka wyglada tak:
2xPentax FA50/1.4 - 1xFF, 1xOK
2xSigma 50/1.4 1xFF, 1xFF
1xTamron 17-50 - jazda bez trzymanki FF/OK/BF(w zaleznosci od ogniskowej), niektore zdjecia zogniskowane na 0,45m zamiast 20m.
1xPentax DA50-200 - 1xOK
1xPentax 31LTD/1.8 - 1xOK (zadnych problemow z AF)
1xPentax DA18-55 AL II - 1xOK (ostrzy w zakresie GO na wszystkich ogniskowych)

Tyle na razie szkiel mialem okazje podpiac do K200D
Statystyki prawdopodobienstwa napotkania problemow z ostrzeniem:
Kundle: 100%
Pentax: 20%
:mrgreen: :lol:

aa jeszcze mam Heliosa 44M-4 58mm/f2 - potwierdzenie ostrosci dziala precyzyjnie - stad mozna raczej wykluczyc wadliwą puszkę.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
rbucz napisał/a:
schwefel napisał/a:
rbucz napisał/a:
Bo wielka i ciężka jest, jak na stałkę.

No to po co dalej dyskutować na jej temat?

Dla mnie za duży, ale gdybym miał nim zarabiać, jakoś bym te rozmiary przeżył. I znam kilku fotografów, którzy kupili tę Sigmę - bo świetna optycznie. Canonowska "50" (nie L) - to niespecjalne cudo, zarówno mechanicznie i optycznie, FA50 - też już leciwy i z wiertarką, DA 55 - no to jest coś porównywalnego, ale droższego, chyba Nikon prezentuje się tu najlepiej, ne orientuję sięjak u Sony. Tak więc Sigmowska "50" jest godna rozwagi...
MiQ27, dokładnie tak to jest. Raz miałem kalibrowaną Sigmę 30mm - po kalibracji miodzio. Niestety, nie dane było mi sprawdzić, jak działa z innym body.

Nikon wcale lepiej nie stoi - gro nikoniarzy uzywa wlasnie sigmy 50 ;)

Elgreen, a ponoc nie mozna wyciagac statystyk z jednostkowych przypadkow... Jedna sztuka i 100% pewnosci. nonono ;)
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
5 Pentaxow i 3 Kundle - jaka jadna sztuke masz na mysli ?
Chyba nie chodzi ci o tego Heliosa ? Niepotrzebnie o nim wspomnialem :mrgreen:
Jesli chodzi o to, czy puszka jest wadliwa - to juz sam nie wiem. Ostatnio wyczytalem, ze dynamicznie zmieniajace sie wady ostrzenia (ff na szerokim kacie, bf na dlugim, inne ostrzenie na blisko, inne na nieskonczonosc) na jednej puszce potrafia zaniknac na drugiej :shock: - dla mnie to juz czarna magia
vide tutaj punkt 2:
http://forums.dpreview.co...essage=33498075
Na dzien dzisiejszy moja statystyka z kundlami wyglada nastepujaco:
1xSigma 50/1.4 HSM - 2 krotna proba kalibracji, rezygnacja serwisu - obiektyw nie spelnia wymagan technicznych - wymiana.
1xTamron 17-50 - 2x w serwisie, 1 nieudana proba kalibracji - wymiana elektroniki na dzialajaca niepoprawnie, tj obiektyw nie przekazuje juz ogniskowej do puszki oraz doostrza 18 - slownie "osiemnascie" razy przy ostrzeniu na ogniskowej 17mm. Kompletnie skopali AF. Przy najblizszej okazji rowniez skladam wniosek o wymiane tego badziewia.
To by bylo tyle jesli chodzi o "kundelki" :-D
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
elgreen napisał/a:
doostrza 18 - slownie "osiemnascie" razy przy ostrzeniu na ogniskowej 17mm.
Taki efekt na moim Tamronie miałem po upadku obiektywu,wysłałem i naprawili.

[ Dodano: 2010-05-28, 21:35 ]
elgreen napisał/a:
obiektyw nie przekazuje juz ogniskowej do puszki
Również ten problem miałem,po tym jak odkręciłem "dupkę" obiektywu i przykręciłem z powrotem (miałem jakis tam powód ).
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
folab - widze, ze jestes doswiadczony uzytkownik :-B :-)
folab napisał/a:
Taki efekt na moim Tamronie miałem po upadku obiektywu,wysłałem i naprawili.
A miales tak na wszystkich ogniskowych ? Bo u mnie tylko na 17mm - dalej juz ostrzy normalnie na trzy cztery doostrzenia (po pentaxowemu ;-) )
folab napisał/a:
Również ten problem miałem,po tym jak odkręciłem "dupkę" obiektywu i przykręciłem z powrotem (miałem jakis tam powód ).
Czyli wyglada na to, ze jelopy nie zlozyly poprawnie - pelen profesjonalizm :mrgreen:
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
elgreen napisał/a:
A miales tak na wszystkich ogniskowych ?
tylko na 17mm
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
 
luk1217
[Usunięty]
Właśnie przyszła do mnie sigma 50 1.4 hsm :-) , zdam relację po szerszych testach ;-) Po podpięciu czuję, że grip by się przydał;) Po Na razie brak bf/ff.

edycja:
Troszkę jakby doostrzal, ale może się dotrze(albo ja :-P ), zależy jeszcze na co ostrze;) Test na bateryjkach wyszedł idealnie, mogę wstawić sample jak kroś cche, ostre od 1,4. Af cichy i celny. Nie wymaga korekcji :-)

Pytanie do posiadaczy omawianej sigmy 50 1.4 hsm:

Jaka jest z szybkością af w sigmie? Bo porównania dobrego nie mam;) Jedynie co do kita, ale jeśli chodzi o szybkość jest nieznaczna przewaga sigmy. Firmware 1.31.
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
luk1217, wstaw tego sampla ostrego na 1.4 to pogadamy :-P
Pytasz o szybkosc AF a nie podales jaka masz puszke.
U mnie (K200D) w dobrym swietle Sigma wolniejsza od 18-55II i to sporo. W ciemnosciach zas, mimo iz doostrza wiecej razy, juz chyba troszke szybsza.
Test na bateryjkach to jest raczej nic nie warty dla szkiel f/1.4, poza tym to tylko jedna odleglosc ostrzenia i to do tego najprostrza do sprawdzenia :mrgreen:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
przydalaby sie jakas ankieta do tego tematu... bo pewno w przyszlosci bede chcial zamienic swojego a50/1,7 na jakas 50-tke z AF
 
luk1217
[Usunięty]
Mam k10d;)

Chyba odeślę im ten obiektyw, nie po to płaciłem 2 tys, zeby wkurzać się, bo ostrzy wolniej od kita. AF raz trafi, raz nie, ponadto doostrzanie trwa dłużej niż w kicie. Chyba nie po to jest HSM?

W sprzedaży wysyłkowej z tego co się orientuję mam 10 dni na odesłanie towaru;) Przyczyny powyższe. Towar jest w stanie nie naruszonym.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
widze ze sigma to loteria, trafisz albo nie..
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
luk1217, pamiętaj, że przy tak jasnym szkle, każde przekadrowanie przesuwa Ci tą malutką GO, a nawet każde twoje zachwianie jak w makrofotografii, dlatego testy af radzę robić ze statywu.
Inna sprawa że obiektywy miewają BF/FF nie tylko na różnych ogniskowych (w przypadku zoomów), ale i na różnych odległościach ostrzenia, czytałem na forach Canona, o sigmach gdzie na bliskei odległości było ok a przy np. całej postaci był BF.

p.s. ja tak miałem z potwierdzaeniem ostrości Falcona na k20d ;-)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Chwałiłem S 50/1,4 kolegi, kupioną w sklepie bez żadnych ceregieli, ostrzącą i działającą idealnie. Niestety, powtarzalność parametrów w Sigmie leży i kwiczy cichutko.... Mam właśnie inny egzemplarz - potworny FF - więc do serwisu razem z body. Wrócił szybciutko po 3 dniach, pełna kultura. FF mniejszy, ale ciągle spory, AF robi co chce, ostrość - marnizna. Oj, pobawimy się jeszcze... mam 5 lat gwarancji.... :evil:
 
luk1217
[Usunięty]
Eldred właśnie dlatego używam trybu af.c przy nim jest w miare ok ale i tak czasem muli. Przy najmniejszym poruszeniu aparat koryguje odległość ostrzenia;) Więc wiem, czy się ruszyłem czy nie. Poprostu aparat lubi potwierdzieć ostrość na liściu np a jest trochę dalej, ;) Żeby to było stałe, a nie jest, raz jest dobrze a raz nie... Tryb AF.S To porażak z tym szkłem częste doostrzanie, jakieś chwilowe zawieszki zamuły, nie po to kupuje sięobiektyw, zeby miał takie przypadłości.
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
luk1217, a kit Tobie nie doostrza...?

[ Dodano: 2010-06-16, 11:15 ]
poza tym pamiętaj że punkty AF to nie są kropki jak ostrze szpilki i nie problem się pomylić kiedy celujemy w liść... (chyba że to duży liść :-P )
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
mdraht napisał/a:
poza tym pamiętaj że punkty AF to nie są kropki jak ostrze szpilki i nie problem się pomylić kiedy celujemy w liść... (chyba że to duży liść )
dokładnie, a po za tym to lepiej porównaj jeszcze z tym kitem bo może po prostu wymagasz zbyt wiele od pentaksowego af'u..
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
mdraht napisał/a:
poza tym pamiętaj że punkty AF to nie są kropki

No i czasami nie do końca pokrywają się z podświetleniem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach