Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Michał, w innym wątku podałem ile i gdzie.
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Cytat
Kampania obejmie najpoczytniejsze pisma fotograficzne (Chip (...))

Zdaje się, że o 'poczytności' Chipa w sprawach fotografii był już wątek, prawda? :lol:
 

olen  Dołączył: 08 Gru 2006
dream napisał/a:
a ja walcze o kupienie k-10 przez MAKRO na raty.
Już raz mi się udało kupić projektor PANASONICA EA 900 za dobre pieniądze i na raty ....... :lol:

nie kupisz w makro k10 jestem tego pewien.

[ Dodano: 2006-12-09, 09:00 ]
sołtys napisał/a:
komar napisał/a:
Ja natomiast chetniej od reklamy zobaczyłbym w sklepie ..... K10D :-o

no to do MM biegiem marsz ;-) - nasi wysłannicy donieśli, że w krakowskim MM było niewielkie zgrupowanie K10D, aczkolwiek istnieje możliwość, że jednostki zostały już rozproszone :roll:


pisałem jużw innym poscie o dostępności K10D od 15.12.2006 będzie 25 szt w Jankach koło Warszawy w Saturnie. jest jeszcze chyba 3 szt w Media Markt Lublin. Cena za K10D+ 18/55mm 4399zł
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
olen napisał/a:

pisałem jużw innym poscie o dostępności K10D od 15.12.2006 będzie 25 szt w Jankach koło Warszawy w Saturnie. jest jeszcze chyba 3 szt w Media Markt Lublin. Cena za K10D+ 18/55mm 4399zł


O kurczak - w Jankach ? :shock: :shock: No to mam na piechotkę :mrgreen: :mrgreen: Sprawdzę około 15 i powiem, czy są :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zbigniew napisał/a:
Sprawdzę około 15 i powiem, czy są :mrgreen:
Ale to dopiero 15.12 :-P

[ Dodano: 09-12-06, 10:40 ]
Chyba, że chodziło ci o datę :mrgreen:
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
No tak. Chodziło mi o piętnastego, nie o piętnastą ;-) A właściwie chodzi o dziesięć, np. K10, ale chyba jeszcze nie za tą cenę. Jedyna opcja to brać na firmę, gdyż po odliczeniu VATu wychodzi około 3400 z groszem, co jest już bardziej akceptowalne.
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
olen napisał/a:

pisałem jużw innym poscie o dostępności K10D od 15.12.2006 będzie 25 szt w Jankach koło Warszawy w Saturnie. jest jeszcze chyba 3 szt w Media Markt Lublin. Cena za K10D+ 18/55mm 4399zł


ale serio to ma być cena początkowa K10D? czy to tylko cena taka jak D80 na poczatku wyznaczona przez Nikona czyli 5000zł a nikt jej oprócz chyba Euro RTV AGD nie uwzględniał a smiało złodziejstwem nazwać można było?? (a mam nadzieje że teraz tego słowa używać nie trzeba będzie w stosunku do np Apollo)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
cadman napisał/a:
Wychowałem się w czasach, kiedy to pani w sklepie nie przerywała sobie "manicure" czy też spożywania obiadu z "trojaków" z powodu jakiegoś "zwiedzającego" sklep klienta.
...Stój Kliencie Lub Ewentualnie Poproś...
emigrant napisał/a:
Niestety teraz wszyscy chcą pomagać w czymś...,
Niestety to ja powiązałbym raczej z faktem, że nie bardzą są kompetentni do udzielania tej pomocy, sama chęć pomocy jest zjawiskiem pozytywnym, tylko musi coś z niej wynikać (a nie doradztwo typu-ten ładniejszy-ma czarną obudowę i interpolację do 8MPix -brrr)
Matewka napisał/a:
Zdaje się, że o 'poczytności' Chipa w sprawach fotografii był już wątek, prawda?
Był i chyba szkoda gadać...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
ma1y, mocnych słów używasz. Za taką cenę nikt nie musi kupować.
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
ma1y, mocnych słów używasz. Za taką cenę nikt nie musi kupować.
dokladnie, tu się z Tobą zgodze, co nie znaczy że nie mam prawa podsumować, ale w dupe Appolo wchodzic nie musze, chyba juz sie spora część ludu przyzyczaiła do ich podjeścia ;-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
tref napisał/a:
sama chęć pomocy jest zjawiskiem pozytywnym


Jeśli ktoś woła "Pomocy!" To Tak.

W omawianym przypadku jest to robienie z każdego niedołęgi.

Nawet osoba na wózku może nie życzyć sobie jakiejkolwiek pomocy, bo chce sobie sama radzić.
 

Maciek K1000  Dołączył: 22 Cze 2006
Z tą pomocą to chyba nie ma się co kłócić. To teoretyczne akademickie rozważania :-D

Natomiast kompetencja sprzedawców w sklepach foto to faktycznie problem.

Ostatnio byłem, wstydliwie się rozgląda, w sklepie Canona w Krakowie na Sławkowskiej. Oglądałem sobie d40, gdy podeszła do mnie skądinąd miła Pani i zapytała, czy może mi pomóc. :-D Oczywiście odparłem że tak i że chętnie bym dowiedział się, jakie są różnice pomiędzy modelami d40 a d50 Nikona, bo cena była niemal taka sama. Pani na to że d40 jest nowym udoskonalonym aparatem. To ja na to: a co zostało udoskonalone? Odpowiedź Pani: No wie Pan, wiele rzeczy zostało udoskonalone, firma przez rok nabrała doświadczenia. Pani nie miała łatwo bo zapytałem ją namolnie a co konkretnie? Na co ona odpowiedziała że w sumie to nie wie bo d 40 to nowy model.

Nie oddałem tej rozmowy słowo w słowo, ale sens i temat poszczególnych zdań pozostał taki sam.

Rozmawiając z miłą panią, jednocześnie byłem świadkiem innej rozmowy, prowadzonej przez drugiego sprzedawcę z klientem. Klient wyraźnie był „znawcą” aparatów, a sprzedawca wykorzystywał to bezczelnie, podsycając tylko stereotypy którymi posługiwał się klient. Generalnie rozmowa sprowadzała się, do wielkości matryc poszczególnych aparatów a co jakiś czas, sprzedawca autorytatywnie wypowiadał się co do jakości zdjęć z różnych modeli, nie popierając tego oczywiście żadnymi dowodami, danymi czy wyjaśnieniami powodaów takiej opinii.

Cóż. Możliwe że po prostu wyolbrzymiam i marudzę. Ale jeśli tak jest w każdej dziedzinie życia, to ja chyba zacznę przed kupnem zapałek czytać jakieś opracowania o przemyśle siarkowym. :-D

Pozdrawiam i życzę innych wrażeń :-)
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
A propo kompetencji sprzedawcow...
Jakis czas temu poszedlem sobie do Fotojokera pomacac Nikona D50 i D70s...
Pierwsza sprawa - poprosiłem sprzedawce by mi wyciagnal z gabloty d50 i d70s, na co sprzedawca zrobił wielkie oczy i powiedział : "A przez szybe nie widac?" :shock:
Na co ja z momentalnie podniesionym cisnieniej stanowczo rzekłem: "Zarty Pan sobie robi?"...
Sprzedawca zjarał buraka i przeprosił..
Podał mi d50, pozniej d70s... Wczesniej sporo czytalem o tych modelach i znalem roznice,ale dla przypału zapytalem sprzedawce jakimi funkcjami rozni sie d50 od d70s.... Na co sprzedawca odrzekł "Wie Pan... d70s jest dla bardziej zaawansowanego uzytkownika...".
I nic wiecej nie dodał :mrgreen: Nie chcialo mu sie nawet zerknac w specyfikacje czy chwile pobawic sie oba modelami by znac roznice i umiec je kleintom powiedziec.... Tragedia...
Mialem nawet zamiar zadzwonic po tym do centrali "Fotojokera" i powiedziec im jak zachowuja sie sprzedawcy w ich salonach i jaką mają (a raczej nie maja) wiedze o sprzecie... Ale odpuscilem....
Normalnie żenada...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
W sklepie Canona mieli Nikony? Jestem pod wrażeniem rozwijającej się współpracy czołowych producentów...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
W sklepie Canona mieli Nikony?
W takim małym sklepiku Canona w Galerii Mokotów, to mieli zawczasu nawet Minoltę 5D. To było za czasów szału na lustrzankę z SR-em, Minolty były pierwsze. Czego nie robi się dla kasy :mrgreen: . Ale tam, to nawet nie chcieli wyjąć z gabloty żadnej lustrzanki. "Za drogi sprzęt", tak się tłumaczyli :lol:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Ale tam, to nawet nie chcieli wyjąć z gabloty żadnej lustrzanki. "Za drogi sprzęt", tak się tłumaczyli
to trafiles na gorsza zmiane.....ja w lapki dostalem ta minolte 7D(chyba????) wtedy o piatce nie bylo jeszcze mowy...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
to trafiles na gorsza zmiane
Pewnie tak. Może dlatego, że nie byłem ogolony :mrgreen: .
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Maciek K1000 napisał/a:
Oczywiście odparłem że tak i że chętnie bym dowiedział się, jakie są różnice pomiędzy modelami d40 a d50 Nikona, bo cena była niemal taka sama. Pani na to że d40 jest nowym udoskonalonym aparatem.

Byłem kiedyś świadkiem podobnej rozmowy w labie (mają tam na półce trochę sprzętu). To był jeszcze w czasach przedcyfrowych, na półce leżały Canony EOS 300 i 3000. Kient spytał się skądinąd miłej pani, który z nich jest lepszy i bardziej zaawansowany. Odparła, że EOS 3000, argumentując, że jest nowszy. Klient oczywiście uwierzył, bo skąd miał wiedzieć, że to po prostu starszy od "trzysetki" EOS 500, tylko pod inna nazwą.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
pxm napisał/a:
"A przez szybe nie widac?" :shock:
buahahaha, normalnie nagrać i do MdMu wyslać :mrgreen: fajną minkę mieć musiałeś ;-)
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Marooned napisał/a:
pxm napisał/a:
"A przez szybe nie widac?" :shock:
buahahaha, normalnie nagrać i do MdMu wyslać :mrgreen: fajną minkę mieć musiałeś ;-)


hehe... Minkę fajną to mial ten koleś po chwili jak mimiką twarzy i wymownym textem dałem mu do zrozumienia, ze "źle" odpowiedział :mrgreen: Okazał skruche i wygladał tak - :oops: Ktos sie pomylił zatrudniajac tego typa w sklepie fotograficznym.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach