alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
niestety, pociąga łotermarkiem.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Dada napisał/a:
radekone napisał/a:
pierwsza rolka ektara pare lat temu
Oj, to chyba wtedy inny Ektar był. Jak pamiętam to nawet 3 rodzaje 25, 100 i 1000.


To ten najnowszy Ektar 100. Kupiony tuz po tym jak go Kodak wypuscil.
A Ektara 1000 (z data 1994) tez w tym roku uzywalem, wrzuce w innym watku :-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
alkos napisał/a:
Poza tym chyba odswieze swoj tutorial. Zmienilem film (Portra 800 i Rosmann 400) i znowu zaczalem sie przejezdzac na vuescanie (nawet).


jestem za :)
u mnie cos nie dziala ten filtr WB... poza t na dniach powrzucam moje "boje" ze skanowanie..nie do konca wychodza takie same efekty jak z laba (jak skanuje przy pomocy programu epsona na ustawieniach auto to skany sa podobne..)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
paradziqs napisał/a:
u mnie cos nie dziala ten filtr WB
mozna sciagnac darmowa starsza wersje, u mnie smiga bez klopotow. http://www.theimagingfact...ctory/keys.html
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
http://sites.google.com/site/negfix/

ktos uzywal tego?

(w sumie to nie wiem, czy temat nie powinien wyladowac w skanowaniu :roll: )
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
kefa, to bedzie to? :
Color Correction Tools

White Balance

WBL2 7B92 408C 3517
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
alekw, negfix to dzieło jednego z forumowiczów - Jaz99. Jest też wątek poświęcony negfixowi

 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
piotrecius napisał/a:
alekw, to dzieło jednego z naszych forumowiczów Jaz99. Był nawet gdzieś wątek poświęcony temu negfixowi



No proszę, a wpisałem w wyszukiwarkę negfix i nic nie znalazło
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
paradziqs napisał/a:
White Balance

WBL2 7B92 408C 3517
tak, to to
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alekw, nie wiem jaki masz komputer, ale na moim dwurdzeniwoym negfix strasznie muli - jak zapuscilem batcha na rolke, to wieki trwalo zanim zobaczylem efekty, po czym sie okazywalo, ze polowa jest totalnie od czapy. Poza tym pod negfix musisz specyficznie skanowac - maska w kadrze i pilnowac, aby na brzegach nie zaplataly sie jakies piksele od ramki, bo ci totalnie wywalalo. Najszybsza i najprostsza metoda jaka znam to tutorial alkosa. + lekkie korekty w wywolywarce do rawow. Jednak nie lubie jej uzywac, bo w przeciwienstwie do zdecydowanej wiekszosci uzytkownikow forum nie posiadam legalnego PSa.

A jesli chodzi o VS, to te 80 dolarow warto wydac na batchowe skanowenie do rawow. Oszczedza duzo czasu, krwi i nerwow.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Radku, ja wiem, że nie ma temat wątku i po czasie ale jest świetne. Brawo.

[ Dodano: 2012-02-15, 13:31 ]
alkos napisał/a:
Poza tym chyba odswieze swoj tutorial. Zmienilem film (Portra 800 i Rosmann 400) i znowu zaczalem sie przejezdzac na vuescanie (nawet).


Odśwież.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
wojtekk napisał/a:
jest świetne. Brawo.

:-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
radekone napisał/a:
:-)


Serio, majtasy mi prawie spadły. Aż Ani pokazałem tą fotę z wrażenia. :)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Zastanawiam sie ktorego filmu kupic wiekszy zapas:

Kodak Ektar 100:



Kodak New Portra 160:



Skanowane jako pozytyw, odwracane negfix8 i tak samo obrabiane w PS.
Szczerze mowiac Portra wydaje mi sie bardziej naturalna, ziarno praktycznie to samo.

Chetnie uslysze opinie innych na temat Portra vs Ektar.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Neutralność vs specyficzność.

Jeśli nie będziesz fotografować ludzi z założeniem naturalności odcieni skóry, to IMHO brałby tańszego oraz tego, przy którym potrafimy zachować powtarzalność wyników. Ja zrobiłem ledwie 2 rolki szerokiego Ektara, więc nie wypowiem się na bazie doświadczenia.

Z drugiej strony cokolwiek nie kupisz, to po kilku rolkach opanujesz proces jako tako i zapanujesz nad zafarbami Ektara.
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
kup portrę, bo koloryzuje rzeczywistość, dachy dodaje, od razu Polska jakoś przedsiębiorczo wygląda.

a poważnie - szkoda że na drugiej klatce nie ma śniegu dla porównania.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
A do ludziów to co się kupuje teraz w kolorze, co jest dżezi? ;D

Słyszałem, że Portra 400 ryje beret i świetnie się skanuje, prawda Ci to?

W
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Na średnim na pewno portra 400 jest super do ludziów, tutaj użyłem wersji VC
YASHIKA 124 mat + portra 400 VC

A na małym kodak pro foto 100 XL jest fajny (me super i 77ltd)





[ Dodano: 2012-03-07, 10:59 ]
Portra 160 też jest fajna na średnim , mogę coś wrzucić w przyszłym tygodniu jak wyzdrowieję i wywołam.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Słyszałem, że Portra 400 ryje beret i świetnie się skanuje


Jak sie umie, to trudne moga byc co najwyzej pojedyncze sceny. Sorry chlopaki, ale umiejetnosci skanerzysty moga spieprzyc najlatwiej "skanujacy sie" film i vice versa.

Chcesz powtarzalnosci? To nie zmieniaj filmow jak rekawiczek. Po 20 rolce tego samego materialu powinienes zalapac z czym to jesc.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
Chcesz powtarzalnosci? To nie zmieniaj filmow jak rekawiczek. Po 20 rolce tego samego materialu powinienes zalapac z czym to jesc.


A, to na pewno. Tyle, że ja w zasadzie niczego poza Superia nie próbowałem, a w średnim to już w ogóle, toteż pytam se.

Ja się zgadzam, jak przylgnę do jednego, to już będę się kleił...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach