mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
Raven napisał/a:
No i czasami nie do końca pokrywają się z podświetleniem.


to też prawda.
Pentaxa trzeba się po prostu nauczyć żeby robić zdjęcia :evilsmile: :-B
 
luk1217
[Usunięty]
wiem o punktach af, kit jest szybszy poprpstu i mniej doostrza. Jestem niezadowolony z pracy sigmy.
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
a ja przeciwnie ;-)

oczywiście ideałów nie ma ale lubię to szkło :-)
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
rbucz napisał/a:
Mam właśnie inny egzemplarz - potworny FF - więc do serwisu razem z body. Wrócił szybciutko po 3 dniach, pełna kultura. FF mniejszy, ale ciągle spory, AF robi co chce, ostrość - marnizna. Oj, pobawimy się jeszcze... mam 5 lat gwarancji.... :evil:
Ja juz sie pobawilem 3 razy, serwis napisal pisemko, ze sie poddaje. Sklep proponuje wymiane. Z tym, ze ja sobie to wymienie chyba na jakis statyw, glowice, tablet, lampe do studia - cokolwiek byle nie mialo napisu Sigma ani Tamron. Moze macie jakies propozycje? Foto-net.pl nie zgadza sie na zwrot pieniedzy :evil:
mdraht napisał/a:
Pentaxa trzeba się po prostu nauczyć żeby robić zdjęcia :evilsmile: :-B
Dokladnie - jeszcze trzeba wiedziec, ze srodkowy czujnik potrafi inaczej ostrzyc, gdy aparat jest w pionie a inaczej gdy jest w poziomie (sprawdzone z sigma na pamiatce zawieszonej na srodku jednokolorowej sciany w odl. 5-7m). No, ale wszystkiego sie mozna nauczyc :evilsmile:

Zadalem pare pytan na Canon-Board i dopiero teraz doceniam forum Pentaxa. Mozna edytowac posty, cytowac selektywnie i wszystko jest po polsku
:-B :-B :-B
 

Grzybu  Dołączył: 01 Lut 2009
Witam


Nie wiem czy to dobry temat na to ale pośrednio tak( zwłaszcze że co nie coś już tu na ten temat pisano). Wiem, że problem jest głupi i są większe na świecie, ale mi nie daje spokoju więc pytam... Do rzeczy...

Co Waszym zdaniem lepiej kupić FA50 1.4 i mieć jaśniejszy obiektyw, ale domykać go do tego 2.8 dla żylety, czy FA 50 1.7 i mieć żylete ale ciemniejszy obiektyw...

Z góry dzięki za odp...

Pozdr. :-P
 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
proste - potrzebujesz jasnej żylety to 1,7. Jeśli jaśniej to 1,4. Za 1.4 przemawia przesłona(więcej lisków)
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Spróbuję się wczuć, jakbym to ja miał wybierać. Hmmm
Hmmmm
Hmmm...
50/1.4 kusi, bo mam już 50/1,7 w wersji M.
Hmmm
Hmmmm....


Wybrałbym chyba jednak FA50/1.7

[ Dodano: 2010-08-20, 22:00 ]
A może jednak nie? :roll:

[ Dodano: 2010-08-20, 22:00 ]
Golum, Golum..
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Z perspektywy czasu wybrałbym FA35/2, ewentualnie został przy FA50/1.4 bo światła nigdy za wiele.
 

Grzybu  Dołączył: 01 Lut 2009
DrEwNiAK, no to pomogłeś... :-P

reastdignity, chyba właśnie jasnej żyletki potrzebuje... :mrgreen:

Fa 30 f2...
ale trafi się gdzieś używany?? bo na nowy mnie nie stać... :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
schwefel, już namieszałeś koledze w głowie :-P

Grzybu napisał/a:
ale trafi się gdzieś używany??


Daj ogłoszenie na giełdzie albo szukaj w popularnym portalu aukcyjnym.
 

Grzybu  Dołączył: 01 Lut 2009
no namieszał namieszał... ale to co jest narazie na giełdzie na razie nie wygląda na sprzedane, więc jeszcze troszke mogę sie zastanawiac... ale DALEJ NIE WIEM... :-P
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
elgreen napisał/a:
serwis napisal pisemko, ze sie poddaje
podobno to szkło tak ma, tzn. ma "focus shift`a". Ostrzysz sobie na pełnej dziurze i wszystko jest OK ale jak już cykasz fotkę i przysłona przymyka się do pozycji roboczej ostrość jest już gdzieś indziej :-P . Fajny wynalazek ;-) .
 
QQk  Dołączył: 01 Kwi 2010
Ja mam inne pytanie. Czy Pentax FA 50 f:1.4 to Pentax-A 50 f:1.4 z autofocusem czy są jakieś inne różnice. Coraz mi trudniej ostrzyć ręcznie i może czas na zmianę A na FA.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Na to wygląda, że nie ma różnic, dalej to 7 elementów w 6 grupach i 8 listkowa przysłona.
http://kmp.bdimitrov.de/l...l/FA50f1.4.html
http://kmp.bdimitrov.de/l...al/A50f1.4.html
 
QQk  Dołączył: 01 Kwi 2010
A może Pentax SMC DA* 55mm f/1,4 SDM? Czy różnica w jakości zdjęcia robionego tym szkłem a FA 50 f:1.4 powali na kolana takiego pstrykacza jak ja czy zauważy ją tylko zawodowiec-artysta?
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Dobre pytanie :-B
też jestem ciekaw :!:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
QQk napisał/a:
Czy różnica w jakości zdjęcia robionego tym szkłem a FA 50 f:1.4 powali na kolana takiego pstrykacza jak ja czy zauważy ją tylko zawodowiec-artysta?

Żaden obiektyw na tym poziomie nie zrobi zdjęcia (w porównaniu do FA50/1.4) by powalić na kolana. Różnice są - subtelne, w ostrości, kolorach etc. Różnica jest w obudowie. Czy warto jednak wydawać raz jeszcze tyle pieniędzy by mieć obraz trochę lepszy (bo na pewno nie o 100%) ? Na to pytanie musi sobie każdy odpowiedzieć. Ja mam DA*55/1.4 i jest to mój podstawowy obiektyw (obok FA43/1.9). Czy kupiłem go by "być powalonym?" w stosunku do posiadanego SMC-M50/1.7 ? Nie. Mało który obiektyw jest tak ostry jak M-ka i ma takie ciepłe barwy.
Kiedy jednak jestem w kościele i robię cichą fotkę (mlask K-7 + SDM wolne bo wolne ale skuteczne) to NIE PRZESZKADZAM w ceremonii. Wychodząc przed kościół nie patrzę czy pada czy też nie. Nie tylko deszcz.
Choćby tak przy śnieżnej zadymce...



Camera Pentax K-7
Exposure 0.033 sec (1/30)
Aperture f/2.2
Focal Length 55 mm
ISO Speed 640
Exposure Bias +0.7 EV
Flash Off, Did not fire
 
QQk  Dołączył: 01 Kwi 2010
MacRayers, dzięki za odpowiedź. Będzie FA.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
QQk napisał/a:
MacRayers, dzięki za odpowiedź. Będzie FA.

Za zaoszczędzone pieniądze kup sobie duży album, wywołaj po 2-3 miesiącach kilka zdjęć. Pozostałe pieniądze wrzuć np. na pierwszą ratę za FA35/2 (warto poszukać). Gdyby coś ci zostało to podeślij dobre piwo :-B
Powodzenia,
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
[quote="MacRayers"]
QQk napisał/a:
Pozostałe pieniądze wrzuć np. na pierwszą ratę za FA35/2 (warto poszukać).


To ja bym się jeszcze chwilkę wstrzymał. Ptaszki ćwierkają, że nowa 35/2.4 Pentaxa to praktycznie to samo co właśnie 35/2. Może taniej nieco wyjdzie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach