Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
  Wybór auta next edition. Ponad 5 osób
Jako, że motoryzacja lubi to forum, pytam Was: jaki wybrać samochód o pojemności powyżej 5 osób? Rodzinę mam 6-osobową, a przemieszczać się nieraz trzeba w komplecie. Nowego nie kupię, bo letką awersyję do nówek mam i mnie nie stać - trza się rozbudować, bo rodzina jakby przyduża. Myślę nad wyłożeniem na ten cel 20 kzł.
Doświadczenie w eksploatacji takich, tudzież porady i inne złote myśli mile widziane.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Volkswagen Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra (jeden pies)

duuuże auto, dużo miejsca w środku, powinieneś się pomieścić, a i na 1 jedną pociechę się miejsce znajdzie

z minusów - miałem okazję pojeździć nim kilka razy i niestety nie mogłem się przyzwyczaić tak do pozycji na kierownicy, jak i do pozycji względem innych samochodów - rozumiem że do tego można jednak się przyzwyczaić. niestety kolejną rzeczą było trzymanie się tego autka na zakrętach i ogólna "promowatość" - prowadziłem przez chwilę kiedyś "Fafika" w Świnoujściu i wrażenia są podobne. przy wchodzeniu w ciasne zakręty czuć było że z autem trzeba walczyć, często przy pomocy hamulca przed wykonaniem manewru (zaznaczam że nie pędziłem nim 160 tak jak skodziną :-P )
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Autosan H9. Dźwiek silnika 6C107 jest fantastyczny. :-D

A tak na poważnie to nie wiem, bo nie potrzebowałem nigdy się interesować.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
oj, zapomniałem wspomnieć, że z dobrym silnikiem, to mocne autko - znajomi używają go także jako dostawczaka, i mimo pełnego załadunku kopa ma odpowiedniego ;-)
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
ojciec jeździ Sharanem z '96 w automacie, silnik 2.0l 115KM na gazie,spala +/-17l teraz w mieście, ale mocy mu brakuje. wcześniej był również w automacie, 2.8l V6 195KM.. ale to miało kopa.....tylko że dostało w przedni lewy róg starym eskortem kombi i zostało w górach z pękniętą skrzynią...
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Z trojaczkami wyżej wymienionymi jest jeden feler.. Są to ogólnie mało dopracowane samochody i nie mają dobrego diesla. No niby jest ten wstrętny rechot od VW, ale poza małym spalaniem nic dobrego nie można o nim powiedzieć :-P

Gdybym sam kupował ciężarówkę w tym budżecie to zdecydowanie jednego z czworaczków Fiat Ulysse/Lancia Zeta/Peugeot 806/Citroen Evasion. I celowałbym tylko w 2.0HDI, który jest nader udanym silnikiem. Potwór to nie będzie, ale spalanie w mieście pewnie max do 8-9 a w trasie koło 7. Jeździłem Evasionem kilka razy i na prawdę kochany samochód. Nie są zbyt urodziwe, ale w tej klasie jedynym ładnym samochodem jest Espace, który niestety nie jest godny polecenia.. W środku miejsca duużo, szczególnie na szerokość więcej od trojaczków. Spokojnie dostaniesz 00-01r z dobrym wyposażeniem w 2.0HDI - szczególnie poszukałbym Evasiona lub 806.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
A ktoś to eksploatował dłużej? Chodzi mi o to, żebym się nie władował w ciągłe naprawy. To znaczy mam świadomość, że takie ryzyko zawsze istnieje, ale trzeba pracować nad swoimi szansami, nie?
A co myślicie o T4? W tej cenie niestety raczej niemłode egzemplarze, ale jak tak się te ceny trzymają, to może warto? Bo wiecie, oprócz pojemności osobowej, to jeszcze bagażowa się przyda....
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kiwak napisał/a:
A ktoś to eksploatował dłużej?

wiem że znajomi którzy posiadają tego Galaxiaka, więcej problemów mają z Laguną, bo to o niej coś słychać od czasu do czasu że popsuta, o Fordzie jakby cicho, no ale nie mogę ręczyć

Kiwak napisał/a:
T4?

toś pojechał teraz z grubej rury

no ale to też może być alternatywa

pytanie o ekonomiczność tego rozwiązania

bo mimo wszystko duże vany po wyrzuceniu foteli też mają sporą pojemność
tyle że 6 osobowa gromadka na wakacje - hmm, może braknąć miejsca na bagaże :-| w vanach
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
W Sharanie padają wahacze z przodu, a 1.9 Tdi wersja 130km jest podatna na uszkodzenia pompowtrysków.
Fordy cierpią na psującą się drobną elektronikę- nie jest to uciążliwe.
T4- nie wygodny dla kierowcy na dłuższe trasy.

Wybrał bym Sharana 110km, albo Renault Megane, a głównie Citroena. (c5, albo c4 picasso)
Nie rozglądaj się również za wersjami "WERSO"- toyoty. Strasznie drogie części.

matth napisał/a:
I celowałbym tylko w 2.0HDI
chyba trafiłeś na niezły egzemplarz...

 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
Gdybym musiał mieć taką kobyłę poszukał bym czegoś w stylu Chryslera Town & Country. Jeździłem tym ustrojstwem trochę i muszę przyznać że mimo gabarytów koopa to to miało. Co prawda spalał 13 l LPG ale za to komfort i wyposażenie...
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
BuR-ToN napisał/a:
Chryslera Town & Country.
Strasznie słabe wnętrze...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
luhso napisał/a:
albo Renault Megane
\
miniVana proponujesz :?: na 6 osób :-P

prędzej Espace
 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
luhso napisał/a:

Nie rozglądaj się również za wersjami "WERSO"- toyoty. Strasznie drogie części.


Drogie jak każde... z tym że moja Ciotka ma Corolle Verso i od 2003 ( czyli od kupna nowej) nie musiała nic w niej poważniejszego robić. Znajomy ma Avensis Verso i tak jak moje zwykłe Avensis Kombi leje PB i jeździ...
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
luhso napisał/a:
wersja 130km jest podatna na uszkodzenia pompowtrysków

Co to znaczy podatna, jakieś warunki trzeba spełnić, żeby padło?
260 tys. km przejechałem z przeprogramowanym silnikiem na 150 KM i jakoś nic się nie dzieje.
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Zdano napisał/a:
Co to znaczy podatna, jakieś warunki trzeba spełnić, żeby padło?
260 tys. km przejechałem z przeprogramowanym silnikiem na 150 KM i jakoś nic się nie dzieje.
Program dużo daje. Poza tym, przeciążane są przy zapchanym przepływomierzu (komputer- znów).

A powiedz, deptałeś mu?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Znaczy masz jakieś nienormalne pompowtryski :evilsmile:

[ Dodano: 2009-03-10, 18:55 ]
luhso napisał/a:
A powiedz, deptałeś mu?

Lepiej nie pytaj :mrgreen:
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
plwk napisał/a:
Lepiej nie pytaj :mrgreen:
Jeżeli tak, to proszę podać dane autka (rocznik, wersja). Przez łapy przechodzi mi dużo ofert passatów i innych wiatrów z uszkodzonymi pompowtryskiwaczami- a jak nie- to cholernie pukają i dymią.

Ogólnie jestem na nie temu silnikowi, bo zawiódł nas przy wyprzedzaniu. Przy prędkości ~140km/h z pedałem w podłodze (kończyliśmy manewr), padł przepływomierz i wtryski, nie zdołaliśmy dokończyć, trzeba było uciekać.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
luhso napisał/a:
A powiedz, deptałeś mu?


Bu hahaha :lol: :lol: :lol: świetne pytanie do Zdano gościa któremu się po tym jak wsiądzie do samochodu notorycznie blokuje się noga na pedale gazu. Ze Zdano w środku passat jest najszybszym, traktorem w okolicy :evilsmile:
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Poszukaj Renault Trafic, najlepiej 1.9 dCi 100 km.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
luhso napisał/a:
Ogólnie jestem na nie temu silnikowi, bo zawiódł nas przy wyprzedzaniu. Przy prędkości ~140km/h z pedałem w podłodze (kończyliśmy manewr), padł przepływomierz i wtryski, nie zdołaliśmy dokończyć, trzeba było uciekać.

a gdyby zawiódł nie przy wyprzedzaniu to byłbyś na tak :?:

mi zawiodło łożysko przy normalnej jeździe, więc jestem na tak, dla mojego autka, gdyby zawiodło jak jechałem 160km/h (znacie tą historię bardzo dobrze) to też nie byłbym na nie, bo pewnie bym z wami teraz nie rozmawiał teraz, i licznik by mi się skończył na ok 3k postów

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach