alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
radekone napisał/a:
Myślałem, że cały czas mówimy tylko o skanowaniu


No ja nie. Jak wyzej - wydawalo mi sie ze mam obczajone filmy cz-b, i ze za wiele sie nie roznia, dopoki nie wszedlem do ciemni.

radekone napisał/a:
zielono-niebieska


Chcesz sie bic? :evilsmile: :-P

[ Dodano: 2012-03-08, 09:30 ]
jorge.martinez napisał/a:
Patologicznym objawem tego powinowactwa jest przerabianie cyfry na negatywową modłę.


Dlatego dalem sobie z nia spokoj, bylem pierwszej wody przerabiaczem ;-)

Skutkiem tego jest rowniez skanowanie tak, zeby wygladalo jak na odbitce. Co skutkuje we frustracji ktora mozna wyladowac dopiero w ciemni.

Przyznam, z kolorem sobie odpuszczam poki co (trudny proces pod wieloma wzgledami) ale do skanowania cz-b juz bym nie wrocil.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
alkos napisał/a:
No ja nie. Jak wyzej - wydawalo mi sie ze mam obczajone filmy cz-b, i ze za wiele sie nie roznia, dopoki nie wszedlem do ciemni.

Hmm, w kolorach jest więcej składowych informacji, więc myślę, że łatwiej o różnice.
A kto z nas ma ciemnię kolorową żeby ten kontekst rozpatrywać?

alkos napisał/a:
Chcesz sie bic?

Jeśli na obrzucanie zamrożonymi negatywami, to dopóki nie porolkujesz tych hapepiątek - przegrywasz :evilsmile:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
radekone napisał/a:
A kto z nas ma ciemnię kolorową żeby ten kontekst rozpatrywać?


Forumowicz Rybka ma. Jestesmy umowieni na prezentacje, tylko jakos nie mozemy sie spotkac, a to raptem moze 30km :-)

radekone napisał/a:
Jeśli na obrzucanie zamrożonymi negatywami, to dopóki nie porolkujesz tych hapepiątek - przegrywasz


Trzy celne role i kwiczysz misiu :-P
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
alkos napisał/a:
Trzy celne role i kwiczysz misiu


Trzy to ja też mam. A jak dostaniesz z metalowej puszki od ektachrome to ci agfa apx kolorków nabierze :-P
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
Zachciało mi się trochę pobawić negatywem Ektar 100, którego nigdy wcześniej nie używałem. Do tej pory tylko materiały Fuji. Założyłem na próbę jeden film i wyszedłem w plener. Potem oddałem do wywołania do labu, który polecono mi jako rzekomo najlepszy w moim mieście, zamówiłem odbitki. I co?... W cieniach niebiesko-fioletowo jak cholera, znacznie bardziej niż na filmach Fuji, liście drzew w dalekiej perspektywie wpadają (za bardzo) w kolor niebieski, a skóra ludzka czasem różowa jak u świnki :-( Nie ukrywam, że podejrzewam partactwo w labie, bo inne wyjaśnienie chyba niemożliwe (?). Zwłaszcza że niekiedy kolor niebieski, np. na baloniku w ręce dziecka, wygląda tak, jakby był źle nadrukowany. Ale sam nie wiem, bo wrażenie mam takie, że w ogóle jakość usług tego typu spadła drastycznie. Papier do odbitek marki DNP. Film ma ponad roczny termin ważności i był przechowywany w lodówce. Zmienić lab czy do następnej sesji nakręcić na obiektyw np. skylighta 1b?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Emir, ten film nie jest neutralny kolorystycznie.
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
jorge.martinez napisał/a:
Emir, ten film nie jest neutralny kolorystycznie.


Zdaję sobie z tego sprawę, ale wygląda to aż tak brzydko, że zastanawiam się, czy to nie jest wina labu. Ten niebieski zafarb jest nie do przyjęcia. Zamierzałem zakupić kilka dobrych filmów na wyjazd, z mocnym nasyceniem barw, no ale bez przesady. Chyba że skylight tu pomoże, wtedy nie będę za bardzo kręcił nosem, bo np. kontrastowość filmu bardzo mi się podoba, a pozostałe kolory idealne do oddania nastrojów jesieni. Jak podejść to ustrojstwo?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Emir, polecam samemu skanować sobie filmy. Ektara skanuje się cudownie. Można z nim zrobić bardzo dużo.

Szkoda oddawać go w ręce dyletantów.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Emir, Ja już oddajesz komuś filmy do wywołania to polecam zrobić to w procesorze jobo u jakiegoś fachmana. Sam tak robię a potem skanuję i nie ma możliwości żeby tak Ci ektar wyszedł. Zobacz sobie zdjęcia z tej galerii, zdjęcia 1-10 to superia 200, reszta ektar 100. Nie przepłacaj za ektara imho.
link
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
kefa napisał/a:
Zobacz sobie zdjęcia z tej galerii, zdjęcia 1-10 to superia 200, reszta ektar 100. Nie przepłacaj za ektara imho.
link
Dobry set :-)
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
jorge.martinez, dzięki za rady :-B Wyjaśniły mi bardzo wiele. Nie warto iść na skróty, zwłaszcza z dość drogim filmem.
Po obejrzeniu galerii kefa tylko utwierdzam się w swoich oczekiwaniach co do Ektara, i nie mam już wątpliwości co do jakości usług w "najlepszych" labach.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
jorge.martinez napisał/a:
Dobry set
Dzięki :-)
Emir, wedle uznania :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach