jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
[jiro] na dobry początek...
Witam,
na początek dodam pięć zupełnie różnych zdjęć...

1

2

3

4

5
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Ja osobiście bym dał trochę horyzontu na 1szym, no chyba że nie było tam nic ciekawego :)
z trzeciego zrobił panoramę poszerzając w lewo, o ile jest tam pusto.
5te mi się bardzo podoba, ten dziadzio jest fajny, lubię takie klimaty,
pasuje mu B/W.
Tyle mojej amatorskiej krytyki :)
Powodzenia!
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Nie widzę żadnego przekazu w tych zdjęciach.
1.nic tam nie ma
2.przeszkadzają zabudowania po lewej,wolałbym za tą infrastrukturą odległy horyzont,mgłę itp.
3.gdybyś pokazał wiatr(w ruchu gałęzi ,spadających liściach) to byłoby OK
4.po co tu jest?
5. :-/ także przeszkadzają te zabudowania w tle.Jakoś mi się nie widzi :-?
Staraj się coś pokazać,przekazać ale nie odwracaj uwagi widza rzeczami nie istotnymi.Fotografia z dziadkiem idącym tak na tle wiejskiej chałupiny lub lasu bez tych zabudowań,ale w twoim kierunku byłaby lepszym strzałem.
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
dany, pozwolę sobie nie zgodzić się co do 5 i 1 zdjęcia. Moim zdaniem, zarówno zabudowania w tle jak i fakt, że dziadek stoi tyłem, budują klimat tego zdjęcia. Ja jestem bardzo na tak :-B
Za to pierwsze... faktycznie, brakuje tematu, (mi by się widziała tam noga biegacza ;-) ) ale zdjęcie i tak mi się podoba :-)

Pozdrawiam
Buczo
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Buczo napisał/a:
dany, pozwolę sobie nie zgodzić się co do 5 i 1 zdjęcia. Moim zdaniem, zarówno zabudowania w tle jak i fakt, że dziadek stoi tyłem, budują klimat tego zdjęcia. Ja jestem bardzo na tak :-B
Za to pierwsze... faktycznie, brakuje tematu, (mi by się widziała tam noga biegacza ;-) ) ale zdjęcie i tak mi się podoba :-)

Pozdrawiam
Buczo

Na 1 zdjęciu nie ma zabudowań.Na zdjęciu z dziadkiem jakoś te zabudowania nie budują klimatu,a rozpraszają. :-/
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
dany, Buczo chyba nic nie mówi o pierwszym, coby tam miały być zabudowania
 
Mrówka  Dołączyła: 28 Lip 2008
5 mi się podoba. Ten dziadek tam fajnie pasuje.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
SQ6GIT napisał/a:
dany, Buczo chyba nic nie mówi o pierwszym, coby tam miały być zabudowania

Doczytałem,to nie było o pierwszym.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
tak na szybko myśl mnie nachodzi: w 1 brakuje jakiegoś elementu coby wprowadziło główkowanie widza, ot kawałek bieżni, brakuje mi czegoś, co w połączeniu z bieżnią spowoduje refleksję, zastanowienie, zaskoczenie, czy cokolwiek

(PS. Fajnie tak z fotela krytykować, muszę Wam powiedzieć.. O wiele łatwiej niż robić foty.. Chyba się na to przerzucę... ;-)
 

ente  Dołączył: 22 Lip 2008
3. i 5. na plus
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Przepraszam panowie i panie, że trochę zamieszałem w swojej wypowiedzi :oops: . Oczywiście zdanie z zabudowaniami odnosiło się do piątego zdjęcia.

Pozdrawiam
Buczo
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Buczo, napisałeś poprawnie, dany zamieszał... :-)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
SQ6GIT napisał/a:

(PS. Fajnie tak z fotela krytykować, muszę Wam powiedzieć.. O wiele łatwiej niż robić foty.. Chyba się na to przerzucę... ;-)

Oceniając także uczymy się fotografować ;-) Ja pobieram szybką naukę cudzych błędów.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
1 najlepsza, posiada tylko jeden mały drobny mankament w postaci kawałeczka linii po lewej stronie który bym usunął. W kategorii zdjęć spod znaku vision art to foto jest bardzo udane.

Reszta zdjęć zupełnie nie moja dziedzina więc nie będę ich komentował.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
dany, zgadzam się.. :-B
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
jiro44,
1 - widziałbym skadrowane inaczej (ale swojego pomysłu na Twoje zdjęcie to głupio narzucać).
4 - ojej.

Ciekawi mnie jeszcze jak wyglądałaby 3ka w kolorze. Ale takim ledwo-ledwo kolorze.
*puf*

 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
dany napisał/a:

1.nic tam nie ma

mialo byc tyle ile pokazalem. :-)
dany napisał/a:

3.gdybyś pokazał wiatr(w ruchu gałęzi ,spadających liściach) to byłoby OK

ale po co mialbym wiatr pokazywac? :-D to drzewo jest tak wygiete "naturalnie".
dany napisał/a:

5. :-/ także przeszkadzają te zabudowania w tle.Jakoś mi się nie widzi :-?

niestety zabudowania byly z kazdej strony wiec wiele bym tu nie zmienil... zreszta nawet nie chcialbym nic zmieniac, scena akurat wpadla mi w oko wiec zrobilem kilka zdjec... :)
dany napisał/a:

Staraj się coś pokazać,przekazać ale nie odwracaj uwagi widza rzeczami nie istotnymi.Fotografia z dziadkiem idącym tak na tle wiejskiej chałupiny lub lasu bez tych zabudowań,ale w twoim kierunku byłaby lepszym strzałem.

masz racje, nie zawsze potrafie przekazac cos w taki sposob jakbym chcial... zreszta moze wcale nie potrafie przekazywac czegokolwiek fotografią. :lol: no ale z drugiej strony warunki nie zawsze sa idealne, a zastane sceny mimo to chcialoby sie uwiecznic.

dzieki wszystkim za komentarze

Pozdrawiam
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
jiro44 napisał/a:
masz racje

jiro44, to, co pisze dany to tylko jego opinia, nie znaczy, że tak jest czy że tak powinieneś robić, wg mnie mniej przejmowania się opiniami innych (nieco mniej, nie żeby całkiem odrzucać), a więcej radości fotografowania - bier kamerkę w plener i działaj. :-B

Osobiście nie lubię za bardzo wkraczać z radami w cudze postrzeganie świata (czytaj: fotografie innych). Bo to narzucanie mojego sposobu na zdjęcie, a to mogłoby blokować inną, być może lepszą wizję. Raczej mówię, co mi się podoba lub nie, ale staram się podkreślać, że to subiektywne.
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
SQ6GIT wiem o co chodzi... zgodziłem sie z dany'm bo wiem jak to jeszcze na ta chwile w moim przypadku wyglada... sam idac w plener czy przez miasto z aparatem czasami nie wiem dlaczego taka fotke akurat robie i co w niej chce konkretnie pokazac. moim najwiekszym problemem jest niestety lenistwo przez co ciezko mi czasami zlapac aparat i sie gdzies wyrwac zeby popstrykac... i nie wiem jak to zmienic. :evilsmile:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
jiro44 napisał/a:
sam idac w plener czy przez miasto z aparatem czasami nie wiem dlaczego taka fotke akurat robie i co w niej chce konkretnie pokazac

to zrób odwrotnie, zadaj sobie temat i wtedy szukaj kadrów do tematu, a nie odwrotnie
pozwoli Ci to rozwiązać Twój problem

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach