endzioendzi
[Usunięty]
A kto sieje defetyzm. Większość przecież wskazuje na "A New Hope" tj. samsunga.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
chciałem sobie kupić obiektyw. Dobry, taki na lata. A teraz to się zastanawiam, czy nie lepiej było kompakta co 2-3 lata kupować- zero problemów systemowych. firma padnie, kompakt wyrzucamy (jak się zajeździ), kupujemy inny. Zero kłopotów ze szklarnią... tylko już nie ta sama przyjemność z focenia (jak jazda matizem po przesiadce z Ziła...)
 

R_meander  Dołączył: 28 Gru 2008
Co do matrycy FF , to koszt jej produkcji wynika z wielkości struktury półprzewodnika (powierzchnia chipa), a nie ilości pixeli.
Mała matryca 1 / 2,7” może mieć 12MPx to FF może mieć 100MPx. Inna sprawa jaki procesor to obrobi w akceptowalnym czasie.
Czy Pentax przetrwa ? Sam pewnie nie , jako oddział Hoya ma szansę. Jako dział Samsunga jak najbardziej.
Zobaczcie że trzymają się dobrze firmy należące do globalnych koncernów. Klient kupuje C,N ,S bo te firmy zna. Inne mniejsze zostały poprzejmowane.
 
Rava
[Usunięty]
ankaro napisał/a:
afuszejk napisał/a:
parafrazując

- przepraszam, czy tu fotografują?


Pewnie tak, ale o przyszłości też trzeba myśleć. Oby armagedon nie był blisko...


Jak będzie blisko to ja przestaję płacić za czynsz.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
hooya, sam sung... :-x , tylko gdzie podziała się jakość Takumara?
---
ciekawe jak na cudowną politykę reklamową zareagują odbiorcy? Słysząc o wstrzymaniu produkcji kolejnych szkiełek nie mam ochoty rozwijać systemu... - ciekawe dlaczego? Marketingowcy z P mogliby chociaż jakieś pozytywne plotki rozpuszczać (np. w maju seria DFA 404/4 HSM Ltd ED !...)
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
Naprawdę, nie ma czym się aż tam mocno przejmować. Hoya zwolniła raczej nie z powodu kryzysu, ale z nadmiaru pracowników - bo i po co mają trzymać pracowników obu firm, którzy zajmują się tą samą dziedziną? Zbędne marnotractwo pieniędzy. :roll:
Samsung przejmie produkcję/kupi Pentaksa? To dobrze! Samsung świetnie sobie radzi w rozgłosie swoich towarów. Pamiętam jeszcze, gdy na telefony samsunga mówiło się "badziew", a teraz? Omnia, ultra touch itd sprzedają się świetnie i większość użytkowników ich telefonów cieszy się z poprawnej pracy i możliwości. Gdyby samsung rozpoczął po przejęciu kampanię reklamową, szczerze wątpię, aby zmieniali nazwę legendarnej firmy. Raczej będzie to coś w stylu "Pentax, powered by Samsung", bo i po co zmiana nazwy, skoro już większość obeznanych w fotografii wie co to za firma. Sam przyznam, kiedy byłem posiadaczem małego kompakta C, wiedziałem tylko że C i N robi lustrzanki - z pewnością ogromna ilość amatorów lgnie do systemów, które już zna z nazwy. O Pentaksie w ogóle nie wiedziałem, znajomy z USA dopiero poinformował mnie, że Pentax istnieje i produkuje lustrzanki(!). Konieczne będzie rozpowszechnienie Pentaksa na znaczną skalę, pokazanie jego najważniejszych cech, udogodnień (brak zmiany bagnetu, uszczelnienia, stabilizacja w korpusie). Ważne tylko, aby Samsung nie zmieniał mocowania, a zostawił go kombatybilnym wstecz i poprawił to, co denerwuje niektórych frustratów (polepszenie skuteczności stabilizacji, poprawienie AF, szybszy tryb seryjny, cichsze lustro).

:!:
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
Jasiek Matacz - samsunga znam tylko z kompaktów "naciśnij i pstryk" i nie grzeszą jakością, tego powodu ich kompakty są wyzywane od najgorszych. Ale jakby nie patrzeć kompakty potentantów rynkowych (C N S) tego typu też nie spisują się najlepiej, za to lustrzanki i owszem. To samo będzie z Samsungiem! Różnicy między Samsung GX-10 a Pentax kX00d dużej nie widać (dla mnie to tylko znaczek z przodu), ale wiedza inżynierów Pentaksa z pewnością im się przyda i razem zdziałają cudo właśnie na miarę Marków. Spokojnie, na 99,9% nie powiedzą "Goodbye my Pentax, goodbye".

:-D
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
Racja, drobna literówka. Dzięki ;-)
Jasiek, trzeba myśleć optymistycznie!

:-B
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Jasiek Matacz napisał/a:
wypuszcza model deklasujący najlepsze wtedy Marki

tylko czy przeciętnego pstrykacza będzie stać na taki model? Zaletą systemu pentaksa jest bardzo dobra jakość i możliwości w stosunku do ceny- u jakiego producenta dostanie się uszczelniany korpus, z którym bez większych problemów chodzą starsze szkła? Może u nikona (d40/60- w miarę niedrogie, ale praktycznie tylko NOWA szklarnia, seria DX00- przepaść cenowa między dwucyfrowymi, D3- kompatybilność obiektywów, cena- właśnie...)? Albo sony- strach wynieść to poza studio- zaraz plastiki się rozejdą, wody naleci, nakurzy się...
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
PK napisał/a:
Albo sony- strach wynieść to poza studio- zaraz plastiki się rozejdą, wody naleci, nakurzy się...


Przesadzasz ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Lustrzanka cyfrowa Sony. Twoje domowe centrum rozrywki :-D
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
apioo napisał/a:
Przesadzasz

zwyle przesadzam. Spójrz na awatar. (zaraza poczynię odpowiednie adnotacje w stopce ;-) )
jorge.martinez, AF pentaksa- twoje przenośne centrum rozrywki ;-)

 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
jorge.martinez napisał/a:
Lustrzanka cyfrowa Sony. Twoje domowe centrum rozrywki :-D


Samsung, świat przyjaznej telewizji :->
tak też można :-P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
jak samsung zacznie Pentaxa produkować to to, i tamto ...

przecież to jakiś matrix

na razie to HOYA posiada Pentaxa i nie ma go zamiaru sprzedać
ponadto wszystko wskazuje na to, że ma zamiar skasować produkcję lustrzanek z logo P...
:-/
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Cytat
Dla Pentaxa ratunek jest jeden. Zająć półkę profi i produkować sprzęt z matrycami FF i większymi.

Chyba nie są aż tak głupi, by strzelać sobie w stopę. Takie posunięcie zredykuje roczną sprzedaż o 99%.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Proszę bardzo, niech kasują. CNS podniosą ceny, sprzedaż kompaktów wzrośnie a pentaksiarze wreszcie będą mieć wtórny rynek z prawdziwego zdarzenia. :-P
Powinni jeszcze wypuścić aktualizację softa, która unieruchomi wszystkie już sprzedane DSLRy.
 
endzioendzi
[Usunięty]
Benek napisał/a:
jak samsung zacznie Pentaxa produkować to to, i tamto ...

przecież to jakiś matrix

na razie to HOYA posiada Pentaxa i nie ma go zamiaru sprzedać
ponadto wszystko wskazuje na to, że ma zamiar skasować produkcję lustrzanek z logo P...
:-/


Smasung przecież już od dobrych kilku lat produkuje aparaty z bagnetem K. Praktycznie odpowiedniki Pentaxa. Więc nie jest to matrix tylko fakt od kilku ładnych lat. Drugorzędne jest czy Penax padnie czy przejdzie do samsunga. Istotne jest to, że będzie do czego podpiąć obiektywy za kilka lat.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
endzioendzi napisał/a:
Smasung przecież już od dobrych kilku lat produkuje aparaty z bagnetem K

Samsung nie produkuje, to Pentax produkuje aparaty z logo Samsung.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Benek napisał/a:
na razie to HOYA posiada Pentaxa i nie ma go zamiaru sprzedać
ponadto wszystko wskazuje na to, że ma zamiar skasować produkcję lustrzanek z logo P...


Soczewki Hoya na oczach, kolonoskop Pentax w....
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Benek napisał/a:
ponadto wszystko wskazuje na to, że ma zamiar skasować produkcję lustrzanek z logo P...
:-/

Nie lustrzanek, lecz kompaktów.

Dawno tu nie zaglądałem, a widzę, że ciekawy wątek się zrobił.
Kobiety już szykują czarne suknie. :mrgreen:

Tylko nie wiem dlaczego piszecie o Pentax'ie, kiedy to Nikon zwalnia 2600 pracowników

Wczoraj nawet z tej okazji poszedłem na koncert w Krakowie, gdzie kobiety śpiewały w czarnych sukniach:



Myślałem, że to po Nikonie tak zawodzą. :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach