pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Tak z ciekawości to czy Pentaxik FA 50mm 1.4 ma uszczelki?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Nie.
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
czy mamy juz wiecej posiadaczy w/w sigmy ? - aby mogli sie wypowiedziec - pytam bo mam okazje kupic szkielko ...
za wszelkie wskazowki :-B
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
szatek0000, co chcesz wiedziec, pytaj
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
paradziqs napisał/a:
szatek0000, co chcesz wiedziec, pytaj
:-B


powiedz mi czy
1.4 - jest do przyjecia? -ostorsc
czy af -to loteria
czy faktycznie masz problemy bf-ff- przy zmianie przyslony ?
jak dziala silnik - czy slychac cos, czy doostrza ,predkosc -w porownaniu do sdm
jak wyglada obrazek - (widzialem twoje sample i sa naprawde obiecujace)
na co musze zwrocic uwage przy kupnie

dzieki i pozdrawiam :-B
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
szatek0000 napisał/a:
1.4 - jest do przyjecia? -ostorsc


widzialas sample? chyba wrzucalem tez cos na 1.4..
jesli nie no to moge cos poszukac..
szatek0000 napisał/a:
czy af -to loteria

zaraz po zakupie tak mialem z moja puszka- wyslalem na darmowa kalibracje i nie mam juz tego problemu..
szatek0000 napisał/a:
czy faktycznie masz problemy bf-ff- przy zmianie przyslony ?


przestalem robic takie testy.. wpierw sie czyms takim przejmowalem, szukalem problemu na sile.. teraz robie zdjecia i praktycznie zawsze trafia tam gdzie chce.
szatek0000 napisał/a:
jak dziala silnik - czy slychac cos, czy doostrza ,predkosc -w porownaniu do sdm

mialem tylko 50-135/2.8 jesli chodzi o SDM... tutaj jest napewno szybciej (ale tez chyba zakres jest mniejszy..), praktycznie nic nie slychac.. musisz ucho podstawic..
szatek0000 napisał/a:
na co musze zwrocic uwage przy kupnie


jest nowa - no moze Ci sie uda odrazu trafic taka co bedzie ostrzyc w punkt z kazdej odleglosci (nie mowie z 10-15 metrow.) ale metr/dwa/trzy...
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
paradziqs, dzieki :-B
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
nie ma za co.. taka jedna mysl.. moze zamiast 50, kup np 35/2.0 ? swietna portretowke juz masz.. teraz cos do szerszego kadru moze sie przydac :)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
szatek0000, S 50/1.4 daje przepiękny obrazek. Ale zgadzam się z przedmówcą - mając FA77 to nie wiem czy warto, 50mm to na apsc już taka portretowa ogniskowa, chyba, że na HSM Ci zależy. Natomiast do noszenia Sigmy (czego nie można powiedzieć o FA77) skutecznie zniechęcają jej gabaryty i waga.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
rbucz, paradziqs, dzieki panowie :-B
uaktualnilem troszke stopke , a z kupno 50 z 1.4 dawno mi chodzi po glowie ... jak to mowia przyda sie - przede wszystkim przy braku swiatelka... myslalem nad sigma albo fa50/1.4 oraz oDA* 55/1.4 - obrazki z * sa .... ale cena da jest troszke wieksza... -chyba ze ktos ma zamiar sprzedac -to prosze o wiadomosc na pw :evilsmile: . A co do sigmy w sobote jade obejrzec- sprawdzic i jak bedzie oki to kupie
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
szatek0000 napisał/a:
przede wszystkim przy braku swiatelka


przy k-5 ten problem raczej znika :P
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
szatek0000,
kupuj Sigmę. Mam ją od około 2 miesięcy. Też wahałem się tak jak ty, zwłaszcza w kwestii ostrości i bf ff. Wziąłem pierwszy egzemplarz z półki i wszystko było OK. Dokładniej sprawdziłem w domu i okazało się, że ZAWSZE :shock: trafia tam gdzie chcę, jedynie w naprawdę fatalnych warunkach oświetleniowych potrzebuje 2 czy 3 "strzałów" aby trafić, ale to naprawdę w takich warunkach, w których nie można mieć o to pretensji. Z GO także wszystko OK. O malowniczości zdjęć nie będę mówił, bo to można znaleźć na różnych stronach. U mnie pracuje z K200 i praktycznie nie ściągam ją z korpusu, chyba że chcę zrobić jakieś tele. :-D
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
kazio, :-B jutro sprawdze jak bedzie oki to biore
 
JacekBomba  Dołączył: 25 Sty 2010
AF
Czy ktos porownywal szybkosc i celnosc AF tych dwoch obiektywow?
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Odgrzeję kotleta: brać Sigmę 50/1.4 z filtrem UV czy bez? Cena bez: 1899 zł, cena z: 1999 zł. Podobno ten filtr kosztuje więcej niż te 100 zł, ale jak do tej pory do żadnego szkiełka filtra nie miałem i jakoś nic się im nie stało.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Od lat nie używam filtrów UV i żadnego szkła nie porysowałem, a trę przednie soczewki często. :-) Ja na Twoim miejscu tą dodatkowa stówę przeznaczył bym na :-B albo na jakieś manualne szkło.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
hitman1986 napisał/a:
brać Sigmę 50/1.4 z filtrem UV czy bez?


Brać bez. Ja kupując te szkło też dostałem gratis UV Marumi, ale nie miałem takiego wyboru jak ty - zostałem "zmuszony" do wzięcia ;-) . Do tej stówy dołóż i kup polara ;-)
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
O, polar, nie pomyślałem o tym! dzięki ;-)
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
odgrzewam bigos

do K-5 II

Sigma 50/1.4 czy Pentax 50/1.4?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach