pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
Corel czy photoshop
Witam
Planuje zakupić jakiś program do obróbki zdjeć.
Njalepszym rozwiazaniem to photoshop CS3 lub CS4 ale tych 3000 nie mam.

A jak wypada photoshopelements z porównaniem z innymi programami np.Corelem?
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Tak z ciekawości ... GIMP już testowałeś ?

ps. GIMP ma lepsze filtry skalujące (możliwość wyboru lanczos) i dokładniej kreśli gradnient niż Photoshop
 
Setmag  Dołączył: 19 Kwi 2009
Używam pakietu Corela X3 i powiem szczerze ,że w PHOTO-PAINT X3 obrabianie fotografii jest bardzo dla mnie uciążliwe w przeciwieństwie do wektorów oraz grafik gdzie świetnie mi się na nim pracuje.

Kiedyś również bawiłem się wyłącznie GIMPEM i do tej pory sporadycznie go używam.
Posiada oczywiście ogromną zaletę - jest darmowy!

Posiadam również Photoshopa Elements 7 zakupionego z tabletem WACOMA i tutaj muszę przyznać ,że pracuje mi się na nim bardzo przyjemnie i sprawnie, do amatorskiej obróbki fotografii oraz prostych grafik jest wprost idealny mimo ,iż zainstalowałem z ciekawości CS4 nie widzę sensu aby używać go do tych celów. Tym bardziej że jest 10 krotnie tańszy od starszego brata.
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Ja używam corel paint shop pro X12. Do większości moich zastosowań wystarcza. W przedsprzedaży można już zamówić wersję X13 - ma kilka ciekawych narzędzi - np dokładne wycinanie obiektów. Bardzo fajnie to widać na stronie corela. W kilka sekund wycinasz żyrafę łącznie z małymi włoskami na pysku objeżdżając kursorem jej postać. Własnie zamówiłem wersję 13. 8-)
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
Kiedyś miałem dwie wersje na studiach i Corela 10 i photoshopa 7
Codo obróbki zdjęc jak na jednym sie umiało to na drugim również da radę. Teraz właśnei chce jakiś dobry niedrogi program. Gimpa używam i jest swietny, ale troche wolny. Bardziej mi chodzi o program w którym na raz mozna kilka zdjec obrabiac.
Mam demówke Photoshop elements i nawet jest ciekawa. ALe czytajac o niej recenzje to juz człowiek głupieje.
O corelu ciężko cokolwiek znaleść. Wszędzie wokól tylko PS.

Dlatego powstał ten dylemat - potrzebuje szybkiego i prostego programu - do powazniejszych rzeczy to raczej GIMP
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Mam CS4 i Windowsa 7 . Obróbka Rawów z nowoczesnych puszek takich jak D300s jest obłędna . Brak mi filtra wydziel który miałem w CS2 . Nie ma odpowiedzi który lepszy . Zawsze będzie za i przeciw . Photoshop jest potężniejszy posiada więcej mozliwości jednak na podręczniki do niego wydałem ok 3000zł . Corel nie wymaga takich wydatków , ma swoich gorących zwolenników . Kiedyś miałem na jednym kompie wgranego Corela i Photoshop CS , nie wiem dlaczego ale razem nie chciały dobrze funkcjonować na jednym komputerze . Zdecydowałem się na Photoshopa
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Używałem dość długo Gimpa i bardzo mi ten program leżał ale odkąd mam PhotoShop Elements 5 (dodatek do skanera) praktycznie nie używam niczego innego :mrgreen: . Nie potrzebuję w zasadzie korzystać z warstw (choć PSE daje taką możliwość dla plików 8-bitowych), a zauważyłem dużą różnicę na korzyść PSE w obróbce skanów w 16bitach - z którymi Gimp nie współpracował do czasu jak przestałem go używać (może to się już w tej kwestii zmieniło?).

 
erpe  Dołączył: 06 Maj 2007
pawel1967 napisał/a:
Brak mi filtra wydziel który miałem w CS2

W wersji CS4 narzędzie Extract (Wydziel) jest do ściągnięcia opcjonalnie ze strony Adobe.
Plik ten powinien znajdować się również na płycie instalacyjnej.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
piotrecius, latasz na tym ps'ie dołączonym do 8800F? Próbowałem go ogarnąć, ale nie chciał się ze mną dogadać ;-) Muszę zrobić drugie podejście, bo ma chyba wszystko czego potrzebuję do życia.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
matth napisał/a:
ma chyba wszystko czego potrzebuję do życia.

Jedyną wtyczkę jaką do niego doinstalowałem to "smart curves" i program mi wystarcza do wszystkiego :-) dlatego polecam się z nim zapoznać. Po opanowaniu skrótów klawiszowych bardzo ułatwia pracę (z tego co zaobserwowałem w pracy to prawie identyczne skróty ma pełny PhotoShop). Pamięta ostatnie ustawienia danej funkcji. Na przykładzie poziomów: mając otwarte kilka skanów można przechodząc z jednego na drugi aplikować im te poziomy "ctrl+alt+l". Normalnie okienko z poziomami wywołuje się "ctrl+l", a "alt" dodatkowo ustawia suwaczki w ostatnio wskazanych miejscach. Z innymi funkcjami jest podobnie. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to funkcja kadrowania - w Gimpie albo choćby Zoner Photo Studio 8 to chyba jednak było lepiej zrobione.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
piotrecius, dzięki :-) Szykuje mi się reinstalka systemu więc przy okazji wrzucę go i dam drugą szansę :-)
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
ja używam x2 jakoś mi starcza, ale ja nie specjalnie lubię przesiadywać i bawić się krzywymi

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach