JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
nie wiem o czym tam dokładnie piszecie.... ale warto tez uwzględnić odległosc z jakiej sie to oglada... bo bilbordy nie maja wiekszej rozdzielczosci niz nasze monitory, a i tak dobrze wygladaja (z daleka) .. hehe
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
JN napisał/a:
nie wiem o czym tam dokładnie piszecie.... ale warto tez uwzględnić odległosc z jakiej się to oglada... bo bilbordy nie maja wiekszej rozdzielczosci niz nasze monitory, a i tak dobrze wygladaja (z daleka) .. hehe


ok ale nikt nie zachwyca sie ostroscia bilborda....:) tak z daleka ok ale kwestia tez w sumie co dla kogo juz jest b dobrze a dla innego srednio czy A3 z 40cm ma byc juz b dobry czy np z 60 i wiecej wciaz mi sie poodbaja zdjecia z 6x6 itd widac te roznica miedzy malym obrazkiem
Alek

[ Dodano: 2006-05-05, 20:17 ]
alkos napisał/a:
Alek napisał/a:
ale jak nie ma pol info no to cos musi byc gorzej...:)


Przesąd :)

A co z np. kompresją LZW w Tiffach?

Trudno to oceniac bo znow w labach tez psuja... a ogladanie na kompie przy max 96dpi tez zaden test

[ Dodano: 2006-05-05, 21:47 ]
OK, postaram się pamietac jak wroce do domu :-)

hej
jak masz oczywiscie czas to pamietaj prosze o te zdjecia czy zdjecie. na pewno nie masz nic w RAW?Ewentualnie jak sie bedziesz kiedys wybieral w plener to bys pamietal wlasnie o tym zdjeciu w RAW, ASA 200, natural, nie bright jak pewnie wiesz pogarsza i np DA 40 czy makro czy jakas stalka ale najlepiej widoczek czy cos takiego z DA40mm
Mozna wiedziec ile dales za DA 40mm?Uwazasz ze jako standard jest ok czy za waski?Poki co pewnie kiedys bede uzywal FA35mm jako 52,5mm, mam tez K 30mm jako ewentualnie 45mm i to jest ciekawy zakres
Alek
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Nie - jezeli wezmiesz pod uwage ze konwersja do DNG ma takze druga strone medalu...czyli to ze tracisz mozliwosc (prostego!) uzyskania prawidlowych barw....

Nie! Patrz moje zdanie na temat nadchodzacego PPL 3 ;-)

Cytat
Czyli :
Rozumiem ze DNG moze miec kompresje bezstrratna.......

Tak!

Cytat
Niestety DNG nie jest narazie(?) obslugiwane przez soft pentaxa = tym samym duzo wiecej korekcji barwnej - wedlug mnie nie tylko jesli chodzi o czerwien....
jak znajde plik to wkleje zeby kazdy zobaczyl "problem " :evil:

Nie! Patrz moje zdanie na temat nadchodzacego PPL 3 ;-)

[ Dodano: 2006-05-05, 23:02 ]
Alek napisał/a:
hej
jak masz oczywiscie czas to pamietaj prosze o te zdjecia czy zdjecie. na pewno nie masz nic w RAW?Ewentualnie jak się bedziesz kiedys wybieral w plener to bys pamietal wlasnie o tym zdjeciu w RAW, ASA 200, natural, nie bright jak pewnie wiesz pogarsza i np DA 40 czy makro czy jakas stalka ale najlepiej widoczek czy cos takiego z DA40mm

Na pewno nie mam w pentaxowym RAW i szybko nie bede mial, bo jestem oblozony az do PPD w Lebie ;-)

Cytat
Mozna wiedziec ile dales za DA 40mm?

Kupilem go jako "kit" w promocji z Dl za 2700 zl.

Cytat
Uwazasz ze jako standard jest ok czy za waski?Poki co pewnie kiedys bede uzywal FA35mm jako 52,5mm, mam tez K 30mm jako ewentualnie 45mm i to jest ciekawy zakres
Alek

Nie przeszkadza mi, szybko adaptuje sie i o ile tylko nie musze zrobic zdjecia grupowego w waskim pomieszczeniu to sie pracuje z tym szklem wcale fajnie ;-)

P.S. Podaj mi jakos swojego maiala, moze byc na PW.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czytalem o tym ppl3 - dlatego napisalem narazie(?)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Czytalem o tym ppl3 - dlatego napisalem narazie(?)

A tak, na razie, dobrej nocy! ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Alek - sorry, że odpowiadam dopiero traz, ale miałem ucztę browcową z kolegami ze szkoły...
Zasada jest jedna: im większy obrazek, tym oglądasz go z większej odległości. I jeżeli nie masz wymagań zawodowych (typu kalendarze A3), to 6 MPxli spokojnie wystarczy Ci do prywatnych celów.
Na wszelkie Twe wątpliwości - jak zauważyłem - odpowiedział Sylwiusz, więc mi nie pozostaje nic innego, jak pozostawiając w błogim nastroju walnąć się w kimono.
Si ju lejter...
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Robilem odbitki A4 ze zdjec robionych nawet kiepowatymi obiektywami i zawsze bylo ok. Nie robilem nigdy A3, ale sadze ze idealne zdjecie robione dobrym szklem wyjdzie ok nawet z bliska.
Wczesniej mialem rozne cyfranki 3mpix i 4mpix i o ile przy 3 odbitka na A4 juz byla dosc mocno zwalona (z bliska), o tyle przy 4 mpixach i dobrym zdjeciu bylo naprawde ok.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach