jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
Alternatywa do Sigmy 18-50 czy Pentaxa 16-50
Witam, czy ktokolwiek słyszał o jakimś alternatywnym szkle do Sigmy 18-35 mm f/1,8 DC HSM czy Pentaxa 16-50mm f2 8 ed al if sdm. Nie chcę tamrona, ani Pentaxa, ale obiektyw co najmniej klasy, jeśli tak można powiedzieć, Sigmy :mrgreen: jakiejś innej firmy . Chodzi mi głównie o brak abereracji na maksymalnym otworze przy minimalnej ogniskowej. Własnie sprzedałem Tamrona i jestem na kupnie tej Sigmy, ale okazuje się, że w całej Polsce jest brak tych szkieł...:-( Potrzebuję takiego szkła na koniec czerwca, na wesele i jestem w kropce.
Drugie pytanie, czy wymyślono cos takiego jak adapter łączący body Pentaxa z obiektywami Nikona czy Canona ze stykami pozwalającymi na prawidłowe NIE manualne ostrzenie....
Będę wdzięczny za pomoc :-B
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
sigma 18-35 to jedyny na rynku obiektyw ze swiatlem 1.8 tak wiec alternatywy -brak
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Re: Alternatywa do Sigmy 18-50 czy Pentaxa 16-50
I niby nie orientujesz síę, że ta Sigma to kompletna nowość i póki co unikat jeśli chodzi o światło? A dwa, na jakich mocowaniach będzie na razie dostępna (gdy już będzie)? :mrgreen:
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
o jej, sorki,pomyliłem się w parametrach tej sigmy, chodzi mi o nie o f/1,8 tylko f/2,8 :roll:
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Masz teraz sigmę 17-50 EX w promocji za 1700 zeta. W tej cenie nie ma co się zastanawiać nawet. Gdyby nie zapowiedź na jesień 18-35 to bym brał.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jacekni napisał/a:
Własnie sprzedałem Tamrona i jestem na kupnie tej Sigmy, ale okazuje się, że w całej Polsce jest brak tych szkieł...:-(
Brak, bo nie rozpoczęły się dostawy nawet dla Canona i Sigmy, a wersja Nikon/Sony/Pentax jest dopiero w planach.
jacekni napisał/a:
Drugie pytanie, czy wymyślono cos takiego jak adapter łączący body Pentaxa z obiektywami Nikona czy Canona ze stykami pozwalającymi na prawidłowe NIE manualne ostrzenie....
Wystarczy pomyśleć... :roll: Nikon ma prawie identyczny rejestr jak Pentax, Canon wyraźnie krótszy - nie ma nawet przejściówek pozwalających używać te szkła w pełni manualnie, choć niektóre Nikkory można podpiąć bez przejściówki i od biedy jakieś zdjęcie zrobić.
jacekni napisał/a:
o jej, sorki,pomyliłem się w parametrach tej sigmy, chodzi mi o nie o f/1,8 tylko f/2,8 :roll:
18-35/2.8? :-P

 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
jaad75 napisał/a:

jacekni napisał/a:
Drugie pytanie, czy wymyślono cos takiego jak adapter łączący body Pentaxa z obiektywami Nikona czy Canona ze stykami pozwalającymi na prawidłowe NIE manualne ostrzenie....
Wystarczy pomyśleć... :roll: Nikon ma prawie identyczny rejestr, jak Pentax, Canon wyraźnie krótszy - nie ma nawet przejściówek pozwalających używać te szkła w pełni manualnie, choć niektóre Nikkory można podpiąć bez przejściówki i od biedy jakieś zdjęcie zrobić.


w sumie to nie jestem znawcą w tych sprawach i dlatego pytam, bo od biedy mógłbym podpiąć jakieś szkło np Nikona, ale od biedy zdjęcia wolałbym nie robić, tylko raczej dobre, bez problemów z ostrościa i tymi innymi sprawami ;-)
jaad75 napisał/a:
jacekni napisał/a:
o jej, sorki,pomyliłem się w parametrach tej sigmy, chodzi mi o nie o f/1,8 tylko f/2,8 :roll:
18-35/2.8? :-P


chyba byłem baaardzo zaspany, gdy to pisałem, bo nawet nie zauważyłem, że wpisałem pytanie pierwsze o trochę inne szkło, chodziło mi oczywiście o Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM :->
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jacekni napisał/a:
w sumie to nie jestem znawcą w tych sprawach i dlatego pytam, bo od biedy mógłbym podpiąć jakieś szkło np Nikona, ale od biedy zdjęcia wolałbym nie robić, tylko raczej dobre, bez problemów z ostrościa i tymi innymi sprawami ;-)
Nie ma większych problemów z ostrością, ale oczywistym jest chyba, że trzeba ostrzyć ręcznie.
jacekni napisał/a:
chodziło mi oczywiście o Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM :->
Wykupili, bo cena bardzo spadła. Można kupić, ale nie za 1690zł.
 
jacekni  Dołączył: 13 Lut 2009
jaad75 napisał/a:

jacekni napisał/a:
chodziło mi oczywiście o Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM :->
Wykupili, bo cena bardzo spadła. Można kupić, ale nie za 1690zł.


teraz to nawet tych drogich juz nie uswiadczy sie na rynku... :-/ wydzwoniłem po całej Polsce i ....lipa.... :-( jedynie na ebay udało mi sie znaleźć, ale obawiam sie o gwarancję. Czy kupiona w Niemczech bedzie miec serwis gwarancyjny w Polsce....
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
jacekni - przeczytaj sobie 2-3 ostatnie strony tego wątku to myślę, że wiele Ci sie wyjaśni:

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=32082
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
jacekni napisał/a:
ale obawiam sie o gwarancję. Czy kupiona w Niemczech bedzie miec serwis gwarancyjny w Polsce....


Będziesz miał, gwarancję europejską, 1 rok i pokrywasz koszty wysyłki w obydwie strony (do serwisu w polsce) - ja tak miałem z sigmą 50/1.4 kupioną w niemczech i wysyłce do kalibracji w ramach gwarancji.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Mam pytanko:
Serwis Sigmy nie potrafi poprawnie skalibrować mojej 17-50mm a na gwiazdkę 16-50mm czy limiteda 20-40mm chwilowo mnie nie stać.

Chcę oddać pechową Sigmę i w jej miejsce nabyć Pentaxa 16-45mm?? ew. 17-70mm. Zależy mi na dobrej ostrości (też na rogach) i pracy pod słońce (ew. beczkę czy winietę automatycznie usunie LR), często fotografuję architekturę czy landszafty i w tych tematach musi szkło musi się odnajdywać.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Michciu76, nie lepsza będzie do tego po prostu twoja Sigma 10-20? Przymknięty 16-45 daje radę i jest dość równy w całym kadrze, ale prawdę powiedziawszy to samo można powiedzieć o większości kitowych obiektywów na krótkim końcu. Zresztą przeważnie wystarcza mi kit 14-42 z mojego olympusa, a po 16-45 sięgam właściwie tylko, gdy potrzebne mi te 16 mm oraz lepsza praca pod światło i chętnie zamieniłbym go na 12-24/4 lub 10-20/3,5.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
WuWu84 napisał/a:
Michciu76, nie lepsza będzie do tego po prostu twoja Sigma 10-20? Przymknięty 16-45 daje radę i jest dość równy w całym kadrze, ale prawdę powiedziawszy to samo można powiedzieć o większości kitowych obiektywów na krótkim końcu. Zresztą przeważnie wystarcza mi kit 14-42 z mojego olympusa, a po 16-45 sięgam właściwie tylko, gdy potrzebne mi te 16 mm oraz lepsza praca pod światło i chętnie zamieniłbym go na 12-24/4 lub 10-20/3,5.

S10-20 sprawdza się dość dobrze ale to szerokie szkło które nie zawsze zabieram.
Potrzebuję uniwersalnego obiektywu który pokryje zakres ogniskowych 17mm-50mm. Trochę niefortunnie się pozbyłem niedawno limitedów 21mm i 40mm z których długo korzystałem na rzecz pechowej Sigmy 17-50mm.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach