Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
CD
Sylwiusz,
Robiles juz jakies powiekszenia z DL?Mam pytanie czy z np DA 40mm spokojnie zrobisz krajobraz na A4 czy jednak jzu widac interpolacje?Zastanawiam sie czy jednak 6mln do takich zdjec sie nadaje czy nie. Jak wiesz foce slajdy, glownie Fuji Velvie i Provie stalkami i chyba za rok jednak kupie Nikon Coolscana V bo wiele waliz wart jest skanow a chyba samemu lepiej niz dawac gdzie slajdy. Jasne ze trzeba troche dodac pixeli w PS zeby miec A4 czy jednak to bedzie degradacja obrazu?Chodzi mi o najbardziej wymagajacy temat czyli widoczek itd. Masz porownania z np zdjeciem po skanowaniu an A4?
Pozdrawiam
Alek

[ Dodano: 2006-05-05, 15:41 ]
Michu napisał/a:
To, co mnie najbardziej interesuje w Samsungach, to AF. Ciekawe, czy jest tak samo drętwy jak w DS/DL, czy jednak w te puszki włożony został jakiś efekt kooperacji.


hej
niektorzy uwazaja ze jest za to dokladny dosc tzn sa rozne zdania...Canony tez mialy problemy z dokladnoscia AF
I odwieczne pytanie, wiem ze zajmujesz sie drukiem itd, czy 6mln z RAW to dosc do widoku na A4 ze stalych szkiel?do jakiej wartosci w PS procentowo interpolacja w zasadzie nie ma znaczenia?
Alek
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Re: CD
Alek napisał/a:
Sylwiusz,
Robiles juz jakies powiekszenia z DL?Mam pytanie czy z np DA 40mm spokojnie zrobisz krajobraz na A4 czy jednak jzu widac interpolacje?Zastanawiam się czy jednak 6mln do takich zdjec się nadaje czy nie. (...)
Alek


Wcinam się bo nie do mnie było pytanie, ale spieszę donieść że spokojnie robisz A4 i interpolacji nie widać. Kiedyś na liście mailowej ktoś pisał że wystawowe 50x70 z odległości oglądania ;-) były bardzo dobre.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: CD
Alek napisał/a:
Sylwiusz,
Robiles juz jakies powiekszenia z DL?Mam pytanie czy z np DA 40mm spokojnie zrobisz krajobraz na A4 czy jednak jzu widac interpolacje?Zastanawiam się czy jednak 6mln do takich zdjec się nadaje czy nie. Jak wiesz foce slajdy, glownie Fuji Velvie i Provie stalkami i chyba za rok jednak kupie Nikon Coolscana V bo wiele waliz wart jest skanow a chyba samemu lepiej niz dawac gdzie slajdy. Jasne ze trzeba troche dodac pixeli w PS zeby miec A4 czy jednak to bedzie degradacja obrazu?Chodzi mi o najbardziej wymagajacy temat czyli widoczek itd. Masz porownania z np zdjeciem po skanowaniu an A4?

Na A4 zdjecie z 6 MPix to bedzie brzytwa, nie zobaczysz zadnej degradacji, zreszta da sie bez interpolacji zjechac do 240 dpi - minimum ile przyjmuje typowy lab czy dobra drukarka atramentowa. Robilem i A3 bezproblemowo, choc wowczas ostrosc nie jest az taka super jak na A4, za to nadal porownywalna z dobrym filmem maloobrazkowym. Rekordem byly zdjecia modelek, z ktorych robilismy w firmie kalendarz. Kazde mialo min. 80 cm wysokosci. I pewnie - z 20 cm widac bylo, ze nieco brakuje szczegolow, ale normalny odbior z 0.5 m i dalej byl jak najbardziej pozytywny, doskonala ostrosc. Tak czy inaczej nalezy pamietac, ze optymalne rezultaty przy tak duzych powiekszeniach uzyska sie z plikow RAW.

 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: CD
zorzyk napisał/a:
Alek napisał/a:
Sylwiusz,
Robiles juz jakies powiekszenia z DL?Mam pytanie czy z np DA 40mm spokojnie zrobisz krajobraz na A4 czy jednak jzu widac interpolacje?Zastanawiam się czy jednak 6mln do takich zdjec się nadaje czy nie. (...)
Alek


Wcinam się bo nie do mnie było pytanie, ale spieszę donieść że spokojnie robisz A4 i interpolacji nie widać. Kiedyś na liście mailowej ktoś pisał że wystawowe 50x70 z odległości oglądania ;-) były bardzo dobre.


hej dzieki!
chodzi mi o RAW i pozniej 16 bitowy plik i na koncu jpeg do labu.
tzn przydaloby sie 8mln zeby miec praktycznie 300dpi ale coz....inna sprawa ze czesc labow wymaga 400dpi i wtedy z 6mln w takiej rozdzielczosci jest tylko okolo 13x18
Alek

[ Dodano: 2006-05-05, 15:56 ]
sylwiusz napisał/a:
Alek napisał/a:
Sylwiusz,
Robiles juz jakies powiekszenia z DL?Mam pytanie czy z np DA 40mm spokojnie zrobisz krajobraz na A4 czy jednak jzu widac interpolacje?Zastanawiam się czy jednak 6mln do takich zdjec się nadaje czy nie. Jak wiesz foce slajdy, glownie Fuji Velvie i Provie stalkami i chyba za rok jednak kupie Nikon Coolscana V bo wiele waliz wart jest skanow a chyba samemu lepiej niz dawac gdzie slajdy. Jasne ze trzeba troche dodac pixeli w PS zeby miec A4 czy jednak to bedzie degradacja obrazu?Chodzi mi o najbardziej wymagajacy temat czyli widoczek itd. Masz porownania z np zdjeciem po skanowaniu an A4?

Na A4 zdjecie z 6 MPix to bedzie brzytwa, nie zobaczysz zadnej degradacji, zreszta da się bez interpolacji zjechac do 240 dpi - minimum ile przyjmuje typowy lab czy dobra drukarka atramentowa. Robilem i A3 bezproblemowo, choc wowczas ostrosc nie jest az taka super jak na A4, za to nadal porownywalna z dobrym filmem maloobrazkowym. Rekordem byly zdjecia modelek, z ktorych robilismy w firmie kalendarz. Kazde mialo min. 80 cm wysokosci. I pewnie - z 20 cm widac bylo, ze nieco brakuje szczegolow, ale normalny odbior z 0.5 m i dalej byl jak najbardziej pozytywny, doskonala ostrosc. Tak czy inaczej nalezy pamietac, ze optymalne rezultaty przy tak duzych powiekszeniach uzyska się z plikow RAW.


hej
hmm tzn zastanawiam sie czy czekac np z rok zanim kupie 10mln body aczklowiek cena mzoe byc dalej wyzsza, nawet zakladajac ze bedzie ubozsza wersja niz 3000zl w Polsce wiec troche sporo. faktem jest ze cyfrak nie ma zuarna i tez sie odbiera inaczej niz nawet skan slajdu stad mysle moze gdzies dorwac DS tanio o ile znajde, mam Metza 40Mz3i i nie ma kostki do PTTL, wiem ze w USA jest juz lampa 540 ale DS mierzy pewnie dobrze w TTL, niektorzy uwazaja ze te przedblyski powoduja mriuzenie, zreszta widze to po Canonie z E TTL wiec zwykly TTL wystarczy a jest korekcja i wizjer wiekszy glownie bede strzelaml manualami ale chyba niuedlugo bede miec kilka AF i ewentualnie rozwazam DA21mm jako szeroki ciekaw jestem ceny..
Alek
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Re: CD
Robiłem w Kodaku oni wymagają 300dpi i ze szczegółami (w światłach) nie było problemów. Oczywiście choinka w cieniu i w oddaleniu daje igły raczej zamazane (ale pewnie wpływ matrycy albo obróbki zdjęcia jeszcze w aparacie).

Dam Ci starą radę :-) zrób takie zdjęcie na A4 a potem Piotrek Ci zaererwuje stronę na Portalu na Twoje zachwyty :lol: :lol: żeby i potomność wiedziała jakie sprzęta Pentax robił ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: CD
zorzyk napisał/a:
Robiłem w Kodaku oni wymagają 300dpi i ze szczegółami (w światłach) nie było problemów. Oczywiście choinka w cieniu i w oddaleniu daje igły raczej zamazane (ale pewnie wpływ matrycy albo obróbki zdjęcia jeszcze w aparacie).

Dokladnie, JPEGi prosto z cyfranek Pentaxa nie sa jakies nadzwyczajne. Dopiero z RAW mozna uzyskac rewelacyjne efekty.

Cytat
Dam Ci starą radę :-) zrób takie zdjęcie na A4 a potem Piotrek Ci zaererwuje stronę na Portalu na Twoje zachwyty :lol: :lol: żeby i potomność wiedziała jakie sprzęta Pentax robił ;-)

Tak, pierwsza odbitka z cyfranki 6MPix to pozytywne zaskoczenie 8-)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: CD
sylwiusz napisał/a:
zorzyk napisał/a:
Robiłem w Kodaku oni wymagają 300dpi i ze szczegółami (w światłach) nie było problemów. Oczywiście choinka w cieniu i w oddaleniu daje igły raczej zamazane (ale pewnie wpływ matrycy albo obróbki zdjęcia jeszcze w aparacie).

Dokladnie, JPEGi prosto z cyfranek Pentaxa nie sa jakies nadzwyczajne. Dopiero z RAW mozna uzyskac rewelacyjne efekty.

Cytat
Dam Ci starą radę :-) zrób takie zdjęcie na A4 a potem Piotrek Ci zaererwuje stronę na Portalu na Twoje zachwyty :lol: :lol: żeby i potomność wiedziała jakie sprzęta Pentax robił ;-)

Tak, pierwsza odbitka z cyfranki 6MPix to pozytywne zaskoczenie 8-)


Tak wiem wlasnie ze jpeg nie zachwycaja, zwlaszcza w Bright ale akurat i tak jak jest cos ciekawego to bym robil w RAW, wiekszy zakres tonalny, 16 bitow mozliwosc poprawek latwiejsza itd musze chyab do kolegi podejsc i sprobowac cos strzelic. A moze masz Sylwiusz jakies ujecie w RAW, ASA 200, natural z DA 40mm przy okolo 5.6 zeby podeslac, jakis widok ladny, czy architektura, duzo szczegolow itd. Nie ukrywam ze zalezaloby mi na takim zdjeciu, rozumie ze moge odbic...?najlepiej ze statywu
Alek
aleksanderkozak@yahoo.co.uk
PS jak mozesz (czy ewentualnie ktos z kolegow) to bylbym wdzieczny za taki RAW zmeisci na sie na 10 megowej skrzynce
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: CD
Alek napisał/a:
hej
hmm tzn zastanawiam się czy czekac np z rok zanim kupie 10mln body aczklowiek cena mzoe byc dalej wyzsza, nawet zakladajac ze bedzie ubozsza wersja niz 3000zl w Polsce wiec troche sporo. faktem jest ze cyfrak nie ma zuarna i tez się odbiera inaczej niz nawet skan slajdu stad mysle moze gdzies dorwac DS tanio o ile znajde, mam Metza 40Mz3i i nie ma kostki do PTTL, wiem ze w USA jest juz lampa 540 ale DS mierzy pewnie dobrze w TTL, niektorzy uwazaja ze te przedblyski powoduja mriuzenie, zreszta widze to po Canonie z E TTL wiec zwykly TTL wystarczy a jest korekcja i wizjer wiekszy glownie bede strzelaml manualami ale chyba niuedlugo bede miec kilka AF i ewentualnie rozwazam DA21mm jako szeroki ciekaw jestem ceny..
Alek

10 MPix przydaloby sie jesli chceilibysmy czasem zdjecie przykadrowac i zachowac przy tym dobra jakosc. DA21 podejrzewam, ze nie bedzie zbyt drogi, nowe Limitedy sa w nizszych cenach niz pelnoklatkowe (w sumie to logiczne)

[ Dodano: 2006-05-05, 16:34 ]
Alek napisał/a:
Tak wiem wlasnie ze jpeg nie zachwycaja, zwlaszcza w Bright ale akurat i tak jak jest cos ciekawego to bym robil w RAW, wiekszy zakres tonalny, 16 bitow mozliwosc poprawek latwiejsza itd musze chyab do kolegi podejsc i sprobowac cos strzelic. A moze masz Sylwiusz jakies ujecie w RAW, ASA 200, natural z DA 40mm przy okolo 5.6 zeby podeslac, jakis widok ladny, czy architektura, duzo szczegolow itd. Nie ukrywam ze zalezaloby mi na takim zdjeciu, rozumie ze moge odbic...?najlepiej ze statywu

Alek
aleksanderkozak@yahoo.co.uk
PS jak mozesz (czy ewentualnie ktos z kolegow) to bylbym wdzieczny za taki RAW zmeisci na się na 10 megowej skrzynce


Ze statywu to moze nie, ale robione w jasny dzien, wiec czasy migawki minimum 1/500s ;-) Moge cos Ci podeslac w .DNG - bedzie mialo okolo 5MB, najelepiej przypomnij sie jeszcze poznym wieczorem to poszukam takich fotek.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: CD
sylwiusz napisał/a:
Alek napisał/a:
hej
hmm tzn zastanawiam się czy czekac np z rok zanim kupie 10mln body aczklowiek cena mzoe byc dalej wyzsza, nawet zakladajac ze bedzie ubozsza wersja niz 3000zl w Polsce wiec troche sporo. faktem jest ze cyfrak nie ma zuarna i tez się odbiera inaczej niz nawet skan slajdu stad mysle moze gdzies dorwac DS tanio o ile znajde, mam Metza 40Mz3i i nie ma kostki do PTTL, wiem ze w USA jest juz lampa 540 ale DS mierzy pewnie dobrze w TTL, niektorzy uwazaja ze te przedblyski powoduja mriuzenie, zreszta widze to po Canonie z E TTL wiec zwykly TTL wystarczy a jest korekcja i wizjer wiekszy glownie bede strzelaml manualami ale chyba niuedlugo bede miec kilka AF i ewentualnie rozwazam DA21mm jako szeroki ciekaw jestem ceny..
Alek

10 MPix przydaloby się jesli chceilibysmy czasem zdjecie przykadrowac i zachowac przy tym dobra jakosc. DA21 podejrzewam, ze nie bedzie zbyt drogi, nowe Limitedy sa w nizszych cenach niz pelnoklatkowe (w sumie to logiczne)

[ Dodano: 2006-05-05, 16:34 ]
Alek napisał/a:
Tak wiem wlasnie ze jpeg nie zachwycaja, zwlaszcza w Bright ale akurat i tak jak jest cos ciekawego to bym robil w RAW, wiekszy zakres tonalny, 16 bitow mozliwosc poprawek latwiejsza itd musze chyab do kolegi podejsc i sprobowac cos strzelic. A moze masz Sylwiusz jakies ujecie w RAW, ASA 200, natural z DA 40mm przy okolo 5.6 zeby podeslac, jakis widok ladny, czy architektura, duzo szczegolow itd. Nie ukrywam ze zalezaloby mi na takim zdjeciu, rozumie ze moge odbic...?najlepiej ze statywu

Alek
aleksanderkozak@yahoo.co.uk
PS jak mozesz (czy ewentualnie ktos z kolegow) to bylbym wdzieczny za taki RAW zmeisci na się na 10 megowej skrzynce


Ze statywu to moze nie, ale robione w jasny dzien, wiec czasy migawki minimum 1/500s ;-) Moge cos Ci podeslac w .DNG - bedzie mialo okolo 5MB, najelepiej przypomnij się jeszcze poznym wieczorem to poszukam takich fotek.


Sylwiusz
Dzieki w zupelnosci wystarczy jak takie czasy
chodzi mi dokladnie o ASA 200, RAW z aparatu, ustawienia natural, sam w domu mam softa do obrobki RAW, Pentaxa lab, i z np DA 40mm czy cos z dobrej stalki?DNG?Tylko 5 mega?o ile pamietam RAW zajmuje w DS okolo 9 mega
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: CD
Alek napisał/a:
Sylwiusz
Dzieki w zupelnosci wystarczy jak takie czasy
chodzi mi dokladnie o ASA 200, RAW z aparatu, ustawienia natural, sam w domu mam softa do obrobki RAW, Pentaxa lab, i z np DA 40mm czy cos z dobrej stalki?DNG?Tylko 5 mega?o ile pamietam RAW zajmuje w DS okolo 9 mega

Hehe, bo ja wszystkie RAWy z cyfranki zamieniam na Adobe'owski DNG - zajmuje 1/2 tego co pliki z Pentaxa i zero utraty jakosci przy tym ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tez sobie zrobilem kilka DNG.....ale cosik mi "tu smierdzi" - 5mega bezstratnie....?
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: CD
sylwiusz napisał/a:
Alek napisał/a:
Sylwiusz
Dzieki w zupelnosci wystarczy jak takie czasy
chodzi mi dokladnie o ASA 200, RAW z aparatu, ustawienia natural, sam w domu mam softa do obrobki RAW, Pentaxa lab, i z np DA 40mm czy cos z dobrej stalki?DNG?Tylko 5 mega?o ile pamietam RAW zajmuje w DS okolo 9 mega

Hehe, bo ja wszystkie RAWy z cyfranki zamieniam na Adobe'owski DNG - zajmuje 1/2 tego co pliki z Pentaxa i zero utraty jakosci przy tym ;-)


hej
sorki zgubilem posta na chwile...:)
Ale jak masz RAW wyslij RAW

[ Dodano: 2006-05-05, 17:46 ]
Fafniak napisał/a:
Tez sobie zrobilem kilka DNG.....ale cosik mi "tu smierdzi" - 5mega bezstratnie....?


No wlasnie, nie ma nic za darmo...cos za cos
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Tez sobie zrobilem kilka DNG.....ale cosik mi "tu smierdzi" - 5mega bezstratnie....?

Dokladnie bezstratne kodowanie JPEG. Fragment zywcem ze specyfikacji DNG:
"Two Compression tag values are supported:
? Value = 1: Uncompressed data.
? Value = 7: JPEG compressed data, either baseline DCT JPEG, or lossless JPEG
compression.
If PhotometricInterpretation = 6 (YCbCr) and BitsPerSample = 8/8/8, or if
PhotometricInterpretation = 1 (BlackIsZero) and BitsPerSample = 8, then the JPEG variant
must be baseline DCT JPEG.
Otherwise, the JPEG variant must be lossless Huffman JPEG. For lossless JPEG, the internal
width/length/components in the JPEG stream are not required to match the strip or tile's
width/length/components. Only the total sample counts need to match. It is common for CFA
images to be encoded with a different width, length or component count to allow the JPEG
compression predictors to work across like colors."
Generalnie pewnie cos takiego jakbys zapisal JPEGa z jakoscia 12 w Photoshopie - nie do odroznienia od TIFFa.

[ Dodano: 2006-05-05, 18:31 ]
Alek napisał/a:
hej
sorki zgubilem posta na chwile...:)
Ale jak masz RAW wyslij RAW

Ale DNG to jest RAW - ustandaryzowany przez Adobe:
http://www.adobe.com/products/dng/
Cyfrowy modul do Leici R9 zapisuje w tym formacie, mam nadzieje, ze w przyszlosci cyfranki Pentaxa tez beda natywnie wykorzystywac DNG. I sa dobre znaki ku temu bo wiesc niesie, ze PPL w wersji 3 bedzie natywnie oslugiwac DNG jak rowniez robic konwersje PEF - DNG...
Tak czy inaczej PEFow juz nie mam, wywalam zaraz po konwersji na DNG - szkoda miejsca.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bla bla bla...technicznoinformatyczny belkot... sorki ale jestem zbyt tepy na takie cus...
Konwersja do DNG i wiernosc braw siada..... to sprawdzilem
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
bla bla bla...technicznoinformatyczny belkot... sorki ale jestem zbyt tepy na takie cus...
Konwersja do DNG i wiernosc braw siada..... to sprawdzilem

Wlasnie sprawdzilem w Adobe Camera RAW 3.3 i zero roznic na skalibrowanym Barco Calibrator, histogramy sa identyczne. Faktem jest, ze jedyny PEF jaki znalazlem w tej chwili w pracy nie ma akurat koloru czerwonego, ale biorac pod uwage ogolne problemy ze 100% wiernosci barw z PEFami w oprogramowaniu innym niz PPL to juz chyba nie ma znaczenia :lol:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Fafniak napisał/a:
bla bla bla...technicznoinformatyczny belkot... sorki ale jestem zbyt tepy na takie cus...
Konwersja do DNG i wiernosc braw siada..... to sprawdzilem

Wlasnie sprawdzilem w Adobe Camera RAW 3.3 i zero roznic na skalibrowanym Barco Calibrator, histogramy sa identyczne. Faktem jest, ze jedyny PEF jaki znalazlem w tej chwili w pracy nie ma akurat koloru czerwonego, ale biorac pod uwage ogolne problemy ze 100% wiernosci barw z PEFami w oprogramowaniu innym niz PPL to juz chyba nie ma znaczenia :lol:

Sylwiusz,
A w czym otworze DNG?w PS?Jakos nie mam tez przekonania do tego....jesli jest cos mniejsze musi mimo wszystko niesc mniej info, moze faktycznie ciezko zauwazyc na zdjeciu nie wiem ale jak nie ma pol info no to cos musi byc gorzej...:)
PS Pamietaj o jakism zdjeciu w RAW czy DNG ale o takich parametrach jak pisalem, ASA 200 RAW (DNG), natural i stalka. dzieki
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Alek napisał/a:
ale jak nie ma pol info no to cos musi byc gorzej...:)


Przesąd :)

A co z np. kompresją LZW w Tiffach?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sylwiusz - ale moze prownaj co daje soft pentaxa i ten sam obrazek po konwersji do DNG
Wyswietl obydwa obrazki i wtedy zobacz
Bo jezeli porownanie ma byc Camera raw (adobe) z konwertowanym plikiem DNG to jest to bezsensu (widomo ze bnteda tak samo wygladac :) ) - toz to ten sam producent
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Sylwiusz,
A w czym otworze DNG?w PS?

Jak masz PS w wersji CS lub CS2 to standardowo Camera Raw otwiera DNG jak kazdy inny format RAW, ewentualnie bedziesz musial w CS zrobic upgrade ACR do najnowszej wersji (do sciagniecia za darmo ze stron www.adobe.com)

Cytat
Jakos nie mam tez przekonania do tego....jesli jest cos mniejsze musi mimo wszystko niesc mniej info, moze faktycznie ciezko zauwazyc na zdjeciu nie wiem ale jak nie ma pol info no to cos musi byc gorzej...:)

Nie musi, od tego sa kompresje bezstratne (z ang. lossless).

Cytat
PS Pamietaj o jakism zdjeciu w RAW czy DNG ale o takich parametrach jak pisalem, ASA 200 RAW (DNG), natural i stalka. dzieki

OK, postaram sie pamietac jak wroce do domu :-)

[ Dodano: 2006-05-05, 19:35 ]
Fafniak napisał/a:
Sylwiusz - ale moze prownaj co daje soft pentaxa i ten sam obrazek po konwersji do DNG
Wyswietl obydwa obrazki i wtedy zobacz
Bo jezeli porownanie ma byc Camera raw (adobe) z konwertowanym plikiem DNG to jest to bezsensu (widomo ze bnteda tak samo wygladac :) ) - toz to ten sam producent

No tak, ale my tu gadamy czy cos sie traci w wyniku konwersji do DNG, wiec cos tu chyba przyklad dajesz od czapy? Temat problemow z odzworowaniem czerwonego w RAWach Pentaxa omawialismy w innym watku.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
No tak, ale my tu gadamy czy cos się traci w wyniku konwersji do DNG, wiec cos tu chyba przyklad dajesz od czapy?


Nie - jezeli wezmiesz pod uwage ze konwersja do DNG ma takze druga strone medalu...czyli to ze tracisz mozliwosc (prostego!) uzyskania prawidlowych barw....
Myslalem ze cytujac mnie i odpowidajac :
Alek napisał/a:
Fafniak napisał/a:
bla bla bla...technicznoinformatyczny belkot... sorki ale jestem zbyt tepy na takie cus...
Konwersja do DNG i wiernosc braw siada..... to sprawdzilem

Wlasnie sprawdzilem w Adobe Camera RAW 3.3 i zero roznic na skalibrowanym Barco Calibrator, histogramy sa identyczne. Faktem jest, ze jedyny PEF jaki znalazlem w tej chwili w pracy nie ma akurat koloru czerwonego, ale biorac pod uwage ogolne problemy ze 100% wiernosci barw z PEFami w oprogramowaniu innym niz PPL to juz chyba nie ma znaczenia


rozumiesz łoco mi sie rozchodzi.....
Czyli :
Rozumiem ze DNG moze miec kompresje bezstrratna.......
Niestety DNG nie jest narazie(?) obslugiwane przez soft pentaxa = tym samym duzo wiecej korekcji barwnej - wedlug mnie nie tylko jesli chodzi o czerwien....
jak znajde plik to wkleje zeby kazdy zobaczyl "problem " :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach