mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Kupiłem miesięcznik "FOTO" i dlaczego nie kupię go
Witam. Dziś kupiłem miesięcznik "Foto" nr 3/2009 r. Przeczytałem gdzieś iż od nowego roku jest to nowa formuła tego czasopisma ( związana z nowym wydawcą ), ma być więcej, lepiej i w ogóle naj. Nie powiem, gazeta jest duża objętościowo, ładny papier. Ale im bardziej zgłębiałem się w lekturze tym bardziej zacząłem być poirytowany. A już szalę goryczy przelał temat "Porady" (str. 120), udzielane przez Pana Jerzego Lecha. Na pytanie czytelnika: "Stoję przed wyborem lustrzanki cyfrowej. Na celowniku mam Pentaxa k200d, Nikona D80, Canona 450d. Czytałem na forach wiele różnych opinii na temat tych aparatów i przyznam że mam niezły zamęt w głowie. Wszystkie te maszyny wydają się tak samo dobre. Dostępne są obiektywy dla każdej marki z których będe korzystał. Najbardziej solidne wydają mi się P i N. Tematy które mnie interesują to ludzie , widoczki i jakieś makro. Który aparat wybrać? " (koniec cytatu) . No i tutaj, fajny Pan z magazynu "Foto" poleca .... Nikona d90. Twierdzi iż jest tylko o 1 k droższy od wyżej wymienionych ale za to o ile lepszy ! Może się nie znam ale 1 k to bardzo dużo kasy (szczególnie w dzisiejszych czasach). Często czyta się na forach posty ludzi którzy mają na oku właśnie tę "trójce" i jak każda złotówka jest dla Nich ważna. Poza tym, do tych puszek można za ten tysiąc z lekkim hakiem dokupić właśnie tamrona 28-75 czy 17-50 jako doskonały zamiennik kita. No i czy d90 to nie jest aparat z "wyższej półki"?
Było też kolejne pytanie od użytkownika Pentaxa k200d. Pisał on iż w jego aparacie coś "grucha" i czy to jest normalne. Pan Jerzy Lech poradził... oddać aparat do serwisu bo to nie jest normalna sprawa. Poprawcie mnie, czy to przypadkiem nie stabilizacja "grucha" w Pentaxach ? :D Może się mylę ? Może ja jakiś przewrażliwiony jestem i źle odbieram bodźce? Poproszę o wasze opinie na ten temat.

Reasumując, po przeczytaniu tej gazety mam wrażenie iż czytam jakąś gazetkę reklamową Nikona. Jakoś nie mam zamiaru już jej więcej zakupić. I teraz mam drugie pytanie do szanownych forumowiczów:

Czy możecie polecić dobre (niekoniecznie tylko polskie wydania) magazynów o tematyce foto? Chciałbym zasiąść po pracy w wygodnym fotelu i zatopić się w lekturze dobrej gazety o ww. tematyce. Z góry bardzo dziękuję.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Jak się obraca Pentaksa, to zawsze coś jakby głucho przeskakiwało. :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Wyluzuj. Obaj czytelnicy którzy dostali tak fachowe porady popukają się w głowę (kupujący wcześniej, ten od gruchania później, bo dopiero po powrocie aparatu z serwisu) i lachę położą na rady pana Lacha. Zdrówko :-B

Ps. Poza tym nie od dziś wiadomo że Nikon D40ex jest the best, a ta 90siątka to jej dalszy krewniak więc...
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Polecam forum pentax.org.pl, całkiem niezłe jest :)
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Mi się tam d90 nie podoba, wolę d80 ... Ten nagrywanie filmów i cały szum wokół tego bardzo mi się nie podoba i w mojej opinii to taki drogi kompakt.
Aczkolwiek zapewne właściwości tego aparatu są bardzo dobre wolałbym gdyby nie miał tego nagrywania. Ludzie będą mówić " ooo to ten świetny aparat co filmy nagrywa" zamiast " ooo to ten świetny aparat co genialne zdjęcia robi ".
Wiem wiem zdjęcia robi fotograf nie aparat ... . ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
TomaSzSz, dobre garnki to podstawa ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A co dopiero kilka dni temu, w którymś wątku, o portretówkach bodajże, ktoś powoływał sie na opinie p. Lecha z FOTO sprzed kilku lat, jako wybitnego eksperta. :evilsmile:
Nie chce mi sie szukać, ale cos takiego na pewno niedawno było. :mrgreen: Teraz mamy potwierdzenie wybitnej wiedzy fachowej Pana Jerzego Lecha. :-P
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Dada napisał/a:
ktoś powoływał sie na opinie p. Lecha


Pan Lechu to nic. Ja mam nowego ulubieńca na optycznych. Nejaki TOMKAZ. Polecam poczytać tryskające wiedzą porady, tezy i konkluzje :mrgreen:

"tomkaz | 2009-03-10 20:06:40
zatem dlaczego ciężko opłacani zawodowi reporterzy, fotograficy ślubno-komunijni, fotografowie przyrody używają na przekór wszystkim opiniom, kosztom jakości Olka i Pentaxa systemów C i N ???"

"tomkaz | 2009-03-11 10:19:50
a mnie nie dziwi, że od dawna "w rękach reporterów i zawodowych fotografów zakrólowały Nikony i Canony" - z tych zestawów aparat+obiektyw wychodzą najlepsze zdjęcia. i czy to się komuś podoba, czy nie to taka jest brutalna (dla O, P, S i S) rzeczywistość"
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Enzo napisał/a:
Ps. Poza tym nie od dziś wiadomo że Nikon D40ex jest the best, a ta 90siątka to jej dalszy krewniak więc...


Hmmm... to będzie tak

90/40=2,25

czyli...

Nikon D90 jest ponad dwa razy lepszy od D40
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
tapirek napisał/a:
Nikon D90 jest ponad dwa razy lepszy od D40


Sekciarz :evil: D40 RULZ :evilsmile:
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
ja sie przylacze do pytania mas7odon, jaki magazyn foto polecacie?
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Poszukałem trochę i znalazłem to:

- Digital Foto Video ( kontynuacja chip foto video digital. Czytam, parę ciekawych porad na numer się znajdzie ale testy nie uważam za wiarygodne )
- Lustrzanka ( chyba najbardziej lubię czytać właśnie ten magazyn. Bez nadęcia i wprzystępny sposób przedstawiona problematyka foto )
- Foto ( po numerze 3/09 straciłem zapał na dalsze kupowanie )
- Fotografia Cyfrowa ( czytałem pobieżnie w Empiku ale jakoś bez rewelacji )
- Biuletyn Fotograficzny Świata Obrazu
- Pozytyw (nie ukazuje się)
- Kwartalnik Fotografia
- Fotografia i Aparaty Cyfrowe
- Camera Obscura ( podobno najlepszy miesięcznik o foto w Europie )
- Foto Akt (nie ukazuje się a szkoda. Mam 1 numer i był bardzo dobry )
- Twój Magazyn Fotograficzny (nie ukazuje się, kontynuacją jest Lustrzanka)
- Foto Kurier

Czy ktoś może miał z innymi magazynami do czynienia ? Może by zrobić taką małą bazę ? :mrgreen:
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
jeszcze bym dorzucił tytuły poświęcone sztuce w ogóle, z dużą zawartością zagadnień dotyczących fotografii: Arteon, Format, Exit, Obieg, Gazeta Malarzy i Poetów i oczywiście najlepsze portale: pentax.org.pl oraz fototapeta.art.pl
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Tylko nie pomylcie tego tomkaza z opacznych ze mną :-| Bo się zirytuję.

Z gazet foto to polecam "B&W photo magazine" Link do strony Wuwu tutaj . Do kupienia w Empikach

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach