Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rzeczywiście - MVA, sorry. Wierzę, że jeśli chodzi o kolory, to "domowe" LCD jeszcze mogą buty wiązać bańkom. Ale, dopóki nie zostanę jakimś "zawodowcem", to do CRT nie wrócę.
Zresztą, chwila prawdy będzie za kilka dni, jak dostanę z labu kilakset odbitek... :)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Fafniak napisał/a:
NEC jest bomba jesli chodzi o rownomiernosc podsiwetlenia...inne monitory wysiadly...

Ja porownywalem do Eizo i NEC pod tym wzgledem wypadl zauwazalnie gorzej (modele w przedziale 2000-2500).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
o ile pamietam to mialem podlaczonego jakiegos EIZO...ale on zle wyswietlal biele - szybko dosc ucinal i brak bylo szczeg. w swiatlach....ale naprawde nie wiem jaki to byl model....
to niestety kompromisy kompromisy......
Jarek Dabrowski, ja sobie wlasnie odpuscilem fotograf. "zawodowstwo".....ale przejechalem sia raz na kolorach okrutnie.....oj bardzo. Niewle brakowalo a stracilbym klienta....
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
zorzyk napisał/a:
Koniec wieńczy dzieło 8-) Wybór padł na cudo (de facto nieużywane z roczną gwarancją) z tej aukcji:
www.allegro.pl/item150617...tura_od_ss.html

zorzyk, jak już będziesz miał tę Iiyamę to napisz parę słów czy jest OK, z opisu mi się spodobała, a że czas mojego CRT dobiega końca to myślę nad nowym monitorem. Myślę, że inni też chętnie by poczytali małą recenzję monitora za 219 zł :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No tak, może to nie do końca precyzyjnie napisałem - mam ten monitor i od dwóch dni działa :-) . Komfort wzrósł niesamowicie - obraz na całym kineskopie! Nareszczie mogę używać rozdzielczości 1280x1024, w PS-ie fotka wystarczająco duża, a narzędzia też widoczne, a do tego nie przeszkadzają.... Co do samego monitora - właściwie nie można mieć uwag - ostrość literek bez zarzutu, da się wyregulować kąty proste, w menu ekranowym sporo regulacji (w tym daje się całkowicie usunąć morę). "Zarzuty" jakie mogę mieć to:
- obraz testowy pokazuje kółka w prawym górnym i prawym dolnym rogu nieco spłaszczone, ale w dotychczas używanym monitorze wszystkie 4 kółka miałem lekko zdeformowane eliptycznie, więc to jest czepiactwo pospolite ;-) ,
- równomierność podświetlenia (jednolitość bieli) - nie jest idealna, ale jest w pełni akceptowalna (lewy dolny róg lekko błękitnieje), jednak rzadko można spotkać idealne monitory pod względem.
Podsumowując, jeżeli Ci zależy na dobraniu idealnej sztuki, to raczej idź sam i wybierz w sklepie (firma GVC TAX, która sprzedaje te monitory na allegro ma normalny sklep we Wrocławiu, podają również mapkę dojazdu). Jeżeli natomiast nie masz "przegiętych do nieprzyzwoitości" oczekiwań, to zakup będzie bardzo dobrą inwestycją. A jak popatrzeć na cenę za nową sztukę :shock: z roczną gwarancją Doo-To-Door :roll: .....
Acha: kineskop jest typu wycinek kuli, ale dla mnie to tylko zaleta - obraz nie jest "wklęsły" :-D
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
zorzyk, gratuluję udanego zakupu. A ja się po cichu zastanawiam, jaki byłby dobry LCD do zdjęć, tak właśnie do 500GBP. Ale może najpierw sobie kupię kalibrator do tego co mam (Sharp LL-T19D1 )
 
yuurei  Dołączył: 03 Gru 2006
Ostatnio też zmieniałem monitor i również nie byłem przekonany co do LCD. Kupiłem Szajsunga 215TW i nie narzekam. Szczerze to chyba lepszy niż mój poprzedni CRT. Albo ekran nie zdążył się zakurzyć całkiem ;)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
już się zdecydowałem na ten : http://www.nec-display-so...6178,group=ProD , tylko jeszcze nie wiem kiedy ... kiedyś ;-) . A co do kalibratora, zamówiłem One-Eye Display 2 (ale już nie Gretag Macbeth, tylko X-Rite)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek - to taki sam jak ja mam.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, kalibrator? Z jakim monitorem go uzywasz i jak wrazenia?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bronek - Jarkowi chodziło o monitor.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Michu, acha. To ponawiam pytanie o wrazenia ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
O wrażenia z czego?

Żartowałem.

Fajny jest - ale ja się nie znam. Wiem jedno - nie robię aż takich zdjęć, żeby mi ten monitor przeszkadzał, a pomaga i owszem. Ustawienie go tak, żeby widzieć praktycznie od (5,5,5) do (250,250,250) to około 5 minut prób - tu przydaje się świetne, intuicyjne menu ekranowe oraz dedykowane guziki lewo-prawo i góra dół. Bardzo pomaga w tym niezależne ustawianie poziomu czerni. Monitor ma bajer dostosowywania jasności lamp do otoczenia, ale chyba jest zbyt czuły, bo wystarczy się majtnąć przed monitorem, żeby się zaczął dostrajać, wiec w sumie tego nie używam - dbam jednak o to, żeby mieć cały czas takie same warunki w pokoju, jak siedzę nad zdjęciami.

Tu jest jeszcze jeden fajny test na czernie:
http://www.drycreekphoto....nitor_black.htm
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, dzieki za super link. Widzialem ze moj laptop nie nadaje sie do ogladania zdjec, ale za to monitor w biurze sprawil mi niespodzianke (NEC 1970NXp - oczywiscie nie kalibrowany) - rozroznia czern juz od 3.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
rozroznia czern juz od 3

czy jeśli mój crt odróżnia od 17 kroku na 23 to dobrze?? :shock: :roll: :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys, - jedyne wyjscie - musisz robic zdjecia high key :mrgreen: :-P :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
sołtys, a moze 1. otoczenie jest zbyt jasne i/lub 2. jasnosc monitora jest ustawiona zbyt nisko ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Powiem tyle, że baaardzo dużo zależy od oświetlenia otoczenia - kiedy mam wygaszone wszystko w pokoju, w tym teście widzę od 3,3,3 (jak się uprzeć to i od 2,2,2) - a w jasny dzień to i ciężko 6,6,6 zobaczyć.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: chyba to jedyne wyjście, bo teraz przy całkowitym zaciemnieniu pokoju przy kontrast:max, jasność: optymalnie, gamma/kolory: ustawione w adobre gamma poprawiło się o .. stopień (przy kontast i jasność: max szarość pojawia się przy 15) :mrgreen: tak jak już powtarzam od daaaawna, ten monitor jest naprawde do ... (takie niedomówienie), ale poza tym czuje się świetnie, naprawde dobrze :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Zgadzam się z tą uwagą o jasności otoczenia - gdy światło zaświeciło w okna biura, już nic nie widziałem na 3 i 4, dopioero od 5.

Za to co do mojego domowego Sharpa ... wlaśnie sobie go wykalibrowałem :mrgreen: , i widzę od 1 . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-B :-B

No i zdjęcia w Camera Raw wyglądają od razu o klasę lepiej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Wiedziałem że mam walnięte kolory, dlatego balans bieli robiłem wyłącznie o szarą kartę. Ale teraz już nie muszę :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach