Ostach  Dołączył: 21 Lip 2008
Siec bezprzewodowa w domu..
Kurcze,
Zalozylem sobie router w domu.. Ten post pisze z lapciaka, co jest dowodem ze wszystko zrobilem jak trzeba. Problem pojawia sie gdy staram sie polaczyc desktopa. Kupilem do niego karte Wi-Fi (wykosztowalem sie, wiec to nie jakis szmelc), ta po zainstalowaniu oszalala..
Raz siec widzi, raz nie. Kiedy widzi to ma 46% zasiegu- komp jest daleko od routera, ale chyba tyle powinno wystarczyc.
Kiedy juz siec zobaczy, staram sie zalogowac, podaje haslo (uprzedzajac: tak, na pewno jest dobre) i d..pa. Siec znika. Jesli nie znika, informuje mnie ze nie mozna sie polaczyc.
Ustawienia IP sa takie aby pobieralo sie automatycznie- jak w laptopie.
Stacjonarka ma XP z SP3- bo slyszalem ze bez trzeciego service pack'a nie obsluguje zabezpieczen WPA2, lub czegos co brzmi podobnie ;)

aaa, karta dziala na 100%, do innych sieci (specjalnie wiozlem komputer) podlacza sie bez problemu

Jakies pomysly?
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Sprawdź w routerze z jakiego zakresu przydziela IP - czy jest to jeden numer, dwa ... sto. Być może jest jeden numer IP i tylko laptok działa.
Do sieci podłączasz się przez oprogramowanie win, czy dołączone do karty wifi? U mnie były problemy z win i konfigurowałem przez oprogramowanie tplink.
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Pogoogluj i dowiedz się, czy nie ma jakiegoś problemu w związku z tym, że masz SP3 w Windowsie. O ile dobrze pamiętam, to niektóre modele routerów wymagają aktualizacji swojego softu w celu usunięcia problemu.
 
Ostach  Dołączył: 21 Lip 2008
laptok ma IP z koncowka 100- jesli o to PiotruśP pytasz..
Router jest z pewnoscia na kilka komputerow- jakis taki lepsiejszy kupowalem (ponoc)
Karta to Dlink- pojawia sie jej ikona na pasku (tak chyba powinno byc) ale zaznaczylem aby uzyc winows do polaczenia sie z siecia.
Chcialem tez samemu wpisac IP bramy itp. ale nie mam pojecia skad wziac ares serwera DNS... Wiec nic mi to nie dalo.

Koteki- sprawdze. Choc slyszalem od kumpla co sieci WiFi zaklada (niestety obecnie niedostepny na miejscu) ze problem by stwarzal brak SP3

Spokoju mi nie daje to ze ta siec pojawia sie i znika- jak w piosence..
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
Ostach napisał/a:
Kupilem do niego karte Wi-Fi (wykosztowalem sie, wiec to nie jakis szmelc),

Ostach napisał/a:
Karta to Dlink

te dwa stwierdzenia sa sprzeczne troche imho, pisze jak user ktory przerabial zjawisko koniecznosci resetowania routerow z logiem tej firmy oraz krnabrnosc jej dziel typu wifi dongle pod xp :)
Ostach napisał/a:
Chcialem tez samemu wpisac IP bramy itp. ale nie mam pojecia skad wziac ares serwera DNS... Wiec nic mi to nie dalo.

- sprawdz jak bedzie chodzic bez szyfrowania,
- dns mozesz okreslic wpisujac w kompa na ktorym wszystko smiga (lapek) wpisujac w okienko dosowe (start>uruchom>cmd i enter) ipconfig/all
Ostach napisał/a:
aaa, karta dziala na 100%, do innych sieci (specjalnie wiozlem komputer) podlacza sie bez problemu

tym bardziej w takim razie najpierw bym sprawdzil czy bedzie chodzic bez szyfrowania w Twojej sieci,
- mozesz tez sprobowac przepisac recznie w ustawienia wszystko z tego co odczytasz w lapku (wspomniany ipconfig) na ten niespokojny sprzet i zobaczyc czy bedziesz mial polaczenie.
pozdrawiam
kp
 

chrzaszcz  Dołączył: 16 Sty 2008
Ostach napisał/a:
skad wziac ares serwera DNS...


odpal tryb "wiersz polecenia" wpisz komendę ipconfig/all

dostaniesz wszystkie dane (jeżeli połączenie sieciowe działa)

wpisz to wszystko 'na sztywno" do drugiego komputera, zmieniając adres IP o jedną cyfrę na końcu wyżej (xxx.xxx.xxx.101)
 

oc  Dołączył: 29 Kwi 2008
Ostach, z http://www.netstumbler.com/ ściągnij stumblera, zainstaluj na komputerze i według wskazań kręć anteną tak długo aż znajdziesz największą siłę sygnału w NetworkStumblerze. O wskaźniku z windowsa zapomnij. To tak na dobry początek.
 

piko  Dołączył: 09 Sty 2008
1) Ustaw na karcie w PC adres stały we własnej podsieci, a nie DHCP
2) jeśli karta ma własne sterowniki i program do zarządzania, jak. np Ralink,
skorzystaj z iego, a nie domyślnie interfejsu windowsowego do tworzenia połączeń WiFi
i zarządzania nimi
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
Zadam pytanie z tych takich podstawowych, bo różnie w życiu bywa:
-ruter na kilka kompów znaczy:
a) ma dwie antenki???
b) antenka i kilka gniazd RJ45???
Najlepiej, żebyś podał konkretny model ruterka i sieciówki w kompie.
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
Ewentualnie spróbuj zmienić kanał w routerze - może w pobliżu jest inny router na podobnym paśmie i to może powodować problemy.
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
Koteki napisał/a:
Pogoogluj i dowiedz się, czy nie ma jakiegoś problemu w związku z tym, że masz SP3 w Windowsie.


ja mam router d-link do niego podlaczony stacjonarny i laptok, obydwa xp sp3. stacjonarny jednak podlaczony kablem, ale sprawdzalem juz laczac sie z routerem: psp, i trzema innymi laptopami oraz dwona telefonami i nie bylo problemu. Ustawienie na routerze podstawowe plus dodalem zabezpieczenia wpa oraz filtrowanie adresow mac, a jakie Ty masz ustawionie zabiezpieczenia? bo mi cos pamietam chyba z WPA2 swirowalo ale teraz reki sobie uciac nie dam.
i dodam ze w 3 pokojowym mieszkaniu wszedzie zasieg mam maksymalny, czasami w jakims kacie spadnie jedna kreska.
 
Ostach  Dołączył: 21 Lip 2008
Sorki ze dopiero teraz wszystkim odpisuje!
Dzieki za rady.. Problemem okazaly sie mimo wszystko zabezpieczenia. Musialem przestawic je na nizszy poziom (starszy typ?)
Nameczylem sie tylko bo akurat Vista z ktorej ja korzystam laczyla sie bez problemu, ale niestety oprogramowanie sluzace do zmiany zabezpieczen na routerze nie dogadywalo sie z nia najlepiej.. A komputer ktory mial XP i na ktorym program dzialal bez problemow, to akurat ten co sie z siecia laczyc nie chcial.. :) Kwadratura kola..
Przy okazji podbijam temat, moze ktos bedzie mial podobny problem, to znajdzie rozwiazanie :)

Aby uczynic zadosc odpowiem tez na pytania:
Router to Linksys by Cisco wag54g2
Antenki nie ma wcale, ale za to od tylca o ile pamietam piec slotow na kable..
Ostatecznie tez nie trzeba bylo wpisywac IP na sztywno
Jak pisalem, laikiem jestem w tych sprawach, wiec latwo zmylilo mnie znikanie i pojawianie sie sieci. Fakt ze objaw dziwny- dotad myslelm ze w kompie albo cos dziala, albo nie, nie ma tak ze troche tak, ale bardziej nie ;)
Pozdro i dzieki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach